Dorostenci nebyli horším týmem, přesto Kladnu podlehli

Radek Bařina • 31.10.2008

V s e t í n - Další porážku si dnes na své konto připsali dorostenci VHK Vsetín, když svým vrstevníkům z Kladna podlehli 2:4. Vsetínští mladíci přitom byli svému soupeři více než vyrovnaným soupeřem a minimálně v prvních dvou třetinách svého soupeře přehrávali. Ten se sice dvěma pohotovými zásahy ujal vedení dva nula, ale aktivně hrající domácí dokázali na tyto branky odpovědět a srovnat na 2:2. Bohužel, stejně jako v několika předchozích utkáních, nedokázali nadějně rozehraný zápas dotáhnout do úspěšného konce a po dvou gólech inkasovaných v poslední části hry odešli z ledu s prázdnou.

- 17.kolo pá 31.10.17:00
2:4(0:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Kitzberger (Ondra), 29. Podešva (Horehleď, Krucký) - 4. Stach (Hammerbauer), 24. Doskočil (Butora, Sekáč), 43. Butor (Sekáč, Steigauf), 51. Butora (Stach, Doskočil). Rozhodčí: Langer - Janča, Smilek. Vyloučení: 7:6 navíc Gottlieg (KLA)5min+do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 40:34 Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
VHK ROBE Vsetín: Nechvátal - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Tyralík, Studený, Synek - Ondra, Daněk, Kitzberger, Krucký, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus
Rytíři Kladno: Ilašenko - Steigauf, Kolařík, Gutwald, David, Motejlek, Doudera - Gottlieb, Obr, Doskočil, Sekáč, Dittrich, Kalla, Stach, Hammerbauer, Vodička, Butor, Znamenáček, Redlich
Do utkání proti silnému Kladnu vstoupili Valaši aktivně a byli to tudíž oni, kdo v prvních minutách diktoval tempo hry. Výrazněji však zahrozili až na začátku 4. minuty, po šikovném průniku Synka ale Krucký bekhendem na Ilašenka nevyzrál. Hned z protiútoku se poprvé připomnělo i Kladno, pokus Doudery z dobré pozice ale Nechvátal v brance Vsetína kryl. Jen o pár vteřin později se ale hosté přeci jen radovali. Zblokovaná střela Hammerbauera se odrazila přímo ke Stachovi a pro něj už nebylo problémem překonat domácího brankáře, který pohybem reagoval na původní střelu. V čase 3:53 se tak Kladno ujalo vedení (0:1).

Domácí se brankou nedali rozhodit a i nadále byli lepším mužstvem. V 7. minutě zahrozil opět Krucký, jeho střele z mezikruží však chyběla razance. Hosté kontrovali v polovině prvního dějství, po křížné přihrávce ale pokus Hammerbauera pohotovým zákrokem betonem vyrazil Nechvátal. V minutě 11. vybojoval důrazný Podešva puk v útočném pásmu, přihrál jej Kruckému, ten ovšem nevyzrál na Ilašenka ani z bezprostřední blízkosti. O chvíli později předvedl šikovný průnik Horehleď, jeho následnou střelu ale zastavil Ilašenko svou vyrážečkou a dojíždějící Podešva puk ze vzduchu netrefil. Horehleď si souboj s hostujícím gólmanem vyzkoušel za okamžik znovu, ležícího Ilašenka ale přehodit nedokázal.

V 16. minutě byla uvolňujícímu se Kozákovi chycena hůl, k údivu všech přítomných ale na trestnou lavici putoval právě domácí útočník. Po 46 sekundách jej navíc navštívil také Kitzberger a hostům se tak naskytla jedinečná příležitost ke zvýšení náskoku, dvěma skvělými zákroky betonem jim v tom ale zabránil Nechvátal. V samém závěru třetiny ještě do třetice ztroskotal Horehleď na Ilašenkovi, do šaten tudíž odcházeli spokojeněji hosté.

