Dorostencům se v utkání s Vítkovicemi příliš nedařilo, podlehli 2:5

Anna Pavlína Sedláčková, Andrea Harmuthová • 16.09.2021

První třetina byla herně vyrovnaná. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a žádný tým nedokázal získat jasnou převahu. Ve druhé periodě se začalo více dařit Vítkovicím, které se během několika sekund dostaly do dvoubrankového vedení a v polovině třetiny si na své konto připsaly ještě jeden gól. V první polovině třetí třetiny to vypadlo, že by mohlo být vyrovnáno, když se Vsetínským podařilo dát dva rychlé góly. Tato naděje však byla ztracena na konci utkání, když se hosté opět dostali do tříbrankového vedení.

Extraliga dorostu - 3.kolo čt 16.9.19:15
HC Vítkovice Ridera
2:5(0:0, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 49. Budín (Dočekal), 52. Juráň (Ürge, Pejchal) – 25. Štiak (Tobola, Milata), 25. Krčmarský (Saxa, Chlán), 32. Tobola (Štiak), 58. Milata, 59. Chlán (Saxa). Rozhodčí: Hykel – Rožánek, Bartoň. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

VHK ROBE Vsetín: Čada – Stodůlka, Zedek, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Ürge, Koláček, Juráň, Pořízka, Kovář, Škarka,, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal.
HC Vítkovice Ridera: Smolka – Falhar, Fibigr, Chaloupka, Man, Lazár, Činčala – Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Tobola, Saxa, Vítek, Štiak, Chlán, Lerch, Žídek.

První buly vyhráli hosté, avšak první šanci otevřít skóre zápasu měli domácí, kdžy se na branku napřahoval Kovář. Hra v první třetině se neustále přesouvala z jedné strany na druhou a nebylo jasné, který tým má převahu. Vsetínští se snažili vytvořit tlak na branku, ve všech šancích jim ale zabránili ostravští obránci. Své šance měli i hosté, avšak Čada vždy včas zasáhl a střely vykryl. V průběhu první třetiny si dominanci držel spíše hostující celek, domácí tak měli spoustu práce s obranou. Vsetínu se nepodařilo proměnit ani nabídnutou přesilovku. Během první třetiny tak žádná branka nepadla a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Druhá perioda nabídla značně rychlejší tempo. První velkou šanci měli domácí, Smolka rychle zasáhl a poslal kotouč svým spoluhráčům. O první branku zápasu se poté postaral kapitán hostujícího celku Matěj Štiak, který se z mezikruží trefil přímo mezi Čadovy betony. Skóre zápasu tak otevřely Vítkovice, které však nezůstaly pouze u jednoho gólu a během pár vteřin se dostaly do dvoubrankového vedení. Tentokrát se prosadil Ondřej Krčmanský, který se také trefil z mezikruží.

Následující tlak na branky obou celků byl neúspěšný až do 32. minuty, kdy se hostům opět podařilo prostřelit vsetínského gólmana. Osvědčená dvojice Štiak a Tobola opět ukázala svoji sílu, body si tentokrát připsal bývalý vsetínský útočník Tomáš Tobola. Vsacany třetí inkasovaná branka vykolejila a hra se značně zpomalila. Obdiv si v tomto čase zasloužil především brankář domácích, který vychytal mnoho střel hostů, jež byli nabuzeni tříbrankovým vedením.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupily oba celky bojovně. Převaha Vítkovic zde byla znatelná, neboť Vsetínští se téměř nedostali ke kotouči. Valachy nepodpořilo ani vyloučení v jejich řadách. Po vypršení přesilovky Vítkovic naběhl na led zpátky Juráň a hra se přesunula před ostravského brankáře. Domácí zabojovali a první branku Vsetína vstřelil Sam Budín, čímž snížili na rozdíl dvou gólů.

Vstřelená branka zřejmě Vsetín nabudila a během pár minut rozdíl skóre snížil Matěj Juráň, když se mu během strkanice podařilo dostat puk až za hostujícího gólmana. Převahu si nyní držel domácí tým, který nabral druhý dech. Radost zeleno-žlutých ale dlouho nevydržela a Vítkovice brzy potvrdily svou převahu. Nejprve se trefil Martin Milata a poté Robert Chlán. Skóre zápasu se tak zastavilo na stavu 2:5. Tři body si tak zaslouženě odváží Vítkovice.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Zápas se hodnotí strašně špatně, protože jsme soupeři nabídli několik našich chyb. Na chvilku jsme se dostali zpátky do zápasu, ale zase jsme si soupeře nechali vlastními chybami utéct. Gratuluji soupeři k vítězství.