Deváťáci doma nedopustili překvapení a porazili Porubu

Tomáš Petr Marek • 02.12.2022

Na začátku duelu byl k vidění vyrovnaný a rychlý hokej, dvakrát se prosadil Adam Němec, který už v tuto chvíli rozhodl utkání. Ve druhé třetině zelenožlutí nasázeli další góly, hlavními hvězdami se stali brankář Richard Kocyan a dvougólový Matyáš Němec. V posledním dějství daly oba celky po jedné brance a Vsetín už soupeře k ničemu nepustil. Dévátá třída si tak zaslouženě připisuje 3 body.

Liga 9. tříd - N11 pá 2.12.14:45
HC RT TORAX Poruba 2011
7:1(2:0, 4:0, 1:1 )

Branky a nahrávky: 6. A. Němec (Vlk, Vinklárek), 17. A. Němec (Vlk, Kučerňák), 23. Vašička (A. Němec), 29. M. Němec (Stodůlka, Hynek), 32. M. Němec (Vašička, Vinklárek), 40. Hynek (Kučerňák), 53. Kučerňák (A. Němec, Hynek) – 43. Šebesta (Stryczek, Centkowski) Rozhodčí: Škrobák - Kovařčík, Tomeček. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 78 Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

VHK ROBE Vsetín: Kocyan — Dvořáček, Hynek, J. Vašička, Stodůlka — Matyaštík, M. Němec, Vlk, Kučerňák, Vinklárek, P.Vašička, A. Němec, Chalupa, Malý, Dubec
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrubař — Šima, Michalík, Štěrba, Sobolová, Ondruš, Schoffer, Planka — Šipula, Závišek, Kolebáč, Stryczek, Centkowski, Šebesta, Žídek, Pěnčíková, Kubečka

V první třetině bylo k vidění poměrně vyrovnané a rychlé utkání, kdy ale víc ze hry začal mít Vsetín po úvodním gólu Adama Němce. Valaši také dokázali v 17. minutě odskočit na rozdíl dvou branek, kdy do prázdné brány po střele Vlka doklepával opět Adam Němec, který potrestal nedisciplinovanost Poruby.

V druhé části zápasu zelenožlutí naprosto dominovali a nasázeli soupeři z Ostravska 4 branky. Dvě z nich si připsal Matyáš Němec.  O ty další se postarali Petr Vašička a Adam Hynek. Velmi pozoruhodný a jistý výkon předvedl v brance domácích Richard Kocyan, jenž neměl v druhé třetině moc práce, ale většinou se na něj soupeř rozjel v přečíslení dva na jednoho, nebo jeden na nikoho, přitom jednička Valachů nemusela zpoza brankové čáry lovit jediný kotouč.

Poslední dvacetiminutovka přinesla na obou stranách po jednom gólu. Pro zklamání skvěle chytajícího Kocyana v oslabení střelu Stryczka neudržel a do prázdné brány dorážel osamocený Michal Šebesta. Šestibrankové vedení domácím vrátil po deseti minutách Jakub Kučerňák, který od břevna poslal puk za záda Šrubaře. Výsledek se tak zastavil na skóre 7:1 a devátá třída se tak posunula o krok blíže k vytouženému postupu do Extraligy 9. tříd.