Derby mladších dorostenců rozhodovaly až samostatné nájezdy

Filip Bazala • 15.12.2010

Odložené derby z 5.12. bylo na pořadu v úterý na Lapači, kdy domácí mladší dorostenci Vsetína přivítali na svém ledě PSG Zlín. Hosté šli hned v úvodu utkání do vedení, ale dlouho jim nevydrželo, neboť už v osmé minutě Dominik Pokorný srovnal na 1:1. Další změna skóre přišla až ve třetí třetině, kdy se hosté dostali do vedení 1:2. Domácí dokázali srovnat při přesilové hře a vítěze utkání tak musely rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté a z Lapače si tak odvezli dva body.

EMD - 18.kolo út 14.12.15:00
Berani Zlín
2:3sn(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Pokorný (Kohout, Abdul), 56. Kohout (Abdul, Pokorný) - 3. Janás (Bumbál), 47. Zaremba (Procházka), rozhodující nájezd vsítil Procházka. Využité přesilové hry: 2:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda (Vlach) - Vašíček, Žabčík, Ščotka, Svozílek, Hryciow, Pisklák, Skalák - Kohout, Pokorný, Abdul, Grygar, Motloch, Kuchařík, Hořanský, Helešic, Mikula, Forch, Děrkas, Malý.
Berani Zlín: Haloda - Galuška, Dalajka, Hladiš, Hlaváč, Hurta, Janás, Kobylík Jan, Kužílek, Maršálek, Melicharek, Pavlůsek, Pelánek, Rod, Procházka, Bumbál, Řezníček, Stuchlík, Velčovský, Vyoral, Zaremba.

Vyhecované utkání počalo tlakem hostujících hráčů, kteří už v čase 2:30 mohli slavit úvodní branku zápasu, kdy po přihrávce Bumbála přesně zamířil Janás a stav utkání byl 0:1. Vsetín poté přidal na tempu a snažil se srovnat stav utkání a to se jim podařilo už v osmé minutě, kdy po kombinaci Abdul - Kohout - Pokorný střílel poslední jmenovaný přesně a srovnal stav zápasu na 1:1. Domácí hodně přidali na otáčkách a svého velkého rivala v první třetině přestříleli poměrem 16:6, ale bez jakékoliv branky. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1. Ve druhé třetině hráči obou týmů zvolili spíše opatrnější styl hry a to se hodně projevilo na kvalitě a tempu hry. Sada nepřesností a neproměněných šancí znamenaly stav po čtyřiceti minutách stále 1:1.

Třetí třetina už byla opět trochu v rychlejším tempu a hosté se začali dostávat do několika slibných šancí a už ve 47. minutě se jedna ujala, kdy po přihrávce Procházky prostřelil Svobodu Zaremba a poslal hosty do vedení 1:2. Vsetín v této části hry už musel hrát stylem buď a nebo, protože se museli tlačit více do útoku. Pět minut před koncem utkáním se jim nabídla možnost přesilovky pět na tři, kterou se jim bohužel nepodařilo proměnit, ale následující početní výhoda pět na čtyři se už ujala ku prospěchu domácích, kdy po přihrávkách Pokorného s Abdulem se dostal ke kotouči Kohout a přesnou ranou vyrovnal na 2:2. Po šedesáti minutách utkání končí vyrovnaným výsledkem a konečném výsledku musely rozhodovat až samostatné nájezdy, ve kterých byli nakonec úspěšnější hosté, kdy rozhodující branku dával Procházka.