Finálová série se Spartou je vyrovnána, rozhodne se ve středu

Aleš Koňařík • 28.03.2005

V s e t í n – Bengálské ohně a aplaus zaplněného stadionu Na Lapači vyprovodil juniorský tým po vítězství 3:0, kterým Vsetín srovnal finále juniorské extraligy. Brankář Štefl položil svým bezchybným výkonem základ k úspěchu, který ve druhé třetině korunovaly zásahy Radima Hrušky a Davida Havíry. Když v úvodu třetí části prostřelil brankáře Valenta Martin Husička, byl vítěz druhého finálového zápasu potvrzen. O titulu se tak rozhodne ve středečním zápase, který se odehraje na v pražské T-Mobile aréně.

- F2 po 28.3.17:00
HC Sparta Praha
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Branky: Hruška R. (Květoň), Havíra (Kovář), Husička (Buš). Rozhodčí: Minář - Čech, Michálek. Vyloučení: 4:5, navíc Ondřej Hruška 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2010. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 3:0.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Hrabal, Pelikán, Pavelec, Dalecký, Nedbálek, Giba - Květoň, Hruška R., Hruška O. - Hubáček, Havíra, Hruška P. - Kovář, Buš, Husička.
HC Sparta Praha: Valent - Cuník, Klouček, Kučera, Kratochvíl, Protivný, Vojta - Culka, Handlovský, Dušátko - Fišer, Hertl, Kratzer - Řepík, Schejbal, Kořísek - Drak, Kanov, Míka - Meidl.
Nervózní vsetínský nástup do zápasu mohl již po třiceti vteřinách hry ztrestat osamocený Hertl, který v ideální střelecké pozici nastřelil Šteflovu lapačku. Puk se vznesl do výše a spadl na horní síťku branky dezorientovaného vsetínského gólmana. Spartě se úspěšně dařilo narušovat vsetínskou rozehrávku a domácí se přes podporu dvou tisícovek diváků dostávali do šancí jen ztěžka. Až Hrabalova pohotová střela ze 7. minuty po vyhraném vhazování Hrušky měla gólové ambice. Valent však zasáhl skvěle.

Důsledně si však své brankoviště hájil i Martin Štefl, na nějž tváří v tvář nevyzrál obránce Protivný po předchozí přihrávce Kratzera. Blíže vedoucímu gólu nebyla Sparta ani při minutové početní výhodě čtyř proti třem.

Štefl pak Vsetín podržel i při nepříjemné ráně Schejbala z úvodu druhé třetiny, poté se už zápas začal odehrávat spíše podle vsetínských not. Ve 24. minutě ještě Kovář při přesilové hře z otočky přestřelil, o tři minuty později už ale Lapač poprvé zajásal. První vsetínská formace způsobila před Valentem pořádný zmatek, při kterém Květoň posunul puk na Radima Hrušku a ten se štěstím přehodil ležícího brankáře Sparty.

Hosté hodlali na vedoucí gól Vsetína rychle odpovědět, což se mohlo stát, kdyby nájezd dvou sparťanů na osamoceného vsetínského brankáře nezazdil Řepík hodně nepřesnou přihrávkou na Voříška. Protivného ránu od modré pak Štefl viděl a vyrazil na poslední chvíli. Sparta se dlouho držela ve vsetínském obranném pásmu, ale do vyložené střelecké pozice se přes těsnou obranu Vsetína nemohla dostat. Domácí vsadili vše na kartu brejků a tato sázka se ukázala být ve 38. minutě úspěšnou. Kovář kličkou na pětníku obehrál obránce a jeho střílenou příhru usměrnil za Valentova záda Havíra. Puk přešel brankovou čáru o centimetry, ale o gólu nemohlo být pochyb. To obránce Sparty Protivný měl méně štěstí když švihem od modré čáry orazítkoval pravou tyč Šteflovy branky.

Kontaktní gól se hostům vstřelit nepodařilo, ač k němu měl Handlovský při přesilové hře ve 43. minutě velice blízko. Jenže minul, a sotva byl Vsetín v plném počtu, udeřil potřetí. Rozjetý Husička převzal dlouhou přihrávku od Buše, nabruslil z pravé strany před Valenta a pod tělem padajícího brankáře prošel puk do sítě. Lavička Sparty se snažila zkonsolidovat nalomený tým oddechovým časem, jenže Vsetín si zbytek utkání suverénně pohlídal.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Jsme nadšeni, že jsme před našimi výbornými diváky neprohráli. Odehráli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme měli více štěstí než soupeř. Jakmile jsme se dostali do vedení, hráli jsme tak, jak jsme si před zápasem představovali."