Vstupenky online

Junioři jednoznačně přehráli Chrudim

Hana Skupinová, Helena Hegeďová • 19.11.2023

V neděli se na Lapači proti juniorům postavila Chrudim, která je na posledním místě tabulky. V první třetině, i přesto, že byla k vidění spousta pěkných příležitostí, si oba týmy uchránily čisté konto. Druhou periodu otevřeli gólem Valaši, kteří si zanedlouho poté zvládli připsat další dvě branky. Třetí třetina tak začínala za stavu 3:0, Valaši ale neotáleli a připsali další tři góly. Chrudim využila přesilovky a také se prosadila, ale domácí tým na to jasně odpověděl ještě jedním gólem, a tak si Valaši připsali vítězství 7:1. V dalším zápase přijede na Vsetín Havířov, který je čtvrtý v tabulce.

Liga juniorů - 16. ne 19.11.15:15
VHK ROBE Vsetín
HC Chrudim
7:1(0:0, 3:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 24:43 Heinrich (5/5), 27:58 Herman (Heinrich, Juráň; 5/5), 32:20 Pozděna (Hrdý; 5/5), 41:46 Cakl (Kotala; 5/5), 43:35 Cakl (Kovář; 5/5), 53:22 Kovář (Cakl, Heinrich; 5/5), 54:48 Juráň (Hamřík, Matějíček; 5/5) – 54:25 Dvořák (Kubíček, Matýs; 5/4). Rozhodčí: Poláček – Bezděk, Přecechtěl. Diváci: 105. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 7:1. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Machů, Fojtík, Hamřík, Herman, Kotala, Šedlbauer – Matějíček, Urbánek, Smetana, Juráň, Kovář, Cakl, Pozděna, Ostrčil, Hrdý, Stodůlka, Heinrich.
HC Chrudim: Pithart – Valkoun, Vašek, Dvořák, Krejčík, Kubišta – Macas, Kopecký, Kafka, Matýs, Hemský, Novák, Štěpnička, Jirout, Bolehovský, Turena, Kubíček, Kantor.

Domácí začali utkání velmi aktivně, ale i gólman Pavlíček měl velké problémy. Na Matýsovu střelu vůbec neviděl, i tak ale vykopl kotouč pravým betonem a poradil si i s dorážkou Macase. Matýs pak puk ještě vydoloval a měl ideální příležitost k zakončení do odkryté brány, protože domácí brankář byl úplně jinde. Pavlíček se mohl spolehnout na obranu před sebou. Matýs pak prováhal další velkou šanci. Po jeho první střele z pravého kruhu Pavlíček skočil tak, že zůstal ležet na boku na kraji svého brankoviště. V tuto chvíli zakončoval hostující kapitán za bezmocného gólmana do téměř prázdné branky, ale minul. 

Hosté byli na kotouči a chystali se rozehrát, když si puk přebral Pozděna. Ten vystřelil hned třikrát, vždy přes chumel bránících hráčů, kdy brankář Pithart vůbec nic neviděl. Hostující brankář měl štěstí, protože kotouč jej pokaždé přesně trefil. Po bezbrankové první třetině dva vsetínští hráči propadli v obraně a Chrudim se tak dostala do přečíslení tři na dva. Po přihrávce Kubíčka zakončoval z mezikruží Macas, Pavlíček jeho střelu vykopl levým betonem. 

Na druhé straně to byl David Heinrich, kdo vypíchl kotouč rozehrávajícímu hráči na pravém kruhu, nabruslil si na osu kluziště a z poměrně velké vzdálenosti ne příliš razantní střelou prostřelil hostujícího brankáře na lapačku. Heinrich měl další velkou šanci, kdy se podobným způsobem dostal ke kotouči, obešel obránce a byl sám u levé tyče. Pithart mu kotouč ještě před zakončením vypíchl. Ani domácí ovšem nehrají bez chyb. Také ztratili kotouč ve vlastním pásmu a nejaktivnější chrudimská formace se opět ozvala. 

Sám před brankářem zakončoval Macas, ale minul. Domácí ovšem přidali druhou branku po střele z větší vzdálenosti. Po souboji v rohu kluziště doklouzal kotouč podél mantinelu na modrou čáru k Tomáši Hermanovi, který se opřel do střely. Puk letěl vzduchem a zapadl přesně nad levé rameno chrudimského brankáře. Ukázkovou střelu vyšvihl i David Pozděna, který si nabruslil na vrchol levého kruhu, se střelou vyčkal a poslal ji do bližšího horního rohu. 

Dlouhá chrudimská přesilovková kombinace pak skončila střelou Bolehovského, kterou ovšem zastavila jedna ze vsetínských hokejek. Po tomto bloku se do brejku dostal Stodůlka, zakončení mířené mezi betony Pithart pokryl. Naopak Vsetínští pokračovali. Kovář čekal na hranici brankoviště, kam taky dostal přihrávku. Se střelou si ale neporadil podle představ, trefil Pithartův levý beton. Vsetínští obránci to zkoušeli od modré čáry a střelu Matěje Kotaly ještě těsně před brankovištěm tečoval do levého horního rohu Ondřej Cakl. Na změnu směru letu kotouče už hostující brankář nestačil zareagovat. 

O necelé dvě minuty později Filip Kovář našel Ondřeje Cakla, který v krátkém časovém sledu přidal svou druhou branku v utkání. Před gólmanem byl úplně sám a poslal puk mezi jeho betony. Heinrich v přečíslení dva na jednoho vyzval k zakončení Kováře. Ten také vystřelil, ale trefil jen pravý beton Pitharta. Heinrich s Filipem Kovářem ale následně vybojovali útočné pásmo, jenže první ofenziva se jim nepovedla. Poté však Ondřej Cakl získal kotouč u mantinelu a poslal jej na Kováře, který z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře k levé tyči. 

V 55. minutě přišel o svou neprůstřelnost i gólman Pavlíček. Hosté velmi rychle rozehráli svou přesilovku a od modré čáry vystřelil Matěj Dvořák. Domácí brankář na střelu po ledě příliš neviděl a u levé tyče mu propadla. Valaši na inkasovanou branku velmi rychle odpověděli sedmým zásahem. Jan Hamřík našel ze středního pásma Matěje Juráně, který obešel obránce a v individuální akci z levého kruhu poslal kotouč na vzdálenější tyč. Valaši tak v utkání s posledním týmem tabulky vyhráli jednoznačně 7:1.