Vstupenky online

Obrana Vsetína nakonec plzeňskému nátlaku neodolala, série je srovnaná

Helena Hegeďová • 20.03.2019

Lukáš Adámek skóroval v osmé minutě poté, co se na led vrátil i druhý plzeňský provinilec a domácí si mohli oddychnout po ubráněném oslabení ve třech proti pěti. Od této úvodní branky se Valaši zamkli a šli cestou totální defenzivy. Plzeň tlačila, držela se v útočném pásmu, ale dostat se ke gólové střele pro ni byl velký problém. Stejně jako Vsetín o den dříve, smazala Plzeň ve druhém čtvrtfinálovém duelu náskok soupeře čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny. Valaši v urputném bránění své branky pokračovali i v prodloužení, a tak došlo k samostatným nájezdům. V nich si vedli lépe domácí a série se na Vsetín stěhuje za stavu 1:1.

DHL Extraliga juniorů - ČF2 st 20.3.17:00
HC Škoda Plzeň
VHK ROBE Vsetín
2:1sn(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 56. Matiášek (Roubal, Eret), rozh. náj. Roubal – 8. Adámek (Vašenka). Rozhodčí: Jechoutek – Doležal, Horažďovský. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Škoda Plzeň: K. Kolář – Houdek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Eret, Princl.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Zeman, Š. Jenáček (A), Pernický, Kožený, J. Jenáček – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel.

V utkání jako první zahrozili domácí. Malát dostal puk mezi kruhy, popojel ještě na pravou stranu a vypálil ke vzdálenější tyči, Sachr zakročil vyrážečkou. Po chvilce střílel v početní výhodě po přihrávce na osu hřiště Princl, gólman Vsetína předvedl prakticky totožný zákrok. Poté museli do čtyř i domácí, po chvilce dokonce na jednasedmdesát vteřin i do tří. Situaci sice zvládli bravurně, jenže za deset sekund hry pět na pět využil zmatků kolem plzeňské svatyně Lukáš Adámek. Druhou trefu mohli Valaši přidat vzápětí, jenže přečíslení tři na dva zhatila špatná přihrávka. Srovnání měl naopak na holi Matiášek. Přijmul puk na brankovišti, bekhendem ho ale mezi betony neprotlačil. Následně vlétl do útočné třetiny Adamec a vypálil z mezikruží, Sachr zakročil lapačkou. Když těsně před první sirénou Lokajíček svou bombou od modré pouze vyprášil betony brankáře hostí, odcházeli právě oni do kabin za fotbalového vedení.

Druhou část načal Jindra, který přejel útočnou modrou a vypálil přes obránce z osy hřiště, Kolář vyrazil na zadní mantinel. Za domácí odpověděl Kremláček, který si sjel od modré až na vrchol levého kruhu, činil se i Sachr. Gólman Vsetína musel vzápětí lapit i dělovku Houdka od modré. Poté se před ním na brankovišti zjevil Roubal a vyprášil betony. Z levého kruhu to zase zkoušel Matiášek, ale ani on z první neuspěl. Pak se proháčkoval mezi kruhy Adamec, bekhend rovněž na Sachra neplatil. Ze stejné pozice vypálil bez úspěchu z jízdy i Kolda. Vše nakonec mohli potrestat Valaši v přečíslení dva na jednoho, kdy Šimon Jenáček obdržel příhru na brankoviště, Kolář si situaci pohlídal.

Poslední třetinu načal Lukačka od levého mantinelu, střela šla ale mimo. Za domácí kontroval Šiller, pumelicí z pravého kruhu si vedl podobně. Následně musela Plzeň, stejně jako v první části, na více než minutu do tří, ale znovu oslabení ustála. Rychle se jala vyrovnat, ovšem tečí na brankovišti neuspěl Roubal, po chvilce Sachr bravurně vyrazil ránu Ereta zblízka. Trochu mu ale zatrnulo při dělovce Koldy z jízdy, kterou neudržel, černý nesmysl se však vykutálel těsně mimo pravé tyče. Přesto se nakonec modrobílí z drtivého tlaku dočkali. Roubal naznačil střelu na pravém kruhu, přihrál však na levou tyč Janu Matiáškovi, který už měl snadnou úlohu. Obrat mohl dokonat Malát osamocený na levém kruhu, Sachr sklapl betony včas. Dobře si vedl i poté proti Eretovi pálícímu z druhé strany a opět Matiáškovi z hrany brankoviště. Duel tak dokráčel až do prodloužení…

I v něm byli aktivnější domácí, kteří dokonce i vybojovali početní výhodu čtyři na tři, vše ale musely rozetnout až nájezdy. Dvě dobré palebné pozice totiž nevyužil Eret, na druhé straně Šiller skvělým obraným zákrokem zabránil ve skórování Všetečkovi.

V nájezdech se v prvních pěti sériích prosadili pouze Malát a Klímek, rozhodnutí tedy padlo až v šesté. Nejprve svůj druhý pokus neproměnil Jakub Jenáček, Josef Roubal ale svižnou střelou k levé tyči ano. Série se nyní na led Vsetína stěhuje na sobotu a neděli. Pokud stále nebude rozhodnuto, uvidíme rozhodující duel opět na západě Čech v úterý.

Ohlasy k utkání

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): Už dopředu jsme věděli, že série bude vyrovnaná. Všechny poslední duely byly na málo gólů a dnes zase. Soupeř vstřelí branku a pak hraje takový svůj obranářský styl a jsou nebezpeční do brejků. Posledních deset minut druhé části jsme hosty doslova mleli, ale chyběla taková ta drzost a chtíč vzít to na sebe. Nakonec jsme to zlomili pět minut před koncem a v nájezdech? To už je loterie a samozřejmě to byly obrovské nervy. Je důležité, že jsme to dnes zvládli. Stav 0:2 by byl již těžký, 1:1 znamená, že série je zcela otevřená.

Libor Žilka (VHK ROBE Vsetín): Bez komentáře.