permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Dorostenci letos poprvé zvítězili

Kristýna Guricová, Petr Vychopeň • 13.09.2008

V s e t í n – Teprve ve čtvrtém extraligovém kole si dorostenci Vsetína sáhli na body, když porazili na domácím ledě tým hostí z Písku v poměru 6:2. Když už to vypadalo, že v první třetině branka nepadne, prosadil se pár vteřin před sirénou René Kajaba a poslal tím hosty do kabin s jednobrankovým mankem. Za stavu 3:0 pro Vsetín vykřesal ještě svým gólem ve 46. minutě naději pro Písecké Daniel Přibyl, avšak rázně proti byl David Klimek, jenž v čase 48:16 dokonal svůj hattrick! Do konce utkání si již zelenožlutí své vedení pohlídali a nováčka z Písku tak obrali o tři důležité body.

- 4.kolo so 13.9.12:00
IHC Králové Písek
6:2(1:0, 1:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 20. Kajaba (Kitzberger), 31. Klimek (Podešva), 41. Klimek (Studený), 49. Klimek (Podešva), 51. Slováček (Horehleď), 59. Klimek (Podešva, Hurtík) - 46. Přibyl (Andrlík), 50. Homola (Vlček). Vyloučení: 5:8. Diváci: 280. Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.
VHK ROBE Vsetín: Sovják - Synek, Tyralík, Hurtík, Trška, Pelc, Studený, Žabčík, Krucký, Podešva, Klimek, Horehleď, Slováček, Gromus, Ondra, Kitzberger, Kajaba, Djorič, Daněk, Kabát
IHC Králové Písek: Rauscher - Přibyl, Kopec, Palata, Jáchym, Volf, Vlček, Korous, Homola, Hřebíček, Andrlík, Marek, Paukner, Dupač, Hrubý, Schovánek, Slabý, Růžička, Turek, Kafka
Utkaní mezi domácím Vsetínem a hosty z jihu Čech nabídlo divákům zajímavou podívanou. Hosté s ničím neotáleli a již v sedmé vteřině vyzkoušeli pozornost Sovjáka v kleci Valachů. Ten však, stejně jako gólman hostů Rauscher o minutu později, svou zahřívací zkoušku zvládl. Celá první třetina se nesla v duchu vyrovnané partie, která přinesla mnoho šancí na obou stranách. Pokud ovšem střelce nevynulovali gólmani, akce ztroskotaly na nepřesnosti. Své by o tom mohli povyprávět Krucký, Podešva a Horehleď z řad zelenožlutých. Posledně jmenovaného zastavila až tyč. Písečtí se mohli nevěřícně držet za hlavu v 11. minutě, když v útočném pásmu Vsetínských chyboval Synek.

Puku se zmocnil Přibyl a zkušeně poslal do úniku Vlčka. Svůj nájezd však písecký forvard v gól nepřetavil. Pochvala letí Sovjákovi za včasný zákrok betonem. Dalším hráčem, kterému zbyly oči pro pláč, byl vsetínský Daněk, jehož dorážku z bezprostřední blízkosti zastavila Rauscherova lapačka. Poté zatopilo v domácí obraně jihočeské trio - Volf, Kopec a Korous, ani jejich přání ale vyslyšeno nebylo. Když už se zdálo, že do kabin se půjde bez vstřelené branky, využil tlačenice před hostující svatyní Kajaba a pohotovou střelou otevřel v čase 19:13 stav utkání (1:0).

První větší příležitost v druhé části měl na svědomí opět Kajaba, ale tentokráte byl Rauscher úspěšnější. Písek zavětřil svou šanci ve 24. minutě, když se proti pravidlům provinil vsetínský Hurtík. Přesilovka však Písku nevyšla dle představ, vážněji Sovjáka ohrozil jen agilní Homola, jenže skulinku u tyčky si Sovják pohlídal. Poté následoval menší tlak domácích mladíků, kdy pálil Trška a poté i Ondra, jenže ani gólmanská akvizice hostů nekapitulovala. Tutovku neproměnil ve 30. minutě ani písecký Vlček, když mu před prázdnou brankou sjel puk. To už ale Valaši potrestali.

Psala se 31. minuta, když se do přečíslení na jednoho obránce hostí dostal Podešva s Klimkem. Ti si dvakrát vyměnili puk, čímž oklamali jak soupeřova beka, tak i gólmana. Pro Klimka už poté nebyl problém zavěsit (2:0). Co se gólové potence týče, ve druhé třetině to bylo všechno. O šance však nouze nebyla. Jak hostující Homola s Přibylem, tak Slováček a Gromus v zelenožlutém, však brankaře nepřelstili. Prostřední část tak přinesla opět jedinou branku a zase z hole domácích.

Kdo by však očekával, že vyslanci z Písku vletí do třetí třetiny jako uragán a zasypou Sovjáka svými pokusy, těžce by narazil. Byl to totiž Vsetín, který v čase 40:35 zvýšil svůj náskok a to prostřednictvím Klimka. Ten prokázal dobrý výběr místa a dorazil ránu kolegy Studeného (3:0). Jihočechy však inkasovaná branka do kolen nesrazila, právě naopak. Zejména trojice Korous, Homola a Přibyl zařadila vyšší rychlostí stupeň a tak tak, že Sovják nevytahoval puk ze sítě. Se vzrůstající útočnou aktivitou hostů však kráčela ruku v ruce i otevřenější obrana a to hrálo do karet Valachům. Zlomový okamžik přišel ve 45. minutě, když se nechal vyloučit domácí Hurtík a chvilku nato si k němu přisedl i Žabčík. Hosté si s dvojnásobnou přesilovkou poradili bravurně a po střele Andrlíka se díky dorážce Přibyla konečně dočkali (3:1). Hra nabrala obrátky a diváci se rozhodně nenudili.

V 49. minutě svůj hattrick dokonal kanonýr Klimek poté, co využil zmatku před brankou Rauschera (4:1). Hosté však zabojovali a o necelé dvě minuty později ujel obraně Homola, který svou střelou nad beton Sovjáka vykřesal svému týmu jiskřičku naděje (4:2). Jenže v 51. minutě už bylo zase vše jinak. Z těžkého úhlu se prosadil domácí Slováček a Vsetínu náležel opět tříbrankový náskok na soupeře (5:2). Do konce třetiny byla k vidění ještě spousta šancí, jedinou úspěšnou se však prezentoval opět domácí Klimek. Ten se v čase 58:27 trefil již počtvrté a náležitě to oslavil (6:2).