Dorostenci obrat nepřipustili, Třinec porazili 2:1

Radek Bařina, Petr Vychopeň • 06.12.2008

V s e t í n - Úvodní třetina zápasu ELD mezi Vsetínem a Třincem přinesla rychlý a vyrovnaný hokej, v němž hrály prim obrany obou celků. Důležité první branky se nakonec dočkali Valaši, když hrubku v třinecké rozehrávce potrestal ve 28. minutě přesnou ranou Slováček. Vsetínské branka uklidnila, brzy zvýšili na 2:0 a měli i další šance. Jenže když jim rozhodčí neuznal třetí branku pro postavení hráče v brankovišti a hned v zápětí využili hosté přesilovku, museli se o výsledek strachovat. V poslední dvacetiminutovce vrhli Oceláři všechny síly do útoku, domácí obrana však byla až na výjimky pozorná a co prošlo obranou, pochytal skvěle chytající Nechvátal. Dorost tak slaví druhé vítězství v řadě.

- 29.kolo so 6.12.12:00
HC Oceláři Třinec
2:1(0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Slováček (Bolfík, Horehleď), 34. Bolfík (Horehleď, Slováček) - 38. Smuž (Herman, Buržala). Průběh utkání: 2:0, 2:1. Rozhodčí: Váňa - Smilek, Čech. Vyloučení: 4:7. Diváci: 110.
VHK ROBE Vsetín: Nechvátal - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Synek - Ondra, Daněk, Kitzberger, Bolfík, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus.
HC Oceláři Třinec: Sklenář - Senzel, Gonos, Valentík, Pavlík, Kurzok, Burzala, Sklenář, Teper - Faksa, Rapáč, Vrba, Chvostek, Bumbál, Matuš, Herman, Šebek, Labaj, Smuž, Franek, Číhal.
Ačkoliv v první třetině branka nepadla, na ledě byl k vidění pěkný, bojovný hokej. Soupeřům nešla upřít snaha a chuť po bodech. Blízko vstřelené brance byl v 7. minutě třinecký Franek, než ovšem stihl zakončit, byl podražen. Rozhodčí Váňa vše viděl a hosté se mohli radovat z početní výhody. V ni se do největší šance dostal Rapáč, když dorážel Pavlíkovu střelu těsně vedle. Už po přesilovce Ocelářů se rozjel vsetínský Djorič, souboj s obráncem však neustál a v plné rychlosti narazil do mantinelu. Hostujícího gólmana Sklenáře pak vážněji ohrozil Trška střelou z levého kruhu, k brance to však nevedlo. Pěknou individuální akcí se předvedl v 15. minutě Herman z řad třineckých. Na modré čáře si krásně obhodil obránce, radost mu ale zkazil Nechvátal v kleci domácích.

Minutu nato hosté zaváhali ve středních pásmu a Valaši se dostali do úniku dvou na jednoho. Nakonec střílel Podešva, jeho příklep však trefil pouze Sklenáře. V 17. minutě se zase ozval Třinec, když jmenovitě Pavlík zkoušel Nechvátala z mezikruží. Brankářská akvizice domácích se ani teď přelstít nenechala. Důležitý okamžik přišel v čase 16:46, kdy rozhodčí posoudil Kurzokovo podražení jako nedovolené a Vsetínu se tak nabídla hra v početní výhodě. Tlak domácích vyústil nejprve v ránu Tyralíka, kterou brankář vyrazil mimo a poté v šanci Kozáka, ten v klíčovém okamžiku netrefil puk ideálně. V poslední minutě se ke slovu přihlásili Slezané, když ostřelovali klec zelenožlutým odkud se dalo. V závěru třetiny se ještě vzbouřila lavička Ocelářů kvůli tomu, že rozhodčí posoudil sporný zákrok na vsetínského Kitzbergera jako faul.

