Drama s Olomoucí zvládli starší dorostenci na výbornou

Václav Trávníček • 09.10.2010

Dělá to plný počet. Rovných šest. Přesně tolik bodů vybojovali starší dorostenci VHK v uplynulém víkendovém dvoukole extraligy. Po vítězném pátečním utkání ve Vítkovicích zvládl Jenáčkův výběr i sobotní domácí zápas s Olomoucí a upevnil si první místo v tabulce skupiny Východ. Bitva s hanáckým celkem se lámala ve druhé třetině, kdy se Valachům zásluhou Martina Ptáčníka podařilo vstřelit dvě branky. Přestože hosté ve třetí části snížili, domácí si už dokázali vítězství pohlídat.

ESD - 13.kolo so 9.10.14:00
HC Olomouc
2:1(0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Ptáčník (Slováček), 39. Ptáčník (Daněk, Pelc) - 41. Kebza (Novotný). Vyloučení: 6 - 7, navíc Gajdoš (VSE) a Novotný (OLO) OT do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Pelc, Žák, Báchor, Vašíček, Štědrý, Hradil, Gajdoš - Ptáčník, Daněk, Slováček, Janeba, Tobola, Štrbík, Kohout, Stodůlka, Pokorný, Neuwirth, Kývala.
HC Olomouc: Lukáš - Němec, Škůrek, Ziegler, Jirák, Mičo, Vondra, Koutský, Schejbal, Kebza, Hes, Novotný, Hánl, Paksl, Spěvák, Jergl, Bauer, Zitka, Tomiga, Kunce, Peštuka.

Domácí vstoupili do utkání smolně. Už v první minutě dostala jejich střídačka trest za příliš mnoho hráčů na ledě. V početní výhodě mohl hosty z Hané rozjásat Němec, ale k jejich škodě netrefil z mezikruží odkrytou klec. Další přesilovku Olomouce ozdobil individuální akcí Schejbal, který udělal kličku oběma vsetínským obráncům, na domácího brankáře Kohna si však z mezikruží nepřišel. První vážnou šanci Valachů zaznamenal až v osmé minutě Martin Štrbík. Ke vsetínskému štírkovi se dostal odražený kotouč, ten jej však podobně jako jeho olomoucký protějšek nedokázal za gólmanova záda dostat. Hostující Lukáš se vyznamenal i při dalším Štrbíkově pokusu, kdy vykopl kotouč na poslední chvíli levým betonem. Na strážci hanácké svatyně si rovněž vylámal zuby Martin Ptáčník, jenž nedokázal ležícího Lukáše překonat střelou a dvěma dorážkami.

Hráči Mory mohli udeřit ve čtrnácté minutě, kdy na konci skvělé kombinační akce stál Dominik Novotný. Olomoucký forvard už zasunul puk za Kohnova záda, ještě předtím ale byla konstrukce domácí brány posunuta. K nelibosti hostujícího celku sudí gól nemohl uznat. Na druhé straně nesklidila ovoce ani spolupráce útoku Kohout, Stodůlka, Pokorný v závěru první dvacetiminutovky. Z tlaku vsetínské formace sice vyplynul vynucený faul Hanáků a následná přesilovka, v té však domácí nebyli s to otevřít skóre.

Druhá třetina začala velkou šanci Josefa Daňka, kterého na poslední chvíli zblokoval hostující Škůrek. Při vyloučení Tomigy rozpoutali Vsetínští před Lukášem velkolepý kolotoč, ale hostující gólman svůj tým opět podržel. Skóre se tak poprvé změnilo až v jednatřicáté minutě. Slováček našel u pravé Lukášovy tyčky Martina Ptáčníka a domácí útočník měl už lehkou práci -1:0. Vedení Valachů mohl vzápětí navýšit Stodůlka, ovšem ve velké rychlosti poslal puk jen do boční konstrukce olomoucké brány. Co se však nepodařilo jemu, to vzápětí zrealizoval autor prvního vsetínského gólu. A opět podle stejného scénáře. Snajpr Ptáčník si najel k pravé tyči, kde zachytil učebnicový Daňkův pas, a poslal puk za Lukášova záda podruhé. Když pak vsetínský Kohn vychytal pokus Tomigy i bombu Vondry od modré čáry, šla po druhé třetině obě mužstva do kabin za stavu 2:0.

Olomoučtí nastoupili do třetí dvacetiminutovky s odhodláním vyrovnat a důležitý krok k tomu učinili už po dvaačtyřiceti vteřinách. Puk mezi Kohnovy betony dokázal procedit Karel Kebza, čímž vehnal Hanákův vítr do plachet. Vsetínští byli nuceni faulovat, vždyť tři z celkových pěti oslabení sehráli právě ve třetí části. Olomouc si však na pozorného Kohna v brance Vsetína už nepřišla, naopak mohla ještě inkasovat. V osmačtyřicáté minutě sahal Martin Ptáčník po hattricku, avšak individuální akci nedotáhl do úspěšného konce. O dvě minuty později dokonce Pelc orazítkoval tyčku Lukášovy klece. Skóre se však už do konce utkání nezměnilo, byť hosté zkusili v posledních vteřinách vabank bez gólmana a byť závěr utkání zpestřili bitkou Gajdoš s Novotným.

Vsetínští si tříbodovým ziskem pojistili vedoucí pozici v tabulce skupiny Východ, naopak hanácký celek počítá po uplynulém víkendovém dvoukole pouze dva body za páteční výhru na samostatné nájezdy proti Třinci a klesl na předposlední sedmé místo.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Chtěli jsme dnes potvrdit páteční vítězství ve Vítkovicích. Minule jsme navíc na domácím ledě podlehli Havířovu, takže jsme to zároveň chtěli odčinit. Vítězství je upracované. Nehráli jsme tak dobrý hokej jako v jiných domácích zápasech. Měli jsme trochu nohy v medu. První třetina byla špatná. Od druhé dvacetiminutovky jsme se trošičku zvedli, začali víc bruslit. Naštěstí se nám podařilo dát Martinem Ptáčníkem dvě branky. Do třetí dvacetiminutovky jsme bohužel zase vstoupili s tím, že se nám asi nemůže nic stát. Hned jsme inkasovali. Zbytek utkání byl o vůli. Jsme rádi, že jsme nakonec vybojovali cenné tři body.“