Drama do poslední sekundy. Dorostenci přetlačili Techniku

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 10.01.2020

Po chybě gólmana Geidla se domácí dostali do vedení už ve druhé minutě utkání. A pak dlouho nic. Vsetínští byli v útoku aktivnější, svého soupeře výrazně přestříleli, ale své vedení navýšili až čtyři minuty před koncem hrací doby. Hosté závěr utkání trefou v přesilové hře ještě zdramatizovali a šance si vytvořili taky v power-play, ale to už Nešpůrek svou bránu opět zavřel a Vsetín se může radovat z vítězství 2:1.

ELIOD Extraliga dorostu - 8. kolo - 2. část pá 10.1.16:00
HC Technika Brno
2:1(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Hrnčíř (Tobola, Kočí), 57. Kočí (Kuchařík, Dědek) – 58. Fornál (Korbini). Rozhodčí: Novák – Kořistka, Janoško. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Střely na branku: 45:18. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.
HC Technika Brno: Geidl – Zavřel, Šplíchal, Rajzík, Vacek, Žák, Svoboda – Nerad, Kubový, Lysoněk, Middleton, Smítal, Plevka, Maštalíř, Líska, Korbini, Fornál.

Vsetínští dorostenci otevřeli skóre hned ve druhé minutě utkání, kdy se po chybě gólmana prosadil Tadeáš Hrnčíř do prázdné brány. Technika se tento stav snažila svou hrou okamžitě obrátit a cpala se do útočného pásma, Nešpůrek v bráně byl však ve střehu a každou střelu bezpečně chytil. V útoku byli i tak vidět více domácí, ale navýšit se jim nedařilo. Od 16. minuty se hráči spíše přetahovali o puk a hra nebyla už tak rychlá jak předtím. Ke konci třetiny se do šance dostal Kuchařík před bránou, jeho pokus mu však zmařilo špatné zamíření. Obdobnou akci chtěl zopakovat Bednařík, jeho střela už byla přesná, bohužel skončila v Geidlově lapačce.

Ve 23. minutě se do šance dostala Technika, kdy se jí podařilo objet obranu domácích, Nešpůrek se však namáhat nemusel, neboť útočící hráče dojel Babeliak a kotouč si přetáhl na svou stranu, následná akce Toboly se však nepovedla a domácí přišli o puk. Korbini se pokusil prokličkovat za modrou čáru, těsně za ní byl však dopaden třemi bránícími hráči. Ve 34. minutě byli Vsetínští v oslabení, hostům se dařilo udržet se v útočném pásmu, ale gól z toho nebyl. Následný vyrovnaný stav hráčů dlouho nevydržel a hosté hráli opět v početní výhodě, ale ani tohoto se jim nepodařilo využít.

Na začátku třetí třetiny měl Geidl v bráně plno práce, když na něj bylo vysláno několik střel. To však Technika chtěla obrátit a bleskově se dostala přes celou plochu až za modrou čáru, ale u levého kruhu je překvapila vsetínská obrana, která si kotouč přebrala na svou stranu. To bylo pro ně nakopnutí, kterého využili a okamžitě si přejeli před Geidla. V 56. minutě dostal Václav Kočí nahrávku přímo před gólmana, které využil, a zvýšil tak náskok domácích. To se dorostu hodilo, neboť o pár minut později se v přesilovce prosadila Technika střelou Michaela Fornála. Do konce třetiny se však už žádný celek neprosadil a domácí vyhráli 2:1.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Kluci předvedli lepší výkon než v minulém utkání. Od začátku jsme byli aktivnější a vytvářeli jsme si řadu šancí. Škoda jen zase důrazu v proměňování šancí. V závěru jsme ještě dopustili menší drama a jsme rádi za tři body.

Jan Korotvička (HC Technika Brno): Dvě třetiny byli domácí lepším týmem. Škoda, že jsme ten gól nedali dřív, za stavu 2:0 už je těžké dvě minuty před koncem něco otáčet.