Dorostenci před koncem roku opět našli formu. Po Hvězdě porazili i Kobru

Hana Skupinová, Helena Hegeďová • 17.12.2023

Vsetínští dorostenci se v neděli utkali pražskou Kobrou. Valaši vedou tabulku východní skupiny, jejich soupeř je na čtvrtém místě druhé, tedy západní, skupiny. První třetinu ovládli Valaši, kteří využili dvou přesilovek, ze kterých si připsali dvě branky. Druhá část utkání byla bezbranková, i přestože byla k vidění spousta šancí, především na straně Kobry, avšak ani jedna z nich nebyla proměněna. V poslední periodě hostující tým skóroval, a tak stáhl náskok Vsetína, avšak Valaši si svou výhru pojistili dalším gólem, a necelou minutu před koncem se ještě naposledy prosadili. Zápas tak skončil za stavu 4:1 pro domácí Valachy. Další utkání čeká Vsetín ve čtvrtek 21. prosince proti Šumperku.

Liga dorostu - 27.kolo ne 17.12.12:00
HC Kobra Praha
4:1(2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 06:58 Dubec (Dvořáček; 5/4), 18:52 Drozd (4/3), 50:37 Vaculík (Sadílek, Němec; 5/5), 59:48 Němec (Kužel, Sadílek; 4/4) – 44:48 Vejvoda (Oh, Svoboda; 5/4). Rozhodčí: Kroček – Konvička, Šimiček. Diváci: 88. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:1. Střely na branku: 4:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Hanzlík – Sadílek, Dubec, Matyaštík, Dvořáček, Kužel – Zezulka, Meissner, Drozd, Bláha, Němec, Malý, Fusek, Vaculík, Vinklárek.
HC Kobra Praha: Šimon (Slavíček) – Zámečník, Vrzal, Hess, Podlaha, Bezpalec, Oh – Vaněk, Svoboda, Šturc, Malčánek, Pojkar, Trnka, Halfar, Vejvoda, Jindrák, Keller.

Ráz utkání s Kobrou určovaly mimo jiné přesilovky. Valaši využili hned svou první, když Daniel Dvořáček zachytil na modré čáře vyhození, které šlo podél mantinelu, a posunul kotouč dál. Na protější straně už stál Roman Dubec, který prudkou ranou prostřelil hostujícího gólmana. Ten svou lapačku zavřel naprázdno. Přesilovku si ovšem zahráli i hosté. Bezpalcovu ránu od modré vyrazil Hanzlík před sebe, kde už čekal Vaněk. Také jeho rána se zastavila o betony domácího brankáře a Keller v další dorážce trefil levou tyč.

Další vyloučení na sebe nenechala dlouho čekat a v závěru první třetiny využili domácí hokejisté přesilovku 4 na 3. Střelu Daniela Dvořáčka od modré nejprve hokejky v předbrankovém prostoru poslali vysoko nad a už to bylo jen o tom, kdo se k dopadajícímu kotouč dostane jako první. A byl to Štěpán Drozd, kdo puk nasměroval za brankovou čáru. A i další velké šance přišly v početních výhodách a nevýhodách. Hostující gólman vytěsnil jednu ze vsetínských střel z vrcholu pravého kruhu a hosté vyslali do brejku Vejvodu. Jeho střela zapadla přesně do lapačky domácího brankáře.

V brejku se ocitl také Jindrák, jenže toho nedovoleně zastavil Dubec. A k vidění bylo trestné střílení. Možná trochu překvapivě se k němu na středový kruh postavil obránce Bezpalec. Při svém pokusu ale ani nevystřelil. Hosté poprvé našli recept na vsetínského gólmana v přesilovce ve 45. minut. Přečíslení dva na jednoho z pravého křídla zakončil na vzálenější tyč Antonín Vejvoda. I v dalším gólovém případě hrálo roli vyloučení. Trnka už byl sice na ledě, ale Valachům přesilovka pomohla, zůstali po ní v útočném pásmu a pokračovali v kombinaci. V ní od modré čáry vypálil Rostislav Kužel, jehož střelu v mezikruží tečoval směrem mezi gólmanovy betony Ondřej Vaculík

Vsetínští vedli zase o dvě branky a náskok mohli ještě navýšit ve vlastním oslabení. Vinklárek uháněl sám na hostujícího brankáře, kterého bekhendovým zakončením i překonal, ale trefil jen levou tyč pražské branky. Tresty přicházely až do samotného konce utkání. Při situaci, kdy byly v závěru vyloučeny obě strany, využila Kobra oddechový čas a gólman Slavíček zůstal na střídačce. Pražané šli do hry pět proti čtyřem bez brankáře. A Vsetínští pojistili své vítězství trefou do prázdné branky. Adam Němec měl v útočném pásmu dostatek prostoru, a tak dojel až do mezikruží, odkud bez většího nátlaku pečetí tříbodovou výhru svého celku.

PRŮBĚŽNÁ TABULKA - LIGA DOROSTU, SKUPINA B

POŘTÝMZVVPPPPSKÓREB
1VHK ROBE Vsetín231621494:4353
2BK Havlíčkův Brod221431494:6849
3Technika Hockey Brno221114674:6139
4HC Chrudim239131079:7932
5Polsko U17217221061:7127
6HK MD Šumperk217131055:7226
7SK Horácká Slavia Třebíč216121250:7622
8HC Lvi Fosfa Břeclav211201847:1097

Ohlasy k utkání

Dominik Gerža (VHK ROBE Vsetín): Za tento víkend jsme získali skvělých šest bodů. Stejně jako včera jsme začali docela dobře. Začali jsme jednoduše a přijde mi, že oba ty zápasy měly podobný průběh. Odskočíme o dva góly, ale pak začneme vymýšlet a nehrajame tak, jak chceme, soupeř nás stáhne. Naštěstí si kluci dali říct a dotáhli jsme to do vítězného konce.