Deváťáci neudrželi tříbrankové vedení a podlehli Warriors v prodloužení

Hana Skupinová • 13.02.2023

Víkend deváťáků se nesl v trochu netradičním stylu. Dvakrát během něj totiž narazili na stejného soupeře. Po pátečním utkání, které Valaši vyhráli 9:1, se Brnu na svém ledě podařilo zvítězit. Po první třetině ovšem Vsetín vedl 3:1 a v druhé periodě svůj náskok ještě zvýšil o jednu branku, na plný bodový zisk to ale Valachům nestačilo. Jedním z hlavních aspektů bylo pětiminutové vyloučení na začátku třetí třetiny, které s sebou neslo také vyloučení jednoho ze Vsetínských do konce utkání. Dlouhé přesilovky Warriors nejen využili, po ní se zvládli Vsetínu také herně dorovnat, což mělo za následek vyrovnání na 4:4. V následném prodloužení přidali Brno ještě jednu branku, a tím v závěru zápasu otočilo skóre utkání ve svůj prospěch. Další zápas čeká 9. třídu v pátek, kdy na Vsetín přijede Přerov, který je sedmý v tabulce. Vsetín aktuálně na play-off ztrácí šest bodů, na místě zaručujícím extraligu se ale drží, a to s náskokem dvanácti bodů právě na Zubry.

Liga 9. tříd - N14 ne 12.2.14:55
HCM Warriors Brno
5:4p(1:3, 0:1, 3:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kremer (Rohožyn), 44. Kremer (Ratušňak, Slívko), 46. Brodecký (Slívko, Ratušňak), 54. Rohožyn (Kremer, Panasenko), 62. Slívko (Brodecký) – 10. Vlk (Mikulka, Hynek), 12. Kučerňák, 17. Malý (M. Němec), 37. Kučerňák (Chalupa). Rozhodčí: Grygera — Flegr, Vašenka. Vyloučení: 5:3, navíc M. Němec (Vsetín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4.

HCM Warriors Brno: Matoušek — Šír, Brodecký, Kremer, Panasenko, Ryšánek, Stroblík, Tischler, Coufal — Slívko, Ratušňak, Sýkora, Jančík, Rohožyn, Harásek.
VHK ROBE Vsetín: Kocyan — Mikulka, Dvořáček, Hynek, Dubec — Matyaštík, Vlk, Kučerňák, Vinklárek, M. Němec, A. Němec, Fusek, Chalupa, Malý.