Dorost končí v semifinále. V pátém zápase rozhodla jedna branka

Helena Hegeďová • 27.03.2024

Dorostenci neudělali poslední krok ani napotřetí. Z Plzně se vrátili za stavu 2:2 na zápasy a o postupujícím rozhodoval až pátý duel. Bojovný výkon na obou stranách zapříčinil, že v základní hrací době nepadl žádný gól. Po šedesáti minutách hry svítilo na tabuli skóre 0:0. Atmosféra byla díky fanouškům obou stran skvělá, ale vítěz mohl být jen jeden. Rozhodnout o něm měla jedna jediná branka, případně nájezdy. V prodloužení vstřelil rozhodující gól nejproduktivnější hráč Pilsen Wolves Hlib Petrov. Valaši tak končí svou pouť v semifinále, a ani letos bohužel neoslaví postup mezi elitu.

Liga dorostu - SF5 st 27.3.16:30
HC Pilsen Wolves
0:1p(0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 62:39 Petrov (Patejdl; 3/3). Rozhodčí: Skopal, Maršálek – Otáhal, Komínek. Diváci: 384. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 0:1. Průběh utkání: 0:1.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Vaněk, Sadílek, Dubec, Kučný, Kužel, Hynek, Raulič – Fusek, Elich, Paták, Zezulka, Dvořák, Drozd, Bláha, Němec, Vaculík, Vinklárek.
HC Pilsen Wolves: Makarius – Fiala, Novikov, Brož, Kočárek, Petrov, Mlakar – Černý, Štolba, Mazko, Bárek, Patejdl, Míčka, Chasák, Popovych, Šmíd, Račinský.

Ondřej Němec (VHK ROBE Vsetín): Asi jsme prohráli tím nejkrutějším způsobem, jakým jsme mohli. Dostat gól v prodloužení na 0:1... Byla to těžká série, bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Takový je hokej a doufám, že to klukům pomůže a nakopne je to do dalších kariér. Samozřejmě je to ale obrovské zklamání. Do série jsme vstoupili dobře, vedli jsme 2:0, ale nezvládli jsme dva zápasy u nich. Myslím si, že v tom čtvrtém za stavu 1:1, možná 1:2 jsme ještě sahali po obratu, ale pak jsme dostali třetím gól, který se nám to zbouralo. A dneska to bylo o jednom gólu. Soupeř byl bohužel o ten jeden gól šťastnější, ale takový je život.

Jan Fadrný (Pilsen Wolves): Byly to těžké zápasy. Tady jsme zbytečně ztratili první zápas, určitě jsme měli na to, abychom alespoň jeden odvezli. Ztratili jsme si ho svou lehkovážností, chybami, kterými jsme soupeři darovali góly. Ve druhém zápase jsme měli více ze hry, ale Vsetín hrál chytře. Hráli v boxu a do ničeho nás nepouštěli. Myslím si, že u nás jsme je jasně přehráli, a v tom jsme pokračovali i dnes. Sázeli jsme na taktiku, kterou máme. Máme větší sílu, lepší fyzičku, silnější a větší mančaft. Vsetín zase hrál tak, že jen brání a má dobrého gólmana. My jsme toho nakonec využili, tlakem jsme tomu šli naproti. Myslím si, že jsme v dnešním zápase byli jasně lepší a ještě se k nám pak v prodloužení obrátilo.