Dorostenci berou proti Litvínovu bod. Po bojovném výkonu neuspěli v nájezdech

Helena Hegeďová • 30.03.2023

Dorostencům se vůbec nepovedl vstup do utkání a po první třetině ztráceli na favorizovaný Litvínov dvě branky. To se změnilo v prostřední dvacetiminutovce, kdy díky jedné využité přesilovce a jednomu rychlému protiútoku vyrovnali. Ve třetí třetina pak stav 2:2 udrželi a byli i blízko vedení v zápase, když v posledních minutách základní hrací doby předvedli několik individuálních akcí. Ještě výrazněji si Valaši řekli o slovo v prodloužení. Více prostoru na ledě jim zkrátka sedělo, ale hostujícího gólmana ani tak nepřekonali. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, konkrétně jejich osmá série, v které byli úspěšnějí hosté.

Liga dorostu - B3 čt 30.3.14:45
HC Litvínov
2:3sn(0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Koláček (Miklas, Pala), 32. Miklas (Frolo) – 10. Sander (Soušek), 18. Tomaník, rozh. náj. Raichl. Rozhodčí: Held, Maťašovský – Čelechovský, Kučera. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32: 46 (4:16, 16:14, 8:15, 4:1). Diváci: 196. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Herman, Stodůlka (C), Sadílek, Kučný (A), Kotrla, Pala – Drozd, Kovář, Bartoněk, Žárský, Ostrčil, Miklas, Frolo, Vlk, Ostřížek, Matějová, Koláček.
HC Litvínov: Trejbal – Zikmund, Žák, Kladivo, Winkelhöfer, Prokeš, Soušek – Tůma (A), Sander, J. Peroutka (C), Raichl, M. Peroutka, Horský, Petružálek, Tomaník, Koky, Pospíšil, Bednařík.

Lubomír Štach (VHK ROBE Vsetín): Je to krutá porážka, protože za druhou i třetí třetinu a prodloužení jsme si zasloužili nějaký bod navíc. Litvínov ale měl svoje kvality. My jsme do utkání nevstoupili dobře a dostali jsme se do dvougólové ztráty. Potom jsme hru ještě víc zjednodušili, ještě víc rozhýbali nohy. Hráli jsme na pár lidí, kluci si zaslouží respekt za to, jak zápas odmakali. Bohužel je pro nás smutný výsledek, ale nedá se nic dělat. Musíme se nachystat na další zápas a vyhrát za tři body.