I ve druhém derby mladších dorostenců byl úspěšnější Zlín

Helena Hegeďová • 10.11.2016

Zlín začal utkání lépe a hned ve třetí minutě se radoval z gólu. Domácí Vsetín se však do zápasu dostal a náskok favorizovaného Zlína byl po první třetí jen jednobrankový. Druhou třetinu ale Ševci začali také výborně a dvěma rychlými brankami odskočili již na 1:4. To se ukázalo jako rozhodující, a i když domácí dokázali vstřelit jeden gól a snížit, dohnat gólové skóre svého soka se jim už nepodařilo. K vidění byla také dvě trestná střílení, po jednom na každé straně. V obou případech vyšli z této situace vítězně gólmani.

ELMD - 15.kolo čt 10.11.15:30
Berani Zlín
2:6(1:2, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Šánek (Navrátil), 30. Kuboš – 3. Holík (Prchal), 13. Kozubík (Prchal), 21. Sebera (Podešva), 23. Dřímal, 37. Suhrada (Sebera), 46. Suhrada (Dřímal). Rozhodčí: Koziol – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:5 + navíc Lobodowski (VSE) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95.  Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6.

VHK ROBE Vsetín: Ševců – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Šánek, Calaba, Jenáček, Baďura, Mlýnková.
Berani Zlín: Horák – Suhrada, Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Riedl, Prchal, Prokeš – Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Dřímal, Hrazdira, Weintritt.

Aktivita v úvodu utkání se hostujícímu celku vyplatila. Po třech minutách hry se puku chopil Prchal a vyslal jej směrem na vsetínskou branku. Domácí gólman si s jeho střelou poradil, kotouč však vyrazil k levé tyčce, kde stál připravený Karel Holík, který kotouč usměrnil na záda Ševců. Domácím se nedařilo prosadit směrem dopředu, naopak Zlínští působili sebevědomě. Ve třinácté minutě přidali Ševci druhou branku, a to v době, kdy na trestné lavici seděl Lobodowski. David Kozubík vyslal střelu z mezikruží, domácí gólman již chystal svou lapačku na zákrok, puk se o ní však jen otřel a zapadl do branky. Do šaten se však šlo za jiného, pro domácí přívětivějšího, stavu než 0:2. Odpověď na gól Kozubíka si připravil Kryštof Šánek, který jako první vyzrál na Horáka ve zlínské bráně. Hostující gólman si pokryl nahození Adámka a chtěl rozehrát. Šánek si však nebral servítky. Dojel k brance, kotouč si našel dříve, než jej stačil zasáhnout Horák a trefil mezeru mezi jeho betony.

Druhá třetina začala opět lépe pro Zlín, který během prvních třech minut navýšil na 1:4. Hned po prvním vhazování se do útočného pásma dostal Podešva a vypálil k levé tyčce. Ševců si nebyl jistý a už se ohlížel za sebe. Kotouč se však nenacházel za ním, nýbrž na holi Matěje Sebery, který z druhé strany brankoviště kotouč do branky opravdu dopravil. Chvíli po něm se trefil také Tadeáš Dřímal. Zlínský kapitán ukradl kotouč domácímu obránci a nikým neohrožován poslal puk pod lapačku Ševců. Hosté byli na koni a už to vypadalo na další branku v domácí síti. Brankářským zákrokem se však blýskl domácí kapitán, obránce Petr Kuboš. Stejný hráč se postaral také o další branku zápasu, když střelou zápěstím z levého kruhu trefil přesně levý dolní roh. Tříbrankový náskok si do konce periody stihli vzít Berani zpět. Matěj Sebera s Jiřím Suhradou se vymotali z obklopení vsetínských hráčů a ocitli se sami před gólmanem. Celá tato situace skončila povedenou střelou do levého horního rohu od druhého jmenovaného.

Úvod posledního dějství poznamenala vyloučení na obou stranách. Hráči Zlína opět využili přesilovou hru a Jiří Suhrada mohl slavit druhý gól v tomto derby. Využil toho, že domácí gólman přes clonící hráče nic nevidí a od modré vyslal, jinak jednoduchou, střelu, která propadla mezi betony. Ve třetí periodě bylo k vidění nejvíce početních výhod a také dvě trestná střílení. První se dostalo Peteru Lobodowskému, který byl faulován při pokusu o bekhendový blafák. Vsetínský forvard využil stejného zakončení i při svém nájezdu, hostující gólman byl však na tuto variantu dobře připraven a puk si pohlídal. Dvě a půl minuty před koncem mohl skóre z trestného střílení navýšit Tadeáš Dřímal, kterého v úniku fauloval Kuboš a zlínský hráč tak nemohl kvůli sekání řádně zakončit. I on si vybral pro svůj nájezd bekhendový blafák a ani on neuspěl. Skóre už do konce zápasu zůstalo nezměněno a Ševci ze Zlína tak dokázali vyhrát i ve druhém derby v sezóně.