Vstupenky online

Pátá výhra v řadě! Vsetín zlomil Kadaň ve třetí třetině

Radek Bařina, Jan Tajzler • 13.11.2019

Až nečekaně dramatický byl souboj Vsetína s poslední Kadaní. Valaši sice po celý zápas jasně dominovali, na střely na branku vyhráli málo vídaným poměrem 63:24, přesto museli o své vítězství dlouho bojovat. První třetinu totiž vyhrála Kadaň 1:0, když potrestala nižší důraz Valachů. Ve druhé třetině sice Vsetín otočil skóre, Kadaň ale dokázala vyrovnat a teprve Jonákova branka v čase 40:31 definitivně naklopila misky vah na vsetínskou stranu. Valaši si tak po výsledku 5:2 připisují pátou výhru v řadě.

CHANCE LIGA - 21.kolo st 13.11.17:30
VHK ROBE Vsetín
SK Kadaň
5:2(0:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Tůma (Slováček, Kucharczyk), 30. Vítek (Šilhavý, Dudáš), 41. Jonák (Tůma, Slováček), 48. Rehuš (Dostálek), 55. Procházka (Rehuš) – 14. Müller (Chlouba, Kůs), 36. Chlouba (Kůs, M. Zabloudil). Rozhodčí: Kašík, Ondráček – Novák, Konvička. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2450. Střely na branku: 63:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček, Kudělka, Dudáš, Hunkes, Jeřábek, J. Drtina, Teper – Jonák, Kucharczyk, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
SK Kadaň: Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – Zabloudil, Kůs, Chlouba – Michnáč, Čermák, Čech – Wojnar, J. Müller, Zd. Zabloudil – Homer, Rindoš, Dubský.

Vsetín se v úvodu utkání prezentoval aktivním pohybem a hostující hráči se dopouštěli faulů. Valaši si tak hned v první desetiminutovce střihli hned tři početní výhody, ale ani v jedné z nich nedokázali skóre zápasu otočit. Nejblíže k tomu měl po přihrávce Kucharczyka Dostále, ale nedokázal přehodit beton brankáře Neužila. Ve druhé početní výhodě Vsetín zakončoval z předbrankového prostoru bekhendem Karafiát, trefil však tyč kadaňské branky. Trhači ukázali Valachům, jak se má s přesilovou hrou naložit a hned ve své první početní výhodě slavili úspěch. Střelu Chlouby od modré čáry dokázal šikovně tečovat Jan Müller. Vsetín se do první sirény snažil vymyslet akci, která by vedla k vyrovnání, ovšem pozorná obrana severočeského celku nedopustila překonání vlastního brankáře, a tak Valaši po první dvacetiminutovce ztráceli.

Zelenožlutí zahájili aktivně i prostřední dějství s cílem co nejdříve smazat jednobrankové manko. Blízko měl k tomuto cílí Hořanský, ale jeho samostatný únik za Neužila neprošel. Vsetínu pomohlo štěstí, střelu Slováčka tečoval David Tůma vysoko do vzduchu a kotouč zapadl za hostujícího brankáře. Následně mohl Vsetín dokonat obrat v přesilové hře, to se však domácím ještě nepodařilo. V čase 29:08 už se však Lapač radoval. Před Neužilem se dokázal orientovat Šihlavý, jenž si sklepl kotouč na hůl a přenechal Davidu Vítkovi, jenž přesnou střelou poslal Vsetín do vedení. Další branky už se však zelenožlutým vstřelit nepodařilo, druhá třetina přinesla kouskovanou hru a Kadani to určitě svědčilo, protože jen s těží držela tempo s aktivními Valachy. Závar před Gábou zakončil přesnou střelou k tyči Roman Chlouba. Trápení Valachů v koncovce nebralo konce, brankovou konstrukci trefil po přihrávce Kůdělky Kucarczyk. Po dvou třetinách tak na Lapači platil vyrovnaný stav 2:2.

Vsetín zahájil třetí třetinu tím nejlepším způsobem, po střele Tůmy se z dorážky prosadil kapitán Vít Jonák a vrátil domácím vedení. Zelenožlutí byli po celý průběh závěrečné periody aktivnějším celkem a ohrožení Gábovy branky připustili jen sporadicky. Uklidňující čtvrtou branku obstaral Branislav Rehuš, jenž se nejlépe orientoval v závaru před Neužilem a dopravil kotouč za brankovou čáru. Dokonání vsetínského vítězství přinesla pohledná kombinace ve složení Rehuš - Vlastimil Dostálek, druhý jmenovaný tak zužitkoval mimořádnou aktivitu ve třetí třetině. Vsetín sice v utkání nedokázal využít jedinou z pěti početních výhod, mrzet ho to však nemuselo, po reprezentační pauze si připsal povinné tři body a drží se na vítězné vlně.  

Ohlasy k utkání

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Po reprezentační pauze nebyl náš výkon úplně ideální, ale bylo to i o tom, že jsme na začátku nevyužili šance. Zápas byl potom utrápený až do konce, ale jsme rádi za tři body. Těší nás, že se po zranění vrátil do sestavy obránce Jakub Teper. Chviličku se rozkoukával, v závěru už byl dobrý a jsme rádi, že je zpátky. V příštím kole zajíždíme do Ústí nad Labem. Samozřejmě budeme chtít vyhrát a věříme, že i náš hokej se bude pomaličku zvedat.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): Pro nás to bylo dobré utkání. Nemáme se za co stydět, Vsetínu jsme dvě třetiny byli neříkám vyrovnaným soupeřem, ale odbojovali jsme to. Myslím, že jsme to domácím hodně ztížili. Ve třetí části nám dal soupeř gól hned na začátku, což mu vlilo novou krev do žil. Pak už byl nezastavitelný. My jsme pak vyrobili další dvě hrubé chyby a domácí je potrestali. Blahopřeji Vsetínu a naše kluky musím pochválit za výkon od gólmana po posledního hráče, nechali na ledě všechno.