Dorost opět naplno bodoval, proti Bruslařům pomohl start utkání

Helena Hegeďová • 29.09.2024

Dorost má za sebou další povedené utkání a odehrál jej na svém ledě proti Havlíčkovu Brodu. Vsetínu vyšel start zápasu a už v 7. minutě vedli dorostenci 3:0. Opět se však nevyvedla druhá třetina. Valaši v ní hráli celkem 10 minut v oslabení a téměř vůbec se nedostali do útočného pásma. Pro zajímavost Vsetín tentokrát nehrál přesilovku ani jednou, Bruslařům nebyl v utkání uložen jediný trest. Havlíčkův Brod stáhl vsetínský náskok na rozdíl jedné branky. Závěrečná dvacetiminutovka už ovšem znovu patřila domácím, kteří potvrdili svou formu.

CCM liga dorostu - 4.kolo ne 29.9.17:30
BK Havlíčkův Brod
5:2(3:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 00:44 Pavlík (Fusek; 5/5), 01:13 Man (J. Lorenc, Kremer; 5/5), 06:29 J. Lorenc (Dubec; 5/5), 41:47 Pavlík (Fusek; 5/5), 52:25 Bláha (Koňařík, Fusek; 5/5) – 32:15 Čapek (Karel; 5/5), 33:09 Makovec (Houfek; 5/5). Rozhodčí: Tomeček – Hanzlík, Frais. Diváci: 112. Vyloučení: 6:0. Bez využití. Střely na branku: 5:2. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Matoušek – Kremer, Řepka, Dubec, Spitzer, Koňařík, Šedlbauer – Posád, Bláha, Tomášik, Fusek, Pavlík, Olšák, Man, J. Lorenc.
BK Havlíčkův Brod: Holý (20. Petr) – Goodwin, Karel, Mečiar, Čech, Trnka – Brožek, Rauš, Zukal, Houfek, Hrůza, Melena, A. Lorenc, Čapek, Makovec, Forst, Vaněček.

Valaši vstupovali do utkání jako dosud neporažený celek a ihned to začali prokazovat i gólově. Vsetín vybojoval puk ve svém pásmu, Matyáš Fusek založil útok a kotouč na útočné modré čáře předal Tadeáši Pavlíkovi, který si sám proti gólmanovi věděl rady a zakončil kličkou do bekhendu. A Valaši pokračovali. Vyhráli vhazování ve středovém kruhu a nastěhovali se do útočného pásma. Hans Kremer od modré vystřelil nad, ale odražený puk se od zadního mantinelu vrátil do hry a Filip Man zakončoval z levého kruhu na bližší tyč přes brankářovo rameno.

V 7. minutě zavezl Roman Dubec kotouč do pásma a našel na ose kluziště volného Jakuba Lorence, který měl dost místa na přesnou střelu do pravého horního rohu. Za stavu 3:0 zůstali hosté jako opaření. Postupně se ale vypracovali, zvyšovali svou aktivitu a přidávali jednu střelu za druhou. Z bezprostřední blízkosti zakončoval Rauš a v individuálním brejku se ukázal Forst. Chvíle, nebo spíš třetina, Bruslařů ale přišla ve druhé dvacetiminutovce, které se Vsetínu obecně nedaří. Domácí v ní byli hned pětkrát vyloučeni a hosté tak přesně polovinu druhé třetiny hráli v početní výhodě. Ale k brance to nevedlo.

Havlíčkův Brod totiž snížil při hře 5 na 5. Nejprve to vzal na sebe kapitán Marek Čapek, který v individuální akci zakončil nad Matouškovo levé rameno. A o necelou minutu později se pod betony domácího brankáře se štěstím prosadil Matěj Makovec. Čapek mohl dokonce vyrovnat, Kremer jeho brejk zastavil až nedovoleným zákrokem. Domácí brankář se ve druhé třetině nezastavil. To gólman Petr, který na startu periody nahradil v brance Brodu Holého, zasahoval v jednotkách případů. Ve třetím dějství už se však vrátil Vsetín opět do hry.

Akce dva na nikoho na startu poslední dvacetiminutovky sice Vsetínu nevyšla, o 18 sekund později však našel Matyáš Fusek přesně Tadeáše Pavlíka, který se prosadil střelou bez přípravy mířenou nad levý beton. Valaši se dostávali do dalších přečíslení a několikrát měli před sebou i prázdnou bránu. Nakonec se právě po jedné takové akci vhazovalo před Petrem, první rána šla vedle, ale od zadního mantinelu se odrazila přímo k tyči. Nepovedla se ani dorážka, ale pak se v mezikruží napřáhl Filip Koňařík a jeho ránu ještě v chumlu hráčů usměrnil Pavel Bláha. Největší šanci na snížení měl ještě Vaněček, který skvěle vyřešil přečíslení tři na dva, ale skóre už se neměnilo. Valaši tak pokračují ve svém povedeném vstupu do sezony.