permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Dorostenci vybojovali vítězství na ledě Olomouce

Helena Hegeďová • 09.08.2024

Dorostenci se ke svému prvnímu přípravnému zápasu vydali na led Olomouce, která je po sestupu z nejvyšší soutěže nováčkem v Lize dorostu. Ačkoliv je začátek srpna, začal zápas v rychlém tempu, které umocnila úvodní branka Vsetína. Obraz hry se postupně měnil, skóre však zůstávalo po celou dobu vyrovnané a v utkání se tak muselo nastavovat pět minut. Prodloužení se odehrálo v celé délce a Valaši během něj jednou skórovali.

Přípravné zápasy dorostu - Příprava pá 9.8.18:30
HC Olomouc
3:4p(1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Dudek (Gebauer, Volf), 30. Gebauer, 51. Karvas (Navrátil) - 1. Pavlík, 22. Fusek (Pavlík, Matyaštík), 57. Tomašík (Lorenc), 61. Fusek (Pavlík). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

HC Olomouc: Jareš - Machač, Navrátil, Porubčan, Mynarz, Volf, Bárta, Sikora, Przeczek - Gebauer, Dudek, Strnadel, Dokoupil, Bošek, Koryčanský, Prokeš, Karvas, Szturcek.
VHK ROBE Vsetín: Matoušek (31. Valášek) - Řepka, Stomatov, Matyaštík, Spitzer, Koňařík, Šedlbauer, Marek, Salaba, Pavlík, Fusek, Malý, Chalupa, Bláha, Duba, Tomašík, Lorenc, Drozd, Man, Posad, Rek.

Valaši zahájili sérii přípravných zápasů před sezonou v Olomouci, kde se ještě v loňském ročníku hrála dorostenecká extraliga. A začali v plné parádě, když Pavlík v individuální akci z levého křídla překonal domácího gólmana střelou do vzdálenějšího horního rohu. Úvodní branka Vsetínské samozřejmě na nabudila a znát to bylo také na tempu hry, postupem času se však do obrazu hry vryl fakt, že šlo o přípravné utkání na začátku srpna a po svižném nástupu začaly přicházet chyby. Kouskovanou hru doplnil i olomoucký gól, když Dudek našel mezeru pod vyrážečkou vsetínského brankáře.

Do kabin se šlo za stavu 1:1, na začátku druhé třetiny ovšem Vsacané opět předvedli rychlý start. Fusek do branky usměrnil Pavlíkovu ránu z větší vzdálenosti a Valaši slavili podruhé. Ani oni se však chyb nevyvarovali a po jedné z nich inkasovali ve vlastní přesilovce. Zaváhání Valachů před vlastní brankou využil Gebauer. Šance byly na obou stranách, do konce základní hrací doby zbývalo necelých 10 minut a domácí Olomouc se zásluhou Karvase poprvé dostala do vedení. Vsetínští dorostenci se nesmířili s tím, že by dobrý zápas ztratili Tomašík v 57. minutě z přečíslení dva na jednoho také zasadil Olomouci třetí ránu.

Za nerozhodného stavu se šlo do prodloužení. V něm Pavlík setřásl vracejícího se domácího útočníka a našel lépe postaveného Fuska, který se prosadil po ledě k pravé tyči. Ačkoliv se prodloužení dohrávalo v celé pětiminutové délce, další branka už nepadla a Valaši si z Hané odvezli vítězství.

Michal Hložek (VHK ROBE Vsetín): Byl to klasický první srpnový zápas, kdy klukům utíkaly puky, byli unavení, protože jsme hodně trénovali. Už od začátku to ale vzali poctivě a bojovali až do konce. Ano, dostali jsme i gól ve vlastní přesilovce, jednou si to tam gólman hodil sám, ale to k tomu patří. Moc se mi líbilo, že kluci nepřestali hrát. Od začátku až do konce jsme hráli na čtyři lajny, Olomouc hrála na tři a občas to bylo vidět. Hledáme se jako tým, jsme teprve na začátku a myslím si, že i tohle nám pomohlo. Stejně tak potom prodloužení tři na tři, které si zkusili všichni kluci. Gólmani také chytali dobře. Nastoupili oba dva, vystřídali se v polovině zápasu. Za mě to byl dobrý zápas, kluci jsou po prvním týdnu unavení, ale příští týden budou unavení ještě víc a třetí týden v srpnu ještě víc. Od toho ale tato příprava je a po týdnu práce se mi líbí, že jsou kluci aktivní, chtějí, poslouchají, snaží se plnit věci, i když samozřejmě všechno hned nejde.