Dorost poráží celek z Púchova 4:3

Kristýna Zigmundová • 30.08.2018

Ve velmi vypjatém utkání nejprve Valaši vstřelili branku, následně ale tři inkasovali a do druhé třetiny nastupovali s dvoubrankovou ztrátou. Druhé dějství se jim ale hodně podařilo a třemi dobře mířenými ranami se dostali do vedení. Konec zápasu se už ke štěstí domácích moc nezkomplikoval a Valaši tak vítězí 4:3.

Přípravné zápasy dorostu - přát. čt 30.8.17:45
MŠK Púchov
4:3(1:3, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Kuchařík, 27. Bednařík (Turek), 33. Kočí (Kuchařík), 37. Bednařík (Velikovský) – 11. J. Veteška, 16. Žemla (Ondrašík), 17. Moravanský (Papán). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (od 40. Krňa) – Velikovský, Prčík, Kočí, Kuchařík, Mikula, Dořičák, Galetka, Machů – Novotný, Bednařík, Turek, Dědek, Rybár, Jurek, Čajanová, Staňa, Machač.
MŠK Púchov: Andrisík – Veteška J., Pobežal, Krajčoviech, Svinčak, Veteška M., Jonák, Kolinko – Mišák, Moravanský, Papán, Ondrášik, Halušková, Žemla, Lezani, Bednár, Pomezal.

Zápas začal v poklidném tempu, kdy měli kotouč na hokejkách především domácí. Ti také dokázali několikrát nebezpečně zahrozit. Velkou šanci skórovat dostali při početní výhodě, kterou ale i přes veškerou snahu nedokázali využít. Gól vstřelili jen několik sekund po jejím skončení. Dominik Kuchařík vyslal střelu od modré, která dokázala proplachtit až za záda gólmana hostí. Následovalo vyloučení domácího Rybára za špatně upravený dres a bylo vyrovnáno. Púchov okamžitě využil přesilovou hru z hole Jakuba Vetešky, který poslal kotouč pod víko. Následoval opět tlak domácích, kteří ale nedokázali žádnou svoji šanci zužitkovat. To ale neplatilo o hostech, kteří v rychlém sledu vstřelili dvě branky a hned se jejich hra citelně uvolnila. Nejprve se trefil Tomáš Žemla k levé tyčce a o minutu později se z branky radoval i Maxmilián Moravanský, který se trefil do chumlu hráčů tak dobře, že domácí gólman Tkadlec neměl šanci. Do konce třetiny jsme již branku neviděli. Hra ale nabídla řadu vyloučení a šancí na obou stranách.

Ve druhé třetině mohlo pomoci Valachům vyloučení Pobežala z předešlé třetiny. Valaši ale této příležitosti nevyužili. Nemuseli se ale kát dlouho, neboť ve 27. minutě snížil náskok hostí David Bednařík střelou z pravého kruhu mezi betony. Pár minut nato se radovali Valaši z vyrovnání. Václav Kočí dokázal usměrnit kotouč za záda Andrisíka a hosté se dostali pod tlak. Jejich poklidná hra se jim rázem vymstila a Valaši se poučili z předešlé třetiny a žádné nebezpečné výpady do útočného pásma jim nepovolili. Naopak hra hostí dovolila Valachům dostat se opět do brankového vedení. David Bednařík se trefil podruhé v utkání, když tečoval střelu Velikovského.

Poslední třetina byla v pomalém tempu až do samotného závěru, kdy Valaši začali hodně aktivně napadat a soupeř měl jediné štěstí, že gólman Andrisík dnes měl výborný den a všechny pokusy vychytal. Zápas tedy po zásluze vyhrává domácí tým 4:3.