Dorostenci nestačili na nováčka soutěže, v Plzni padli v prodloužení

Helena Hegeďová • 02.03.2024

V dlouho bezbrankovém utkání se vše podstatné odehrálo ve třetí třetině. Domácí celek se nejprve dostal do vedení, ale Ondřej Vaculík na vyrovnání nepotřeboval ani jednu minutu, gól Alexandra Patáka potom dostal Valachy do vedení, jenže i Plzeň ukázala svou sílu a také dokázala srovnat. Utkání tak pokračovalo prodloužením, v kterém si bonusový bod vybojovali Wolves, kteří si jakožto nováčci stabilně drží na druhé příčce západní skupiny. Dorost hraje další utkání hned v sobotu, a to v Písku.

Liga dorostu - 29.kolo pá 1.3.16:40
HC Pilsen Wolves
3:2p(0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 41:04 Mlakar (Popovych; 5/5), 53:53 Mlakar (Bárek; 5/5), 63:57 Míčka (3/3) – 41:59 Vaculík (Ročák; 5/5), 45:48 Paták (Elich; 5/4). Rozhodčí: Glanc – Uhlík, Pastier. Diváci: 44. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 3:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Pilsen Wolves: Makarius – Bárek, Fiala, Novikov, Brož, Kočárek, Petrov, Mlakar – Černý, Račinský, Malíček, Mazko, Patejdl, Píža, Míčka, Hnízdil, Popovych, Šmíd.
VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Vaněk, Sadílek, Kučný, Raulič, Řepka – Zezulka, Drozd, Paták, Vaculík, Vinklárek, Elich, Ročák, Lorenc.