Dorostenci další kolo bez bodů

Jiří Lalov, Jan Hrabal • 22.09.2007

P a r d u b i c e - I kdy byl Vsetín v zápase s Pardubickými produktivnější, stejně se pardubičtí dorostenci radují z vítězství. V páteční podvečer v malé hale ČEZ Areny ve vyrovnaném utkání vyhráli nad Vsetínem 5:3. Pardubickým se náramně povedl vstup do utkání a v 7. minutě vedli už 2:0. Vsetín ale dokázal brankami Kentoše a Horehledě srovnat krok. Vítěznou branku utkání vstřelil v 52. minutě Roman Fuks, na kterého o půl minuty později navázal Vojtěch Zavoral, jenž zvýšil na konečných 5:3.

- 7.kolo pá 21.9.17:00
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
5:3(2:0, 0:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 1. Vondráček (Kapec), 8. Kindl (Kubelka), 45. Kindl (Havlík), 52. Fuks (Kindl), 52. Zavoral – 42. Kentoš, 44. Horehleď (Vrba), 47. Horehleď (D. Jaškin). Rozhodčí: Kareš – Holeček, Plch. Vyloučení: 9:8, navíc Zdráhal (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 70. Střely na branku: 25:31.Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Štrof – Semrád, Zdráhal, Vondráček, Rejda, Havlík, Lenoch, Beneš – Kindl, Zavoral, Šafář, Světlík, Kubelka, Jetmar, Tomín, Fuks, Hemský, Kapec, Nosek
VHK ROBE Vsetín: Guštafík – M. Jaškin, Mikuláštík, L. Vrba, Trška, F. Vrba, Synek, Hladký, Tyralík – Kajaba, Ptáčník, Vávra, Kentoš, Kubo, Pořický, Kozák, Horehleď, Slováček, Matušík, Podešva, D. Jaškin
Pardubice do zápasu vlétly a už v čase 0:18 otevřel skóre David Vondráček, kterému přesně nahrával Lukáš Kapec – 1:0. Ve 2. minutě byl vyloučen hráč hostí Podešva za hákování, domácí si v přesilovce vytvořili tlak, ale šance nevyužili.

Pardubičtí byli aktivnější než hosté a to se potvrdilo v čase 7:10, kdy Tomáš Kubelka přihrál Denisu Kindlovi před bránu a ten se nemýlil – 2:0.

Ve 12. minutě se po samostatném průniku útočným pásmem dostal až před bránu Kindl, ale puk do branky nedostal. V té samé minutě střílel od modré čary nebezpečně Lenoch.

V 15. minutě rozhodčí signalizoval nájezd za zdržovaní, kterého se dopustil Petr Trška. Na nájezd se byl vybrán Kindl, který ovšem hostujícího gólmana nepřekonal. Zbytek první třetiny se hrál velmi vyrovnaný hokej, ale bez větších šancí.

Na začátku druhého dějství byli opět aktivnější domácí, ale do větší šance se nedostali. Ve 24. minutě byl za hrubost vyloučen pardubický bek Jan Zdráhal a ke dvěma minutám vyfasoval ještě „desítku“ za nesportovní chování. Deset vteřin po uplynutí této přesilovky se vylučovalo opět na straně domácích. Tentokrát byl vykázán Jan Semrád za hákování. V této přesilovce si Vsetínští vytvořili několik nebezpečných šancí, ale neproměnili ani jednu.

Ve 28. minutě pálil dvakrát nebezpečně Lukáš Vrba, ale domácí brankář zůstal nepřekonán. O minutu později nebezpečně tečoval před domácí brankou Dmitrij Jaškin. Ve 32. minutě označkoval tyč pardubický Jan Šafář, který tečoval puk po střele Vondráčka.

O minutu později se do samostatného nájezdu na gólmana domácích dostal Josef Kentoš, který byl faulován a trefil pouze horní tyčku. V následující přesilovce čtyři na tři si domácí hokejisté vytvořili tlak, ale nedokázali proměnit žádnou z šancí. Po zbytek druhé třetiny měli lehce navrch Vsetínští, ale skóre zůstalo stejné.

Vsetín začal třetí třetinu mnohem aktivněji. Během jedné minuty byli vyloučeni dva domácí hráči a Vsetín si před přesilovkou pět na tři vzal oddechový čas. Nabídnutou přesilovku proměnil Kentoš v čase 41:51 – 2:1. Přesně o dvě minuty později se domácí síť zatřepala podruhé, když se prosadil Petr Horehleď po přihrávce od Filipa Vrby – 2:2.

Pardubice se snažily co nejrychleji odpovědět a to se jim také povedlo v čase 44:54, kdy svým druhým gólem dostal domácí opět do vedení Kindl – 3:2.

Ani tento výsledek nebyl konečný. Ve 47. minutě se opět prosadil Horehleď, kterému nahrával na gól Dmitrij Jaškin – 3:3. Opět se hrálo od nuly. Ani jeden tým nechtěl prohrát.

Hrálo se nahoru–dolů. Nakonec vítězný gól pro domácí vstřelil Roman Fuks, ten dostal přihrávku od Denise Kindla a střelou pod víko vrátil Pardubicím vedení – 4:3. Vsetínští se snažili alespoň o vyrovnání. V čase 51:51 ale vsetínského gólmana prostřelil Vojtěch Zavoral – 5:3. Hosté již síly na odpověď nenašli, domácí dovedli vyrovnané utkání do vítězného konce.