Dorostenci si poradili s Hvězdou. Řádila první formace v čele s Vaculíkem

Helena Hegeďová • 16.12.2023

Dorostenci se před vánočními svátky opět dostávají do tempa a na začátek víkendu porazili Hvězdu Praha vysoko a přesvědčivě 6:1. Utkání otevřeli bleskovou brankou po 21 sekundách hry a hubené vedení dlouho drželi. Další branky přišly až po polovině zápasu, kdy Valaši navýšili své vedení, hosté snížili, ale v poslední minutě už domácí opět vedli od dva góly. Ve třetí třetině už pak Valaši své vítězství jen potvrdili. Významně se dařilo první formaci, která se podepsala pod všemi góly, hattrick vsítil Ondřej Vaculík.

Liga dorostu - 22.kolo so 16.12.12:00
HC Hvězda Praha
6:1(1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 00:21 Paták (Němec, O. Vaculík; 5/5), 33:58 O. Vaculík (Němec; 5/5), 39:36 Fusek (Paták, O. Vaculík; 5/5), 41:12 O. Vaculík (5/5), 50:08 O. Vaculík (Němec; 5/5), 56:48 Němec (Paták, O. Vaculík; 5/5) – 38:12 Iljuščenko (5/5). Rozhodčí: Mikler – Frais, Raszka. Diváci: 58. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 6:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

VHK ROBE Vsetín: Hanzlík – Sadílek, Dubec, Matyaštík, Kužel, Dvořáček – Paták, Vinklárek, Zezulka, Meissner, Drozd, Bláha, Němec, Malý, Fusek, O. Vaculík.
HC Hvězda Praha: Bouška (51. Vaculík, 60. Bouška) – Šadrin, Štěpánek, Pořízek, Musil, Zavoral, Houdek – Pelikán, Krytinář, Ducháček, Hlávka, Cvikl, Zidahnal, Žukovskij, Prichoďko, Iljuščenko.

Vsetínští měli do utkání raketový start a rychle otevřeli skóre utkání. Hostující Ducháček neprošel po pravém křídle, kde se kotouče ujal Ondřej Vaculík, který se prodral až před branku a přihrávkou našel v mezikruží Adama Němce. Jeho střelu zastavil Bouška betonem, ale na dorážku Alexandra Patáka do pravého horního rohu už zákrok nenašel. Hvězda měla obrovskou šanci na vyrovnání. Žukovskij měl před sebou v přečíslení dva na jednoho prázdnou bránu, ale Hanzlík se skokem stačil přemístit a kotouč jej trefil.

K dorážce volného puku se dostal ještě Krytinář, ale také on na vsetínském brankáři ztroskotal. Vsetínští vyhráli pak vhazování před Bouškou a Vaculík s Němcem měli na brankovišti dost prostoru. Souhru na jeden dotyk mohl druhý jmenovaný zakončovat k odkryté pravé tyči, ale nezamířil přesně. Němec byl také v další šanci, kdy po Patákově přihrávce z rohu kluziště trefil tyč. Domácí útočník čekal v dobré pozici na pravém kruhu, ale ke góly nějaké milimetry chyběly.

Velký závar byl ale také před vsetínským brankovištěm. Iljuščenkovu střelu z větší vzdálenosti zastavil Hanzlík lapačkou, ale nezasáhl úplně nejlépe, a tak kotouč zůstal volný před ním. K dorážce se dostal Krytinář, i proti němu ale domácí gólman zakročil. První třetina tak skončila za stavu 1:0 pro domácí. Což zkraje druhé třetiny nemuselo trvat dlouho, protože Valaši chybovali a Cvikl s Ducháčkem jeli sami na domácího brankáře. Přihrávka na pravé křídlo ovšem nebyla přesná a Cvikl na kotouč nedosáhl. Hanzlík nakonec zasahovat vůbec nemusel.

Po polovině utkání to byl Žukovskij, kdo sám mířil na vsetínského brankáře. Jeho pokus směřoval do levého horního rohu a Hanzlík jej vytěsnil vyrážečkou nad sebe. Místo srovnání ovšem přišla další branka domácího celku. Adam Němec našel zpoza branky zcela volného Ondřeje Vaculíka v mezikruží, který měl dost prostoru na povedenou střelu na vyrážečku. Krátce po druhém gólu přišlo také první vyloučení zápasu, když na trestnou lavici sedl domácí Němec.

A ten se po návratu z trestné lavice ocitl v brejku, který zakončil střelou na pravou tyč. Bouška si se střelou poradil a domácí útočník se zastavil těsně před levou tyčí. Oslabení Valaši zvládli, ale následně trochu polevili v obraně a měli také velkou smůlu. Maksim Iljuščenko našel kotouč u mantinelu na levém křídle a jen jej nahodil na vsetínskou branku. Hanzlík na pokus vůbec neviděl a nepředvedl tak ani žádný zákrok. Kotouč mu propadl u bližší tyče. Velkou šanci na opětovné navýšení vsetínského vedení měl Vaculík. V předbrankovém prostoru ale neuspěl.

Vsetínské vedení 3:1 přece jen ještě ve druhé třetině přichází. Po Vaculíkově pokusu si totiž kotouč našel Alexandr Paták, jenž kombinaci posunul na modrou čáru, odkud vypálil Matyáš Fusek. Střela mířila přesně k levé tyči a hostující brankář na ni moc dobře neviděl. To do konce druhé třetiny zbývalo 24 sekund a na svůj výkon Valaši také navázali. V signalizované výhodě trpělivě čekali, zkoušeli a vyplatilo se. Se dvěma pokusy Vinklárka z pravého kruhu si hostující brankář poradil a vytěsnil je betonem, Ondřej Vaculík si ovšem na hranici brankoviště počkal a po ledě procpal puk do branky.

Postupem času si pak domácí také zahráli svou první přesilovku. Tu sice nevyužili, ale při hře pět na pět si Ondřej Vaculík počkal v předbrankovém prostoru a zopakoval scénář, který už jsme viděli při jeho dnešní první brance. Zpoza brány dostal přihrávku od Adama Němce z a první prostřelil hostující brankáře k pravé tyči, čímž zkompletoval hattrick. A těsně po návratu vyloučené pražského hráče na led se Valaši prosadili i ve druhém případě.

To už byli hosté pět sekund v plném počtu, když Adam Němec přebruslil hostující obranu, a i když byli kolem něj dva hráči Hvězdy, tak dokázal dostat kotouč bekhendem po ledě mezi gólmanovy betony. Skóre se tak zastavilo na stavu 6:1 a Vsetínští si po dvou nepříliš povedených zápasech připsali přesvědčivé vítězství.