Dorost porazil Brno a je blízko k záchraně extraligy

Anna Pavlína Sedláčková • 04.03.2020

Z počátku utkání byla ve vedení Technika. Vsetínští sice pokaždé vyrovnali, ale stejný gólový stav dlouho nevydržel a Brněnští byli opět ve vedení. Do druhé třetiny se Valaši vzchopili a svému soupeři během chvilky nastříleli 3 góly, čímž se dostali do vedení. Ve třetí periodě se domácí ještě pokusili vyrovnat, ale to jim Valaši nedovolili.

ELIOD Extraliga dorostu - 19. kolo - 2. část st 4.3.17:00
HC Technika Brno
5:6(3:2, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Middleton (Líska), 13. Korbini (Fornál, Pospíšil), 19. Harásek (Pejchal), 50. Harásek (Plevka, Líska), 54. Korbini (Fornál) – 11. Babeliak, 15. Babeliak, 23. Krajčík, 26. Velikovský (Turek), 31. Dědek (Čajanová), 43. Hrnčíř (Jurek). Rozhodčí: Ondráček – Roupec, Kalina. Vyloučení: 2:4 + Zavřel (TEC) 10 min. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 23:48 (9:14, 9:16, 5:18). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6, 5:6.

HC Technika Brno: Geidl – Zavřel, Šplíchal, Vacek, Pospíšil, Žák, Šupa, Svoboda – Harásek, Kubový, Middleton, Pejchal, Plevka, Maštalíř, Líska, Korbini, Fornál.
VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Adámek, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.

Téměř na začátku první třetiny se Technika dostala do vedení, a to střelou Adama Middletona, který se přesnou střelou prosadil za vsetínského gólmana. Poté se hra přesouvala z jedné strany na druhou. Až v 11. minutě přetahovanou o puk přerušil gól Vsetína, který patří Borisi Babeliakovi. Vyrovnaný stav, ale dlouho nevydržel a o dvě minuty později dostal domácí do vedení Ivan Korbini z předbrankového prostoru. Ale ani tentokrát se Technice nepodařilo udržet si náskok a za záda Geidla se ve vlastním oslabení opět prosadil Boris Babeliak. Už to vypadalo, že se po první třetině půjde do kabin za vyrovnaného stavu, ale minutu a půl před sirénou se ještě prosadil Jaromír Harásek.

I na počátku druhé periody padl gól, díky kterému Vsetín vyrovnal na 3:3, a to přesněji z hokejky Filipa Krajčíka, jenž získal kotouč u modré a sám se rozjel na brněnského gólmana. S góly pro Vsetín to neskončilo a ve 26. minutě byli hosté poprvé za zápas ve vedení, když Jakub Velikovský dostal přihrávku k modré. Poté se Brněnští snažili vyrovnat stejně, jako to dělali Valaši v první třetině, ale to jim nevycházelo. Naopak hosté se v polovině periody opět prosadili střelou Matyáše Dědka. Technice se na chvíli podařilo usadit v pásmu, ale ani po několika vyslaných střelách se jí nepodařilo zasáhnout cíl.

Třetí třetina započala oslabením Techniky, které pokračovala z konce předešlé periody. Těsně poté, co se dostali opět do plného počtu, se prosadil Tadeáš Hrnčíř po přesné nahrávce od Štěpána Jurka těsně po buly. Hosté se i nadále drželi spíše v útoku. V 50. minutě se však gólu dočkala i Technika, když se podruhé za Nešpůrka trefil Jaromír Harásek a o pár minut později snížil náskok Vsetína Ivan Korbini na rozdíl jednoho gólu. Domácí hnaní vidinou vyrovnání byli na ledě aktivnější, ale do konce utkání se jim již prosadit nepodařilo.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): V utkání jsme byli po celou dobu aktivní, ale taky nedůrazní v obraně, za což nás soupeř potrestal. Jsme rádi za tři body, ale v rámci obrany jsme to neodehráli úplně nejlíp.