Jihlava nasázela staršímu dorostu pět branek

Radek Bařina • 16.10.2010

Nevesele truchlivě se staršímu dorostu VHK Vsetín odcházelo z Jihlavského ledu. Od hráčů z Vysočiny totiž obdrželi pětigólový příděl, a protože sami nedokázali vstřelit ani jednu branku, připisují si na své konto dosud nejvyšší porážku v sezóně. Stejně jako ve čtvrtečním utkání v Třinci utekla Valachům první třetina, kterou prohráli 3:0. Ani v dalším průběhu hry se vsetínští mladíci nedokázali proti pevné jihlavské obraně prosadit, naopak sami ještě dvakrát inkasovali. Po prohře 5:0, tak ukončili Valaši víkendový dvojzápas poprvé v sezóně bez získaného bodu.

ESD - 16.kolo so 16.10.
HC Dukla Jihlava
5:0(3:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Vlček (Vantuch, Gregar), 13. Lupač (Zadražil), 15. Lupač (Střecha), 38. Gregar (Vlček), 53. Mandát (Štěpán). Rozhodčí: Kukeně - Špringl, Tasch. Vyloučení: 7:7, navíc Stodůlka 2+10 OT. Využití: 2:0. Průběh utkání: 5:0.
HC Dukla Jihlava: Krejčík - Čurilla, Kříž, Dobrovolný, Kohout, Tobola, Zadražil, Ščerban, Hošek - Březka, Lupač, Střecha - Vantuch, Vlček, Gregar - Kovářů, Mandát, Štěpán- Štěrba, Svobodník, Vítek
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Pelc, Žák, Báchor, Gajdoš, Hradil, Štědrý, Galia, Vašíček - Ptáčník, Daněk, Brida - Tobola, Štrbík, Janeba - Pokorný, Stodůlka, Kývala - Neuwirth

Do utkání se Vsetínem vstupovala Dukla v roli outsidera. Okupovala totiž nepopulární poslední příčku extraligové tabulky. Oproti tomu Vsetín se nacházel na samém vrcholu. Oba týmy dělilo propastných 18 bodů. Dnešní zápas ale ukázal, že se každý dá porazit.

První minuty klání se odehrávali v pozvolném tempu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Prvních deset minut měli lehkou územní převahu vsetínští, kteří domácím několikrát zle zatopili. V 7. minutě netrefil odkrytou klec hostující Janeba. V čase 10:30 nastřelil jihlavský Tomáš Střecha břevno. A tato šance, jako by byla předzvěstí toho, co se stane v následujících minutách. Na trestnou lavici odešel pykat vsetínský vůdce Josef Daněk, jihlavští neponechávají nic náhodě a přesilovou hru využívají. V čase 11:25 se trefuje Martin vlček – 1:0. Neuběhne ani minuta hry, a skóre se mění podruhé. Na časomíře svíti čas 12:10, šťastným střelcem je Marek Lupač. Po jeho střele nezůstala jistojistě v pravém rohu brány jediná pavučina – 2:0. Jihlavský střelecký koncert však nekončil. 2 vteřiny před dovršením 15. minuty propasíroval kotouč za bezmocného Kohna opět Marek Lupač – 3:0. První třetina vyšla jihlavským mladíků naprosto bezchybně. I proto po jejím konci Dukla vedla 3:0.

Do druhé třetiny nastoupili jihlavští dorostenci v bojovném duchu. Přesto se ve hře objevovala spousta nepřesností, hrálo se převážně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedostával do vyložených situací. Branka padla pouze jediná . Při dorážce byl pohotový Martin Gregar, který krásně přehodil ležícího Kohna – 4:0. Branek nbylo poskrovnu, avšak tvrdých zákroků jako šafránu. Nejdenou ležel některý z hráčů nehybně na ledové ploše. Vesměs se nikomu nic vážného nestalo. Ze zápasu ale bohužel odstoupil dvougólový střelec Marek Lupač, který měl nastřelené předloktí.

Začátek třetího dějství se nesl v duchu platonického tlaku Vsetína, ze kterého však nic nevytěžil. Ve 44. minutě se do samostatného úniku dostal Filip Březka, který naneštěstí neproměnil. Na přelomu 50. minuty se rothrhl pytel s tresty. A proto není divu, že jihlavští dorostenci přidali ještě jednu branku. V čase 52:28 doslova dotlačil kotouč za Kohna Jan Mandát – 5:0. Minutu a čtyřicet vteřin před koncem zápasu se mohla Dukla dostat do vedení šestigólového, chyběla však troška štěstí. Na brankové čáře zastoupil brankáře Kohna vsetínský obránce. Stav byl tedy po šedesáti minutách hry 5:0.

Starší dorostenci mohli odcházet z ledové plochy Horáckého zimního stadionu spokojeni. Po nepříjemné sérii porážek se jim konečně podařilo zvítězit. Tyto 3 body jsou pro Duklu o to cenější, že byly vybojovýny proti lídrovi tabulky.Za zmínku stojí také výborný výkon brankáře Krejčíka, který nepustil za záda ani jeden projektil. Toto vítězství jistě nalilo mladíkům spoustu sebevědomí do žil, a můžou tedy dál pokračovat ve zlepšování svého tabulkového postavení.