Vstupenky online
  80. narozeniny

Juniorka v Liberci na závěr druhé části nepochodila, domů veze debakl

Anna Pavlína Sedláčková • 23.02.2019

S Libereckými Bílými Tygry nebyli vsetínští junioři úspěšní. Již v 6. minutě padl za záda Málka první gól, za kterým ještě v téže minutě následoval další. A aby toho nebylo málo, tak se domácí v první třetině prosadili ještě jednou. Ve druhé části zápasu domácí ve své hře pokračovali a navyšovali své skóre. V 36. minutě si zkompletoval hattrick Teplý, když se v přesilovce svého týmu prosadil. Třetí třetina byla de facto o dohrání zápasu. V této části se také Liberci podařilo vstřelit více gólů než v předešlých třetinách. V nadstavbě se však vsetínským juniorům již zadařilo a ze zápasu si vezou bod. Tímto Valaši ukončili skupinu O pořadí v play-off, v další části soutěže se utkají s Plzní, Kometou Brno a Karlovými Vary.

DHL Extraliga juniorů - 22. kolo - 2. část so 23.2.13:15
Bílí Tygři Liberec
VHK ROBE Vsetín
12:0(3:0, 4:0, 5:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Teplý (Rychlovský), 6. Najman (Teplý, Rychlovský), 13. Chrtek (Drábek), 26. Najman (Teplý, Rychlovský), 29. Teplý (Charvát), 37. Rychlovský (Jansa), 37. Teplý (Žůrek), 41. Drábek (Aubrecht), 43. Křepelka (Jiruš, Žůrek), 45. Chrtek (Šír), 47. Jansa (Kollert), 58. Šír (Chrtek) – 64. Klímek. Rozhodčí: Beránek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 67:18. Průběh utkání: 12:0.

Bílí Tygři Liberec: Čajan – Aubrecht, Starý, Kunst Vratislav, Adamec, Charvát (C), Žůrek, Kollert – Najman, Křepelka, Rychlovský, Šír (A), Teplý, Jansa, Jiruš, Chrtek, Liška, Drábek, Vomáčka.
VHK ROBE Vsetín: Málek (43.-60. Sachr) – Kunst Stanislav, Ondračka (A), Zeman, Jenáček (A), Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek (C), Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Frimel, Frydrych, Zemánek.

Liberečtí hokejisté na ledě dominovali již od samotného úvodu a v šesté minutě započali kanonádu hned dvěma slepenými zásahy. Jakub Rychlovský v protiútoku přihrál na levý kruh Michalu Teplému, jehož střela proklouzla Málkovi za záda. Za dalších dvanáct sekund navíc při podobně rychlé akci našel Michal Teplý mezi kruhy Adama Najmana, a ten chladnokrevně zakončil. Michal Teplý nadále exceloval. Přes tři hráče se prokličkoval až před branku, ještě nabídl střelu do prázdné klece Vojtěchu Jirušovi, ovšem Málek vytasil úžasný zákrok betonem. Skóre se tedy měnilo až při vsetínské přesilovce. Michael Drábek se vydal napadat rozehrávku a Ondřej Chrtek to už po jeho práci neměl zrovna složité.

Zatímco v úvodní periodě ještě Vsetínští chvílemi vzdorovali, během dalšího průběhu to již byla hra vyloženě na jednu branku. Michal Teplý si připsal další bod, když v přesilovce čekal za klecí tak dlouho, až se uvolnilo místečko pro přihrávku na Adama Najmana, jenž stál před Málkem neobsazen. Před polovinou základní hrací doby si kotouč vzal Michal Teplý, jemuž se podařilo Málka zaskočit z levé strany.

Severočeši byli nadále hladoví. Adam Charvát dobře zapracoval na modré lajně, Ondřej Chrtek poslal touš před branku a teč Davida Aubrechta zastavil Málek s vypětím všech sil. Zanedlouho si ovšem Tygři připravili další dvojici za sebou rychle jdoucích úspěchů. Jakub Rychlovský si troufl na obrovskou parádu a v úniku zakončil s hokejkou mezi nohama přímo pod břevno. Následovala oslava hattricku, početní výhodu totiž po přihrávce Jakuba Žůrka elegantně zužitkovala velká liberecká naděje Michal Teplý.

Ve zbytku druhé třetiny už se skóre více neměnilo, i když k tomu šance byly. Jan Křepelka po výjezdu před branku dvakrát ztroskotal na Málkově betonu a na druhém konci kluziště se zaskvěl také Pavel Čajan, který do té doby působil spíše v roli diváka. Bekhendovou kličku unikajícího Vašenky ovšem ustál na výbornou!

Do poslední periody modrobílí vlétli jako velká voda. Michael Drábek si po přihrávce od Davida Aubrechta nabruslil na pravý kruh a mířil přesně. Valaši ještě vstřebávali další direkt a už znovu kapitulovali. Jan Křepelka se po nahození Jakuba Žůrka důrazně zorientoval ve skrumáži a dopravil touš za čáru. Do hostující branky nastoupil náhradník Sachr, desátý hřebíček do vsetínské rakve tak musel vstřebat právě on. Jan Šír v přesilové hře křížem nabil Ondřeji Chrtkovi, jehož projektil skončil pod břevnem.

Nového gólmana chvilku poté pokořil také Filip Jansa, jehož nenápadný pokus z levého křídla proklouzl Sachrovi pod betony. Pavel Čajan na druhé straně stále držel nulu, poradil si totiž se střelou Vašenky z ideálního prostoru mezi kruhy. Poslední slovo tak měli v základní hrací době znovu Liberečtí. Jan Šír tečoval nabídku Ondřeje Chrtka dokonale pod břevno a uzavřel gólový účet na 12:0.

Tradičně následovalo pětiminutové prodloužení. V tom se hrálo o bonusový bod a paradoxně jej uzmuli Moravané. Tygři měli spoustu příležitostí, jak pokořit Sachra, jenže ten se překonával a jasné trefy čapl Janu Šírovi a Michalu Teplému. Cenu útěchy tak Vsetínu vystřelil kapitán Daniel Klímek, který po chybě v domácí rozehrávce nadvakrát procpal touš za Čajana.

×
Odehrané v 15:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
AZ RESIDOMO Havířov