Dorost: Vsetín začal dobře, ve zbytku utkání střílel góly soupeř

Jan Grulík • 23.09.2021

Začátek čtvrtečního zápasu přinesl radost na straně domácích. Hosté z Třince ale brzy srovnali a následně i otočili skóre. V dalším průběhu utkání červenobílí nedovolili Valachům vstřelit další gól, nýbrž nadále navyšovali počat branek na své straně. Poté, co na začátku třetí třetiny přidali hosté další dvě trefy, bylo prakticky o zisku bodů z tohoto utkání rozhodnuto. Zelenožlutí se ještě snažili o úpravu skóre, to si již hosté ale pohlídali a zvítězili.

Extraliga dorostu - 5.kolo čt 23.9.19:15
HC Oceláři Třinec
1:6(1:3, 0:1, 0,2)

Branky a nahrávky: 2. Ürge (Budín, Raušer) – 4. Pohludka, 10. Gerych (Volas, Pohludka), 11. Holinka (Ročák, Kubiesa), 27. Urbánek (Sikorta, Pospíšil), 41. Ročák (Holinka, Solowski), 42. Kubiesa (Holinka). Rozhodčí: Grygera – Kučera, Kaprál. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 24:53. Průběh utkání: 1:0, 1:6.

VHK ROBE Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Urge, Koláček, Pořízka, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
HC Oceláři Třinec: Milota – Solowski, Ročák, Čmiel, Martiňák, Pospíšil, Holub, Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Sikora, Cedzo, Lipka, Urbánek.

Začátek zápasu se lépe vydařil domácím, když se ve druhé minutě prosadil Tomáš Ürge a z mezikruží dopravil puk do sítě hostí. Třinečtí nečekali dlouho s odpovědí a při vlastním oslabení ujel domácí obraně Šimon Pohludka, který nekompromisně prostřelil brankáře Konečného mezi betony. Při dalším útočném snažení hostí se puk dostal k mantinelu, kde se po několika soubojích nepodařilo domácím vyhodit puk z pásma. Ten doputoval až k Šimonu Pohludkovi, který sice ještě domácího gólmana nepřekonal, to za něj napravil Robin Gerych, pro nějž nečinilo problém dostat puk do poloprázdné klece. Zanedlouho poté hráči Třince opět zvedali ruce nad hlavu, když Miroslav Holinka rozvlnil síťku v brance Valachů potřetí. Další gól v první periodě nepadl i díky zákroku domácího gólmana, který širokým rozklekem a špičkou betonu zabránil změně stavu.

V druhé části hry se prvně osmělili domácí, ovšem jejich pokusy srážel gólman hostí Milota bez větších obtíží do rohů. Nejvíce zahrozil na druhé straně Cedza, který těsně minul spojnici tyčí. Úspěšnější byl Štěpán Urbánek, jenž puk dopravil až do sítě. Následně se Vsetínští díky vyloučení Solowskiho a špatnému střídání hostí dostali do výhody dvou hráčů v poli. Tuto přesilovku se jim ale nepodařilo přetavit v branku a snížit tak třinecký náskok. Další šanci měli domácí po kombinaci Budína, Pejchala a Frola, Gólové parametry nezískal žádný z pokusů při tomto střídání. Ke konci třetiny se do brejku dostal Cedzo, ale Konečný se nenechal nachytat a včas sklapl betony.

Snový začátek do poslední části hry měli hosté. Po dvaadvaceti sekundách střílel Miroslav Holinka, tento pokus ještě vsetínský strážce svatyně kryl, na dorážku Marka Ročáka už byl ale krátký. Ihned z další útočné akce lovil domácí gólman touš ze sítě znovu, tentokrát se prosadil Matěj Kubiesa, kterému opět asistoval Holinka. Za špatné vyhození puku byli vyloučeni poprvé i domácí a velmi se snažili hostujícímu týmu vrátit gól v oslabení. Tato akce, ani žádná jiná si již změnu skóre nevyžádala a utkání skončilo 6:1 pro hosty, kteří si své vedení v závěrečné části pohlídali a nedovolili domácím hráčům komplikovat zisk bodů na své konto.

Ohlasy k utkání

Jan Dědek (trenér Vsetína): Dobrý vstup do utkání, vedli jsme 1:0, pak v přesilové hře jsme udělali hrubku a soupeř vyrovnal. Druhý, třetí, čtvrtý gól stejný, nepokrytí hráči v našem obranném pásmu a soupeř se dostal do vedení. Hráčům se nedá vytknout bojovnost, nasazení, ale prostě soupeř byl pohybově a technicky na vyšší úrovni než my.

Marek Malík (trenér Třince): Z naší strany velice kvalitní zápas, i když jsme tam měli pár takových pasáží, kdy jsme se zbytečně komplikovaně dostávali přes soupeře, ale když jsme hráli jednoduše a drželi jsme se taktiky, tak to bylo to, co jsme chtěli, a jsme moc rádi za vítězství, za výkon a taky za ty góly, které tam padly.