Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Dorostenci vezou z Opavy dva body

Petr Vychopeň, Tomáš Kubánek • 01.02.2007

O p a v a - Dva body za výhru v prodloužení zaznamenali vsetínští dorostenci v souboji s vrstevníky Slezanu. Vyrovnanost z první třetiny se přenesla i do prostřední části, ve které diváci přihlíželi dvou brankám. Stav utkání otevřel v 31. minutě vsetínský Pořický, ale domácí se vzchopili a o tři minuty později bylo zásluhou Vítka vyrovnáno. Podobný scénář se odehrával i v závěrečné třetině, kterou brankově načal opět Pořický. Autora prvního vyrovnání tentokrát nahradil opavský Gulda, který překonal Hromadu v 43. minutě. Do konce poslední dvacetiminutovky už žádný gól nepadl a utkání tak doklouzalo až do prodloužení, které strhli Valaši na svou stranu. Hlavní postavou se stal vsetínský Dubec, který svou brankou rozhodl zápas.

- 40.kolo čt 1.2.
Hokejový klub Opava
VHK ROBE Vsetín
2:3p(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Vítek (Koschatzký), 43. Gulda (Koschatzký) - 31. Pořický (Kvasnička), 41. Pořický (Pospíšil), 62. Dubec (Holomek). Rozhodčí: Kadlec - Pala, Šedina. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. Diváci: 130.
Hokejový klub Opava: Trenčan - Zacpálek, Dohnal, Koryčanský, Žídek, Kukla - Faksa, Stehlík, Ondričko, Žalčík, Vítek, Musial, Gulda, Popolánský, Machovič, Baďura, Koschatzký.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Vrba, Holomek, Tyralík, Kvasnička, Lukeš, Kocur - Kentoš, Jaškin, Pořický, Surovčík, Pospíšil, Dubec, Kubo, Vávra, Lechner.
Už první třetina naznačila, že se tentokrát v Opavě žádný závratný hokej hrát nebude. Převládala opatrnost, snad až trochu lenost něco vymyslet, a ani s nasazením to oba týmy nepřeháněly. Na opavské straně se zpočátku dařilo vytvářet si ojedinělé šance pouze dvojici Machovič - Žalčík. V 10. minutě pěkně sehráli přečíslení, avšak vsetínský gólman byl na místě. Domácí duo se za chvíli připomnělo znovu, ale střela po přihrávce zpoza branky opět skončila v Hromadově náruči. Ve 14. minutě se Slezanu naskytla obrovská možnost otevřít skóre, ale v přesilovce pět na tři pouze stereotypně a neefektivně ostřelovali vsetínskou branku od modré čáry. Naopak nejblíže ke vstřelení úvodní branky měli Valaši, ale jejich únik zůstal nevyužit.

V duchu úvodní části se nesl i začátek druhé dvacetiminutovky. Ve 26. minutě se taktéž v oslabení dostal do sólového nájezdu Stehlík, ale jeho umístěnou střelu vychytala Hromadova lapačka. To obdalší přesilovku sehráli Vsetínští lépe, když se bekhendem prosadil Pořický - 0:1. Už ve 34. minutě však bylo srovnáno. To se za záda vsetínských beků dostal Vítek a blafákem upravil stav opět do nerozhodné podoby. Vyrovnání polilo hráče Slezanu živou vodou, což se promítlo do tvrdé střely Ondrička a nebezpečné dorážky Popolánského. Díky další dvojnásobné přesilovce si domácí vynutili mírný tlak, ale střely od modré i z bezprostřední blízkosti další branku nepřinesly.

Zkraje třetí části šli do vedení opět Valaši, dorážkou v přesilovce se o to postaral opět Pořický. Stejnou početní výhodu zužitkovali i Opavští. Koschatzký od mantinelu našel mezi kruhy úplně volného Guldu, který nezaváhal. Poslední zajímavou situaci v normální hrací době si vytvořili domácí, ale Baďurovu snahu zneškodnil faul hostí. Zbývající dobu se spíše čekalo na neodvratné prodloužení. V jeho končící druhé minutě se u Trenčanovy pravé tyče prosadil přes bránící Slezany Dubec a střelou do horní části brány zabalil prémiovou výslužku do vsetínské torny.

Ohlasy k utkání

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): "Po celou dobu to bylo vyrovnané utkání. Chvílemi jsme sice byli pod tlakem, ale měli jsme dost šancí na to, abychom zápas dovedli do vítězného konce. Bohužel nedáváme branky, a pak stačí jedna dvě chyby a zápas je ztracený."×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC Tábor
VHK ROBE Vsetín