Dorost předvedl obrat snů a Olomouci nadělil devět branek

Kristýna Guricová • 29.10.2011

V přestřelku se vším všudy se proměnilo sobotní utkání starších dorostenců s Olomoucí. Valaši sice nastoupili do utkání vlažně a už v 9. minutě prohrávali rozdílem dvou branek. Postupně se ale do hry dostali a co víc, utkání neskutečným způsobem obrátili, když v průběhu 35. – 39. minuty nasázeli soupeři čtyři branky a do druhé přestávky vstupovali s náskokem 5:3. Ve třetí části brankový nášup ještě pokračoval a o konečné skóre 9:6 se nejvíce zasloužilo trio hráčů Zvonek (3+1), Kohout (2+2) a Stodůlka (2+0).

ESD - 17.kolo so 29.10.11:00
HC Olomouc
9:6(1:2, 4:1, 4:3)
Branky a nahrávky: 15. Kohout (Zuzaník, Surý), 35. Zuzaník (Kohout), 36. Zvonek (Kuchařík), 38. Stodůlka, 39. Zvonek (Ščotka, Kohout), 42. Stodůlka (Zuzaník, Žabčík), 49. Zvonek, 50. Surý (Neuwirth), 51. Kohout (Zvonek) - 6. Brančik (Jergl), 9. Ostřanský (Jergl, Nesvadba), 38. Hánl (Vrabel, Brančik), 42. Nesvadba (Beták), 47. Nesvadba (Ziegler, Konečný), 55. Augustin (Beták). Rozhodčí: R. Libiger - R. Adamec, M. Poruba. Vyloučení: 7:8, navíc Hořanský (VSE) a Vrabel (OLO) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 90. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 9:5, 9:6.
VHK ROBE Vsetín: Urban - Hajda, Žabčík, Hryciow, Vašíček V., Zuzaník, Svozílek - Ščotka, Zvonek, Surý, Neuwirth, Forch, Kohout, Stodůlka, Helešic, Kuchařík, Hořanský.
HC Olomouc: Kochta (39. Řoutil) - Brančik, Ziegler, Paksi, Hes, Pšeja, Brandýs, Nesvadba, Vrabel, Beták, Hánl, Jergl, Fibrich, Konečný, Ostřanský, Hradil, Bauer, Augustin, Nedopil, Peštuka.

V rámci 17. kola zavítali na vsetínský Lapač starší dorostenci Olomouce a nutno podotknout, že to byli právě oni, kdo v úvodu zápasu převzal otěže hry. Vsetínští na opačné straně působili vlažným dojmem, jakoby se nemohli dostat do hry. A to hosté potrestali už v minutě 6., kdy při hře 4 na 4 uzmul kotouč Brančik a neomylně zavěsil (0:1). O dvě minuty později hráli Vsetínští přesilovku a měli tak příležitost se stavem něco udělat. Ale chyba lávky. Místo toho, aby žlutozelení srovnali – musel Urban ze své sítě lovit kotouč podruhé a to díky Milanu Ostřanskému, který si brankáře nejprve položil na zem, aby následně zakončoval do odkryté klece (0:2).

I v následujících minutách byli vsetínští starší dorostenci ve většině případů o krok pozadu před svým soupeřem, což ukázala i situace ze 13. minuty. Rychlá souhra dvou spoluhráčů v červených dresech ihned po buly znamenala další puk v síti Urbanově – Valaši tak měli jediné štěstí, že hosté dosáhli branky bruslí a gól tak nemohl být uznán. Možná právě to Vsetín trochu nakoplo a už o chvíli později se radoval ze svého prvního gólu. Kohout dostal přihrávku od svých kolegů na levý kruh a neomylně vypálil (1:2). Do konce první části Valaši trochu zabrali, hra se srovnala a i pár těžších zákroků si Kochta v olomoucké kleci připsal. Skóre už se ale neměnilo.

Do druhé třetiny vstupovali hosté s výhodou jednoho muže v poli, což bylo také znát. Po šikovné kombinační práci hostujícího celku dostal kotouč volný Nesvadba, který jej bez váhání poslal na Urbana. Ten puk pouze vyrazil před sebe a chvíli bylo kolem brankoviště živo, než se vzpamatoval jeden z Valachů. A o chvíli později nápor hostů pokračoval – po chybě domácí obrany ujeli do protiútoku 3 Olomoučtí na jednoho Vsetínského. Postupně si na kotouč sáhli všichni tři, nejlépe postavený byl však poslední Peštuka, na kterého střelu zblízka si ale Urban počkal. Kolem 30. minuty se hra trochu rozhodila a kotouč putoval od jednoho hráče k druhému, bez výrazných šancí na obou stranách.

A když už to skoro vypadalo, že skóre zůstane ve druhé třetině nezměněné, přišel na vsetínský zimák předčasný Štědrý den. V čase 34:42 se prosadil Zuzaník, který po 30 vteřinách využil přesilovku, aby ho ještě o necelou minutu později následoval Zvonek a Valaši tak rázem vedli o gól (3:2). Radost jim ale vydržela jen pouhé dvě minuty, protože v čase 37:16 Hánl opět srovnal a na vsetínské střídačce bylo znát zklamání. S takovým stavem se ale nesmířil Stodůlka, který hned v dalším střídání ujel do brejku a nikým nenásledován v pohodě propálil Kochtu (4:3). Ten v té chvíli ani netušil, že za minutu dostane gól další – znovu z hole Zvonka. A tak se, po pěti obdržených brankách, Kochta odporoučel z brány a své místo přenechal Řoutilovi. To na časomíře svítil čas 38:39 a do konce druhé třetiny už další branka padnout nestihla.

Úvod třetí části nenaznačil, že by přestřelka mohla pokračovat dále. Pouze ve 42. minutě snižoval Nesvadba na 5:4 a chvíli se tak mohlo zdát, že Vsetín bude mít s udržením vedení proti papírově silnější Olomouci problémy. Utkání se mohlo zlomit na sklonku 45. minuty, kdy krátce po sobě usedli za katr dva hosté, a Vsetín měl před sebou přesilovku pět na tři. V té se mu sice skórovat nepodařilo, brankový kolotoč se ale rozjel hned po vypršení druhého z trestů. V čase 45:55 se trefil Stodůlka a žlutozelení znovu vedli o dvě branky. Ne ale na dlouho – přesně na 53 vteřin, kdy znovu snižoval Nesvadba (6:5).

Na Vsetínu ale i po obdržené brance byla patrná chuť po vítězství a k další změně ve skóre jistě dopomohla i Zvonkova touha po hattricku – kterého se vsetínský útočník také dočkal a to v čase 48:46 (7:5). Do dvou minut od této radosti viděli diváci Na Lapači ještě další dva góly v síti Řoutila a tři body pro Vsetín se tak za stavu 9:5 začaly rýsovat v jasných obrysech. I přes to, že se o zdramatizování hosté pokusili ještě v 55. minutě zásluhou Augustina, náskok Valachů už byl velký a času na srovnání příliš málo. Po vlažném nástupu se tak Vsetínským podařilo otočit utkání z 0:2 na 9:6, připsali si cenný skalp Olomouce, která sídlí ve vrchních patrech extraligové tabulky a zejména získali důležité tři body sami pro sebe! Po prohře 1:5 ve Zlíně je vítězství 9:6 nad Olomoucí jistě sladkou náplastí.