Do druhé části tak Valaši vstoupili s výhodou jednoho hráče v poli, hra tomu ale nenasvědčovala. Chvilku po buly vypálil tvrdě třinecký Chvostek, jeho ránu si ale Nechvátal pohlídal. O něco více práce měl minutu nato, když na útočné modré chyboval vsetínský Tyralík. Rychlý protiútok mohl přetavit v branku Bumbál, to by však musel lépe zamířit. V 27. minutě se velkou příležitostí prezentovali domácí, když Synek nahazoval před brankáře, kde dotíral Horehleď. Všechno si nakonec pohlídal Sklenář a včasným zákrokem svůj tým zachránil. To se nedá říct o následné akci, ke které zavelil Horehleď s Bolfíkem. Střelu prvně jmenovaného ještě brankář zlikvidoval, nedůslednosti třinecké obrany pak využil Slováček, který vymetl taháčkem šibenici - 1:0. V 30. minutě se hosté málem dočkali vyrovnání, když nejprve dvakrát zkoušeli Nechvátala od modré a poté i z ostrého úhlu. Brankář Valachů ovšem ustál všechen nápor s bravurou.

Nejen, že Vsetínští tomuhle ataku soupeře odolali, v 34. navíc přidali další branku. Seběhlo se to tak, že se puku zmocnil Slováček, před modrou přihrál Horehleďovi a ten se nacpal až k pravému kruhu odkud poslal puk před bránu. Jeho přihrávka nakonec narazila do nohy Bolfíka a odrazila se za záda bezmocného Sklenáře - 2:0. Po obdržené brance hosté opět šlápli na plyn, jenže jak střelu Labaje, tak pokus Rapáče, zneškodnil Nechvátal. Dalšího vzrušení se diváci dočkali v 38. minutě, když vsetínský Klimek vsítil branku a začal se se spoluhráči radovat. Mezitím ovšem rozhodčí upažil a s odůvodněním, že hráč stál v brankovišti, branku neuznal. To svěřence kouče Jenáčka trochu srazilo do kolen a Třinec toho náležitě využil. V 38. minutě zakončil přesnou trefou přesilovkovou souhru Smuž, kterému asistovali Herman a Burzala - 2:1.

Závěrečnou dvacetiminutovku načali lépe domácí. Postaral se o to Podešva střelou příklepem, Sklenář se ovšem blýskl rychlým a přesným reflexem. Možnost ke zvýšení náskoku měl o něco později i Ondra, taktéž ale zklamal v zakončení. Ve 43. minutě byl k vidění minisouboj brankáře Nechvátala s forvardem hostů Teperem. Vítězem se stal zástupce zelenožlutých barev. Stejně tak v 44. minutě proti Frankovi. Hosté zvýšili své úsilí a drali se za vyrovnáním, v obraně jim ale stále častěji vznikala okna. Jednoho z nich mohl využít v 47. minutě Kitzberger, který těžil z krásné spolupráce Gromuse s Klimkem. Nakonec ale narazil na pozorného Sklenáře. Dvě minuty nato se vsetínský Kitzberger nadechl k dalšímu úniku soupeřovou obranou, tentokrát to zkusil mezi nohy, ale opět neúspěšně..

Postupem času se na ledě začala projevovat nervozita hráčů obou týmů. V 53. minutě se nechal vyloučit třinecký Pavlík za vražení na hrazení, což nahrálo do karet Valachům. Ti se v přesilovce uvelebili v útočném pásmu a střádali důležité vteřiny. Po vypršení Pavlíkova trestu se Slezané pustili do útoku, ale jak s ránou Tepera, tak Hermana, si obrana domácích v čele s Nechvátalem poradila. V 56. minutě ovšem fauloval vsetínský Žabčík a lavička červených ucítila šanci na vyrovnání. Střídání nato se ovšem provinil i Pavlík a síly na ledě byly srovnány. Třinec přesto zahrozil - v poslední minutě se sám před Nechvátalem octl Chvostek, klíčový okamžik útočník Třince nezvládl a Nechvátala nepřekonal. Tři body za výhru 2:1 tak zůstávají na Lapači, Oceláři odjíždějí s prázdnou.