Černý víkend dorostenců pokračuje

Václav Trávníček • 26.09.2009

Na utkání v Třinci nebudou vsetínští starší dorostenci vzpomínat v dobrém. Na první Labajovu branku sice dokázal odpovědět Jan Podešva, ale Oceláři šli ještě před první sirénou do vedení. Během následujících dvou třetin pak náskok zvyšovali a v 43. minutě bylo prakticky po zápase. Šestibrankové manko už Jenáčkova družina nebyla sto dotáhnout. V probíhajícím víkendovém trojkole nezískali staršín dorostenci Vsetína ani bod. V pondělním duelu s Třebíčí, v němž trojkolo uzavřou, by tak měli bodovat.

- 9.kolo so 26.9.15:00
HC Oceláři Třinec
7:1(2:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Labaj (Ižacký), 20. Chvostek (Roupec), 28. Kalus (Číhal), 32. Chvostek (Bumbál), 35. Roupec (Teper), 41. Faksa (Teper), 43. Labaj (Matuš) - 14. Podešva (Kozák, Trška). Vyloučení: 7:8, navíc Bezuška, Bazgier a Ptáčník 5 + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
HC Oceláři Třinec: Sklenář - Bezuška, Macháček, Kurzok, Roupec, Sklenář, Repe, Teper - Faksa, Bumbál, Chvostek - Kalus, Bezuška, Číhal - Ižacký, Labaj, Matuš - Bazgier, Slovák, Šebek
VHK ROBE Vsetín: Dohnálek (35. Novák) - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Žák, Báchor, Hradil - Podešva, Kozák, Klimek - Ptáčník, Slováček, Kajaba - Daněk, Kitsberger, Jurík - Tobola, Pešat

Domácí do dnešního utkání vstoupili s vervou, byli aktivnější, lépe bruslili, čímž si vysloužili odměnu v podobě úvodní branky, která padla v sedmé minutě z hole Michaela Labaje. Utkání pokračovalo v podobném rytmu až do času 13:27, kdy se domácí nechali dvojnásobně oslabit, čehož vsetínští využili již po patnácti sekundách - o vyrovnání se zasloužil kapitán Jan Podešva. Vlivem srovnaného skóre se vyrovnal i celkový obraz hry, přesto se domácím podařilo ještě do první sirény jednou rozvlnit síť: Do konce první třetiny chybělo půl minuty, když se nechal vyloučit hostující Kozák, v následující přesilovce se prosadil Michael Chvostek.

Úvod druhého dějství byl mírně nězáživný, až do jeho poloviny, kdy si domácí během krátkého časového intervalu připsali dva zásahy. Řeč je o gólu Marka Kaluse, který se v osmadvacáté minutě dokázal prosadit, druhý gól vsítil po odrazu kotouče od mantinelu za brankou pohotový Michael Chvostek. Ve třiatřicáté minutě mohl snížit Jan Podešva, ležícího sklenáře ale přehodit nedokázal. V pětatřicáté minutě dostali domácí výhodu přesilovky 4 na 3 a zásluhou Davida Roupece to bylo již 5:1. Zavelet k obratu mohl v osmatřicáté minutě Michal Žák, ale přihrávku Davida Juríka nezužitkoval.

Již 6:1 pro domácí to bylo po zásahu Radka Faksy v úvodu třetí části. Definitivní tečku za bohatým gólovým výčtem domácích udělal ve třiačtyřicáté minutě Michael Labaj - 7:1. Přestože od této chvíle bylo utkání rozhodnuto, závěr byl velmi emotivní. Nejprve zůstal na ledě ležet Josef Daněk po zcela zbytečném a likvidačním zákroku Bezušky, chvíli poté se před třineckou svatyní strhla bitka. Rozhodčí během poslední minuty utkání rozdal celkem 84 trestných minut. Ani to ale nezabránilo propuknutí třinecké radosti ze zaslouženého vítězství.