Dorostenci v atraktivním utkání porazili Karlovy Vary

Helena Hegeďová • 03.11.2023

O tomto víkendu mají dorostenci na programu dvě domácí utkání. Na Lapači se podle rozpisu mají postupně prostřídat béčko Karlových Varů a Sokolov. A první utkání se Valachům povedlo. Utkání bylo vyrovnané a pro diváka velmi atraktivní. Oba celky se dostávaly do šancí, zářili brankáři a duel měl celkově hodně co nabídnout. Vsetínští se díky dvěma brejkům v první třetině dostali do vedení, hosté ve druhém dějství, také z individuální akce, snížili. Poslední třetina už opět patřila domácím hokejistům, kteří potvrdili své vítězství.

Liga dorostu - 13.kolo pá 3.11.17:30
HC Energie Karlovy Vary „B“
3:1(2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13:52 Šebesta (Václavíček; 5/5), 15:59 Paták (Vaculík, Lyčka; 4/5), 47:03 Němec (Kučný, Vaculík; 5/5) – 35:51 Zolnaj (5/5). Rozhodčí: Pavel – Frais, Marek. Diváci: 116. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Sadílek, Lyčka, Kučný, Hynek, Kužel, Řepka, Dvořáček – Fusek, Václavíček, Šebesta, Meissner, Drozd, Němec, L. Malý, Paták, Vaculík, Vinklárek.
HC Energie Karlovy Vary „B“: Psohlavec – Jílek, Magner, J. Malý, Bauer, Pavlis, Bednář, Schrottenbaum – Michalov, Piatkowski, Dobřemysl, Šubík, Břečka, Pech, Zolnaj, Krček, Žalud, Kőhler.

Utkání mezi Vsetínem a Karlovými Vary přineslo opravdu kvalitní podívanou. Oba týmy se po celý zápas střídaly v útočné aktivitě a tvořily si dobré šance. I proto bylo tukání soubojem gólmanů. V tomto případě dvou gólmanů s reprezentačními zkušenostmi. Domácí brankář Cegliňski má na kontě starty za polskou šestnáctku, karlovarský Psohlavec za tu českou. Lépe začali domácí, Němec se na levém kruhu útočného pásma dostal k puku a najednou stál sám před gólmanem. Zachoval chladnou hlavu, své zakončení ovšem namířil přímo do Psohlavcovy lapačky.

Valaši měli šanci v přesilovce, ale Šimon Šebesta se trefil až po jejím konci. Martin Václavíček vyjel z hloubi obranného pásma a ve střední třetině přenechal puk právě Šebestovi. Ten projel zbytkem hřiště, proklouzl hostující obranou a bekhendem zakončil k levé tyči. O necelé dvě minuty později se Vsetín musel bránit ve čtyřech, ale ani vyloučení Vsetínské nezastavilo v navýšení skóre. Alexandr Paták ve středním pásmu rukou zpracoval letící kotouč a sklepl si jej na hokejku.

Pak už mu nic nebránilo v brejku, který zakončil zasunutím kotouče mezi betony hostujícího gólmana. A Šebesta na obranu Varů očividně umí. Stejně jako při své brance totiž ještě v témž oslabení obešel bránící hráče a sám zakončoval. Volil ovšem stejný způsob jako minule, takže možná i proto si jej Psohlavec více pohlídal. Šebesta se střelou dlouho váhal a nakonec trefil levý beton. Vary byly velmi blízko snížení v posledních sekundách první třetiny, a to v přesilové hře.

Köhlerovu střelu z pravého kruhu vykopl Cegliňski pravým betonem před sebe. Bezprostředně na tom místě nikdo z Energie nestál, k puku se ovšem velmi rychle dostal Piatkowski, jehož střela z nulového úhlu se dostala za záda vsetínského brankáře, jenže projela jen podél brankové čáry. A šance na obou stranách byly i ve druhé třetině. Vinklárek střílel v přečíslení dva na jednoho. Z pravého křídla se před střelou posunul blíže k ose kluziště, jeho rána mířila přímo na Psohlavcovu vyrážečku.

Dobřemysl měl na druhé straně na hokejce snížení, před odkrytou brankou však přestřelil. Nejprve zakončoval Břečka, jehož pokus Cegliňski vytěsnil levým betonem. Následovala střela mířená vysoko nad a o dorážku se snažil ještě Magner, proti kterému se domácí brankář také vytáhl. Bednářovu střelu od modré čáry domácí brankář vytěsnil pravým ramenem nad sebe. Ráz utkání tedy určovaly právě vyloučení, ale góly se střílely z brejků. Adam Zolnaj vybojoval puk ve středním pásmu, přebruslil vracejícího se hráče a zakončil do levého horního rohu.

Ve třetí třetině si pak Vsetínští své vedení pojistili. Početní výhodu  sice nevyužili, ale přišel totožný scénář jako při první vsetínské přesilovce. Hosté už byli v plném počtu, když se Ondřej Vaculík dostal ze středního pásma do toho útočného a přečíslení dva na jednoho zakončoval z mezikruží Michal Kučný. Jeho ránu Psohlavec zastavil pravým betonem, ale dorážka Adama Němce ke vzálenější tyči už hostujícímu gólmanovi propadla. Hosté to v závěru ještě zkusili bez gólmana s šesti hráči v poli. Jejich power play přinesla hodně dobrých zakončení, ale Cegliňski za svá záda ani jedno nepustil.