Dorostencům se na ledě Olomouce nezadařilo a odjíždějí s prázdnou

Anna Pavlína Sedláčková • 20.11.2021

Vsetínští dorostenci se hned po začátku utkání dostali do oslabení, které vedlo k prosazení Olomouce. Ta své skóre o dva góly navýšila na začátku druhé třetiny. Netrvalo dlouho a prosadil se také Vsetín. Ve třetí třetině se zdálo, že konta obou týmů již zůstanou stejná. V posledních minutách se však ještě jednou prosadila nejprve Olomouc a poté Vsetín.

Extraliga dorostu - 16.kolo so 20.11.12:00
HC Olomouc
4:2(1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Najman (Drábek), 23. Šulgan (Pastrnek), 25. Šulgan (Neoral), 58. Šulgan (Bohatý, Pastrnek) – 29. Šedlbauer (Kovář), 59. Dočekal. Rozhodčí: Čuňočka – Husák, Viskot. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na bránu: 39:41. Průběh utkání: 3:0, 4:1, 4:2.

HC Olomouc: Frgál – Drábek (C), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Miškovský (A), Najman, Jeřábek, Pastrnek, Konobejl, Neoral, Belan.
VHK ROBE Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek (A), Hrdinka, Šedlbauer (C), Kotrla, Herman – Koláček (A), Vaněk, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.

Od zahajovací sirény uběhlo pouze pár sekund a Vsetínští se dostali do oslabení, čehož využila Olomouc a střelou Jakuba Najmana se dostala do vedení. Oba celky se následně dostali do několika šancí, ale ani jednomu se jich nepodařilo využít. Hra se totiž přesouvala z jedné strany na druhou, ale nikdy dlouho nevydržela pouze na jedné straně. Ke konci třetiny se Vsetínští dostali do přesílení 5 na 3. Na svého soupeře vyvíjeli nátlak, ale k přesné střele na Frgála se nedostali a do kabin se odcházelo za stavu 1:0.

Druhá třetina začala nedohranou přesilovou hrou Vsetína. Nakonec to však byla Olomouc, která ve 23. minutě střelou Viktora Šulgana navýšila své vedení nejprve na 2:0 a o pár minut později se Viktoru Šulganovi podařilo prosadit ještě jednou. Během přesilové hry Olomouce se hrálo především u brány Konečného, který všechny vyslané střely odrazil. V polovině periody, přesně deset sekund poté, co byli Vsetínští opět v plném počtu se Matěj Šedlbauer dostal u modré ke kotouči a z mezikruží vyslal přesnou střelu za Frgálova záda. V druhé polovině třetiny došlo na četná vyloučení, ale žádného se nepodařilo využít.

Třetí třetina patřila spíše Olomouci, které se dařilo držet se především v útočném pásmu. Vsetínským se naskytla šance v podobě dvojité přesilové hry, kdy se sice drželi u brány Olomouce, ale za Frgálova záda se jim prosadit nepodařilo. Hra se od 48. minuty přesouvala z jedné strany na druhou a žádnému celku se nedařilo dostat do střelecké šance. Nakonec se pár minut před konce utkání prosadila Olomouc střelou Viktora Šulgana. Tuto akci následovalo prosazení se Davida Dočekala za brankovou čáru.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): Pro nás se to trochu před utkáním zkomplikovalo, protože jsem během dvou dnů přišli o pár obránců, takže dneska byla sestava trochu okleštěná, ale v žádném případě jsme do zápasu nešli s tím, že to jdeme odevzdat, chtěli jsme udělat maximum, abychom vyhráli a navázali tak na utkání ve Zlíně, kde jsme, myslím si, nesehráli špatný zápas. Ale bohužel jsme nedali góly. Dneska nám tam ty góly padli. Byl to spíš takový ubojované zápas, s tím že ty tři body jsou pro nás důležité. Musím kluky pochválit, gólman byl parádní, celý manšaft, který dnes hrál, těch pár statečných to vybojovali. Odpočineme si a příští týden jedeme dál.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.