Dorostenci otočili zápas proti Polsku, rozhodovalo se v závěru

Helena Hegeďová • 01.12.2023

Proti polské reprezentaci do 17 let vsetínští dorostenci od 10. minuty ztráceli. Ve druhé třetině přišlo vyrovnání, ale Poláci rychle odpověděli dalšími dvěma brankami, což pro domácí celek znamenalo ještě větší manko. Z pohledu Valachů se jako klíčový ukázal závěr hrací doby, kdy na 3:3 vyrovnal dvěma přesnými zásahy Adam Němec. 33 sekund před koncem prodloužení pak vstřelil vítěznou branku ve svém prvním zápase za Vsetín Adam Richter.

Liga dorostu - 18.kolo pá 1.12.18:45
Reprezentace Polska U16
4:3p(0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 26:31 Drozd (Řepka, Němec; 5/4), 43:49 Němec (Vinklárek, Sadílek; 5/5), 58:42 Němec (Řepka, Richter; 5/5), 64:27 Richter (Kužel; 3/3) – 09:29 Zając (Guminski; 5/5), 27:35 Zając (Guminski, Tyński; 5/5), 29:14 Tyński (Wojciechowski, Guminski; 5/4). Rozhodčí: Šmíd – Voznička, Marek. Diváci: 82. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski (30. Hanzlík) – Sadílek, Dubec, Lyčka, Dvořáček, Řepka, Kužel – Němec, Vinklárek, Richter, Zezulka, Meissner, Drozd, Bláha, Šebesta, Paták, Fusek.
Reprezentace Polska U16: Jaworski – Staniecko, Blazej, Bak, Mościcki, Wojciechowski – Kot, Ziober, Tyński, Kosmęda, Dawid, Majerczyk, Guminski, Wanat, Nakoneczny, Myszka, Domalewski, Zając.