Dorostenci na Zlín nevyzráli. Rozhodly neproměněné šance

Helena Hegeďová • 08.09.2018

Vsetínští nabídli svému soupeři v první třetině úvodního zápasu sezóny hned čtyři přesilové hry. Zlín ani jednu nevyužil, i přesto se ale po brance Mojžíše dostal do vedení. Oba týmy si vytvářely gólové šance a ve druhé třetině každý jednu z nich proměnil. Do třetí třetiny se šlo za otevřeného stavu 2:1. Dva rychlé góly na začátku třetí dvacetiminutovky však jasně rozhodly. Vsetínští se poté pokoušeli o snížení a vyrovnání ve dvou přesilovkách. V individuálních akcích se ukázali Bednařík s Babeliakem, ale ani jejich útočné výpady ke druhému puku v Hamrlově síti nevedly. Následná nadstavba dospěla přes prodloužení, ve kterém vynikly akce Turka a Bednaříka, až do nájezdů. V těch se za Vsetínské trefil Kuchařík. Vsacané však poměrem 1:2 podlehli svému rivalovi i v této disciplíně a z derby odchází bez bodu.

ELIOD Extraliga dorostu - 1. kolo - 1. část so 8.9.12:00
Berani Zlín
4:1(1:0, 1:1, 2:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Mojžíš (Šindelek, Lavička), 27. Laciga (Frömel, Kráčalík), 42. Mojžíš (Lavička), 43. Šindelek (Frömel), rozh. náj. Peprna – 33. Dědek (Babeliak, Kočí). Rozhodčí: Blaha – Kučera, Blažek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 46:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Berani Zlín: Hamrla – Nábělek, Šimášek, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Tomeček, Ševčík, Peprna, Čechmánek, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Lavička.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Prčík, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Novotný, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

První třetina utkání vyšla lépe domácímu družstvu – Zlínští nejenže si vytvořili více šancí, ale také vstřelili první gól zápasu. Prosadil se útočník Matěj Mojžíš, po jehož zásahu puk proskákal až do sítě za brankáře Davida Tkadlece.

Gólů do vsetínské branky však mohlo padnout více. Domácí tým si celkem čtyřikrát zahrál přesilovou hru, ani jednu z nich ovšem nedokázal využít. Vsetínská obrana se ukázala být dobře organizovaná a udržela do první přestávky jednobrankový rozdíl ve skóre. I hosté ale několikrát zahrozili. Zřejmě největší příležitostí byl únik Davida Bednaříka, který se v oslabení řítil sám na Patrika Hamrlu. Zlínský gólman však jeho zakončení vyrazil mimo tři tyče.

Úvod druhé části patřil domácí straně. Mladí ševci nejprve úspěšně zvládli své první oslabení v utkání i v sezoně a poté několikrát zatopili vsetínské obraně. Vrcholem zlínského snažení byla trefa na 2:0. Adam Laciga se dostal k puku na vrcholu levého kruhu a tvrdou ranou propálil obránce i gólmana Tkadlece.

Na Vsetín zapůsobila druhá inkasovaná branka paradoxně jako živá voda. Valaši zrychlili pohyb a několikrát zamkli domácí hokejisty před jejich brankou. Jejich aktivita nakonec vyústila i v první gól a snížení skóre. Matyáš Dědek zakončil přímočarou akci svého útoku ideálním způsobem a vrátil vsetínské družstvo zpět do zápasu. Další šance na obou stranách již zůstaly nevyužity, a tak Zlín i po čtyřiceti minutách držel těsné vedení.

První minuty třetí třetiny sehráli zlínští hokejisté snad nejlépe, jak mohli. Už po minutě a půl se trefil Matěj Mojžíš, pro kterého to byl druhý gól v utkání, a vrátil zlínské mužstvo do dvoubrankového vedení. Za další minutu a pul navíc přidal čtvrtou branku Beranů Filip Šindelek. Zlínští se v tu chvíli ocitli v sedle a kontrolovali hru.

Povedený začátek třetiny se nakonec ukázal být rozhodujícím faktorem pro určení vítěze. Hosté si sice vytvořili několik nebezpečných šancí, zejména David Bednařík dělal před zlínskou brankou rušno, ovšem mladí ševci si už výsledek pohlídali. Po základní hrací tobě tak vyhráli 4:1, díky čemuž si zajistili nejen první vítězství v soutěži, ale také tři body do tabulky.

V nadstavbě byl lepším týmem Vsetín a dostal se velmi blízko ke gólu. Adam Turek ujel obráncům a prostřelil Hamrlu, puk ovšem skončil pouze na pravé tyčce. O chvíli později se do úniku dostal Bednařík, ale ani on nepřekonal Hamrlu. Zlínský gólman svůj celek velmi podržel. Branka ze hry nakonec v nadstavbě nepadla, tudíž o držiteli bonusového bodu musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Rozstřel vyšel lépe Zlínu. Za domácí se totiž trefili Matěj Mojžíš a Matyas Peprna, zatímco za hosty pouze Dominik Kuchařík. Berani tak získali i čtvrtý, bonusový bod a mohou být s dnešním duelem maximálně spokojeni.