Dorostenci si v přípravě připisují vysokou výhru nad Brumovem

Helena Hegeďová • 22.08.2018

Úvod zápasu Vsetína s Brumovem se mohl zdát až překvapivě vyrovnaný, jelikož se domácím nedařilo proměňovat šance a hostům se vedlo vše, na co sáhli. Druhá třetina už ale přinesla jinou hru a Vsacané potvrdili třemi slepenými góly roli favorita, když se rychle dostali do vysokého vedení. Svůj náskok postupně navyšovali, ale také hosté se blýskli pěknými akcemi, a to jak v útoku, tak v obraně.

Přípravné zápasy dorostu - přát. st 22.8.16:30
HC Brumov-Bylnice
12:4(3:2, 6:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Bednařík (Turek), 15. Kočí (Dědek), 20. Bednařík (Dědek, Kočí), 23. Staňa (Kuchařík), 24. Dědek (Kuchařík, Turek), 25. Kočí (Dědek, Turek), 31. Urban (Caletka), 33. Turek (Mikula), 40. Matějíček (Kočí, Dořičák), 47. Machač, 50. Turek (Bednařík, Dědek), 51. Bednařík (Dědek, Turek) – 14. Janáček (Šánek, Pacík), 19. Sopek (Zvoníček, Janíček), 22. Pacík, 40. Janíček. Vyloučení: 3:4 + Slovák (BRM) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 9:3, 9:4, 12:4.

VHK ROBE Vsetín: Krňa (33. Růžička) – Velikovský, Mikula, Kočí, Kuchařík, Caletka, Machů – Bednařík, Novotný, Dořičák, Dědek, Staňa, Matějíček, Turek, Urban, Machač.
HC Brumov-Bylnice: Žižka – Fojtík, Mudrák, Divoš, Smolík, Šánek – Janíček, Zvoníček, Sopek, Janáček, Obadal, Pacík, Urban, Vanek, Slovák.

Hned od začátku utkání se do útoku hnaly oba týmy. Jen jeden však mohl skórovat jako první a tentokrát to byli domácí. Z jedné ze situací před domácím gólmanem Krňou si dokázali Vsetínští vytvořit rychlý protiútok a dynamicky se přemístit před brankáře Žižku, kterému nedal David Bednařík svým pokusem pod víko šanci. O 33 sekund později mohlo být srovnáno, ale Slovák v přečíslení přestřelil. A jelikož Vsetín nevyužil přesilovku 5 na 3, otevřel se prostor pro hosty, kteří ve své přesilové hře skórovali.

Od Ladislava Janáčka a jeho spoluhráčů to byl opravdu mistrovský kousek, protože dokázali dobře vymyšlenou kombinaci u levé tyčky dotáhnout až ke gólu do poloprázdné brány. Vsetínští si ale byli jasně vědomi své role favorita a napodobili branku svého soupeře. Ano, i Václav Kočí posílal kotouč do nechráněné branky. První třetina se chýlila ke konci, když se Vojtěchu Sopkovi podařilo zasadit kotouč nad přemisťujícího se gólmana. Pokud ale Brumovu něconnešlo, bylo to udržení vyrovnaného skóre. Vsacané se po inkasované brance opět nastěhovali před Žižku a David Bednařík jej znovu donutil tahat puk z brány.

Do druhé třetiny domácí vletěli a Žižka musel hasit první plamínky vsetínské ofenzivy už po pár sekundách. Zvládl střely Turka i Kočího a i on se mohl radovat, když si Jakub Pacík urval kotouč pro sebe, sám projel celé kluziště a po ledě zakončil. A Vsetín? Tomu se dva předchozí slepené góly líbily natolik, že přidal i třetí. Necelou minutu po vyrovnávací brance Pacíka se trefil Jan Staňa. Následně obsadil jeden z Brumovských trestnou lavici, což bylo vodou pro vsetínský mlýn. Z bystré přihrávky Dominika Kuchaříka do předbrankového prostoru skóroval Matyáš Dědek a napodobil jej i Václav Kočí.

Domácí nenechali svého soka vydechnout a 34 sekund po polovině zápasu přidal Marek Urban další branku zelenožlutých, tentokrát z brejku. Vyloučen byl Caletka, ale ani to nezabránilo Adamu Turkovi v útočném výpadu, na jehož konci přesně trefil malou mezeru, kterou nechal Žižka mezi rukou a tělem. Když ve 40. minutě protlačil kotouč do brumovské brány Jan Matějíček, strážil už vsetínskou svatyni Daniel Růžička. Druhý vsetínské gólman inkasoval v zápase pouze jednou, a to když Martin Janíček reagoval svým brejkem právě na gól Matějíčka – oba tyto góly dělilo přesně osm sekund.

Třetí třetina začala více v poklidu, jelikož Vsetínští už měli své jisté a Brumov se tak do útoku dostával více než v předchozí třetině. Tuto aktivitu poněkud překazilo vyloučení Obadala, po němž se opět prosadili domácí. Konkrétně Jiří Machač, který nejprve od Mikuly nedostal úplně přesnou přihrávku. Vše ale dokázal včas zpracovat, pro odražený kotouč si dojel a sám zakončil. Ani to ale hostujícímu celku neubralo na elánu, bohužel pro něj už se mu žádný gól vsítit nepodařilo. To Adam Turek s Davidem Bednaříkem přidali ještě každý po jedné brance a konečné skóre tak v 51. minutě upravili na 12:4.

Lubomír Konečný (VHK ROBE Vsetín): Máme za sebou další přátelské utkání a jsem rád, že kluci nastříleli tolik gólů a zaútočili si. Samozřejmě, že tam byly nějaké chyby ve hře dozadu, ale náš tým je spíše útočný a doufám, že mu to takhle vydrží i do sezóny. S Brumovem jsme se na přáteláku domluvili i z toho důvodu, že jsou tam výhledově kluci na příští rok a mohli by zabojovat o místo v sestavě. Myslím si, že i když je výsledek takový, jaký je, tak se kluci z Brumova nemají za co stydět. Potřebují ještě rok dozrát a někteří můžou třeba příští rok skončit i na Vsetíně a zahrát si extraligu.