Druhé dějství začalo nebezpečným průnikem Hammerbauera, na nějž odpověděl podobně domácí Klimek. V čase 23:59 již ale branka padla a radovali se z ní znovu hosté. Valaši několikrát prováhali možnost vyhodit puk z obranného pásma, až je nakonec za jejich váhavost potrestal Butor. Ten měl mezi kruhy dostatek času zamířit a přesně vypálit, což také do puntíku splnil (0:2). Vsetín se mohl vrátit do hry v přesilovce od 25. minuty. Velký tlak domácích ale nepřetavili v branku ani Kozák s Kajabou, nacházející se v dobrých příležitostech. Krátce po skončení početní výhody se ale Valaši přeci jen dočkali. Nehlídaný Kitzberger namířil z úhlu a přesnou střelou odčaroval Ilašenkovo kouzlo (1:2). Za další minutu již bylo srovnáno. V rychlém výpadu Vsetína si Podešva našel ve shluku těl volný puk, posunul si ho do střelecké pozice a zakončením k tyči nedal Ilašenkovi šanci (2:2).

Vyrovnávací gól probral Středočechy z letargie a ti tak konečně začali dokazovat, proč se momentálně nacházejí na 5. příčce ELD. Ani domácí se ovšem nemínili nechat zahanbit a diváci tak ve zbytku druhé třetiny mohli sledovat pohledný a rychlý hokej. Vsetín byl i nadále mírně nebezpečnějším týmem, hosté zase předváděli svou sílu na puku a kombinační vyspělost, především v obranném pásmu Valachů. V minutě 34. se domácí řítili do přečíslení dvou na jednoho, Podešvově střele však chyběla přesnost i razance. V posledních minutách třetiny se domácím ještě naskytla možnost zahrát si dvě po sobě následující přesilovky. Valaši je ale nesehráli příliš dobře, po druhé třetině tak svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 2:2.

Stejně jako předchozí dva začátky třetin, i začátek té poslední přinesl radost týmu z Kladna. Sekáč, věren svému jménu, předvedl krásný individuální průnik, který zakončil přesnou přihrávkou na osamoceného Butora číhajícího na brankovišti a kladenský kanonýr nezaváhal (2:3). Vsetín mohl odpovědět v přesilové hře, mimo akce Horehledě, zakončené pouze do brankového oblouku, ale nic nevymyslel. Téměř ihned po skončení hostujícího oslabení předvedl jeden ze svých mnoha prapodivných verdiktů hlavní rozhodčí Langer a domácí rázem putovali na dvě minuty do tří. Druhou dvojnásobnou přesilovku hosté využili, když se po rychlé kombinaci trefil do odkrytého koutu branky znovu Butor. Ten tak završil svůj hattrick a současně srazil domácí akcie téměř k nule (2:4).

Zeleno-žlutí se sice snažili o zkorigování nepříznivého výsledku, hostující obrana však byla pozorná a o vzruch se tak svými pozoruhodnými verdikty staralo především trio v pruhovaném. Na ledě i díky jejich rozhodnutím značně přibylo nervozity, což vyvrcholilo v minutě 56. Po jednom z tvrdých soubojů zůstal ležet na ledě domácí hráč a hlavní rozhodčí svým verdiktem na 5 minut + do konce utkání pro hostujícího Gottlieba značně udivil i rozčílil střídačku hostů. Když o minutu později putoval na lavici hanby také Doskočil, mohlo být o dramatickou zápletku postaráno. Nalomení domácí ale ve dvojnásobné přesilovce selhali a téměř neohrozili branku Kladna. Vzruch před kladenskou bránou nepřinesla ani vsetínská power-play, naopak hosté byli několikrát velmi blízko trefě do prázdné klece. Především díky lepším individualitám a koncovce tak Kladno zvítězilo Na Lapači 2:4, o reparát se Valaši pokusí zítra proti Slavii.