Dorost se ujímá vedení v semifinále, Němec srazil Plzeň hattrickem

Helena Hegeďová • 20.03.2024

Valaši zachytili začátek prvního semifinálové zápasu, když využili přesilovou hru dvě sekundy před jejím koncem. Trestu soupeře však využili i Wolves, a to v poslední minutě první třetiny, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Stejně tomu bylo i po druhé a třetí třetině, kdy se v obou případech dostala Plzeň do vedení a Adam Němec vyrovnal. O vítězovi a zisku prvního bodu tak rozhodlo až prodloužení, v kterém Němec završil hattrick a vystřelil tak Vsetínu vedení v sérii. Druhé utkání se hraje hned zítra, ve čtvtrek 21. 3. od 16:30 na Lapači. Ve druhé sérii soupeří Piráti Chomutov s Havlíčkovým Brodem. První bod překvapivě urvali Bruslaři, kteří duel otočili v 54. minutě.

Liga dorostu - SF1 st 20.3.15:30
HC Pilsen Wolves
4:3p(1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 09:33 Kučný (Vaculík, Elich; 5/4), 35:21 Němec (Dubec, Vaculík; 5/5), 57:33 Němec (5/5), 66:09 Němec (Hynek, Vaculík; 4/3) – 19:36 Chasák (Mlakar, Makarius; 5/4), 29:33 Popovych (Černý; 5/5), 43:21 Chasák (Popovych; 5/5). Rozhodčí: Šutara – Bezděk, Peluha. Diváci: 127. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Vaněk, Sadílek, Dubec, Kučný, Hynek, Kužel, Raulič – Vaculík, Elich, Dvořák, Drozd, Bláha, Němec, Malý, Paták, Fusek, Vinklárek.
HC Pilsen Wolves: Makarius – Bárek, Fiala, Novikov, Brož, Kočárek, Petrov, Mlakar – Černý, Račinský, Malíček, Mazko, Patejdl, Míčka, Chasák, Hnízdil, Popovych, Šmíd.