Junioři VHK deklasovali oslabený Šumperk

Radek Bařina • 28.11.2010

Jednoznačné vítězství v duelu třetího se čtvrtým si připsali junioři VHK v utkání proti Šumperku. Draci přijeli na Valašsko jen se třinácti muži do pole a jejich výkonu to bylo znát. Se Vsetínem dokázali držet krok jen v úvodu zápasu, s přibývajícími minutami Vsetínští stále více dominovali a nakonec oslavili zaslouženě vysoké vítězství v poměru 9:1. Dvěma zásahy se pod výhru podepsali Ondra a Kubo, tři body pak kromě Kuba zaznamenal i uzdravený David Klimek.

Liga juniorů, skupina Východ - 24.kolo ne 28.11.16:30
Draci Pars Šumperk
0:5(kontumačně)
Branky a nahrávky: 13. Lechner (Klimek, Lukeš), 15. Vítek (Valigura, Skyba), 16. Kubo (Žabčík), 18. Ondra (Martyčák T., Hradil), 32. Lukeš (Urban), 34. Klimek (Kubo, Hradil), 42. Motloch (Vítek), 46. Ondra (Pokus, Hradil), 60. Kubo (Klimek, Lechner) - 9. Prokopec (Svoboda). Rozhodčí: Škrobák M. - Bartošák, Hanzlík. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 0:1, 9:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (41. Šenk) - Ondra, Hradil, Pelc, Kubo, Zbranek, Skyba, Klimek, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Urban, Žabčík, Lechner, Martyčák T., Valigura, Lukeš, Motloch, Kozák.
Draci Pars Šumperk: Misiorz - Drábek, Holinka, Soos, Stejskal, Prokopec, Řezáč, Galuška, Cink, Svoboda, Drtil, Hlavsa, Vejchoda, Gewiese.

Pět dvouminutových trestů pro hosty, žádný pro Vsetín, i tyto aspekty vypovídají o tom, jaký obraz přinesla první třetina ligy juniorů mezi Vsetínem a Šumperkem. Draci dorazili ke šlágru kola pouze s jediným brankářem a třinácti muži do pole, přesto to byli oni, kdo jako první udeřil. Ještě předtím ovšem Vsetín nevyužil tři přesilové hry. Hned dvakrát se totiž Drakům v úvodu utkání povedlo poslat puk z vlastního pásma do hlediště a mezi to se ještě vklínil faul Svobody. Přesilovky, včetně minutové pět na tři, ale zkraje střetnutí domácím nešly. Šumperku tak stačil jeden útok a vedl. Svoboda přihrál do uličky najetému Prokopcovi, ten se v akci dva na jednoho s ničím nepáral, dobruslil k Hromadovi a dělovkou o tyč otevřel skóre utkání (0:1).

V tu chvíli se zdálo, že domácí čeká velké trápení dobyvatelů. Platilo to ale pouhé čtyři minuty. Pak dostal na útočné modré přihrávku Lechner. Rozhlídl se vůkol a zjistil, že všichni jeho spoluhráči jsou obsazení. Hráč s pukem ale hosty očividně nezajímal a tak se Lechner bez váhání rozjel k Misiorzovi a střelou na jeho vyrážečku srovnal (1:1). Vstřelené branka domácí nabudila a o necelé dvě minuty, v čase 14:02, strhli vedení na svou stranu. Brance znovu předcházel zkrat šumperské defenzívy. Ta zcela opomněla Vítka, který s napřaženou hokejkou čekal na mezikruží na přihrávku. Když se jí po dlouhých vteřinách dočkal, nikým neatakovaný vypálil z voleje a prudká rána po ledě se zastavila až v síti (2:1).

Na sklonku 16. minuty to již bylo 3:1. Aktivní domácí si vynutili faul a svou čtvrtou přesilovku v zápase už v branku přetavili. Žabčíkova přihrávka napříč útočným pásmem našla osamoceného Kuba a ten, ač ve značném úhlu, zavěsil puk pod víko branky Draků (3:1). Hostující zmar prvního dějství byl pak dokončen o chvíli později. Šumperští totiž hráli v šesti, stihl je za to dvouminutový trest a domácí záhy oslavili druhou přesilovkovou trefu v utkání. Michal Ondra dostal přesný pas na pravý kruh a křížnou střelou, která se navíc otřela o tyč, nedal přemisťujícímu se Misiorzovi pražádnou šanci (4:1). Po dvaceti minutách tudíž měli domácí zaděláno na výhru.

V prostřední pasáži hry si domácí náskok pečlivou hrou kontrolovali. Nikam se nehnali a současně nepouštěli Draky do nebezpečnějších pozic. Ve 26. minutě sice nabídli Šumperku přesilovku po faulu Pelce, Hromada v brance si ale během oslabení nesáhl na puk. Až těsně před polovinou zápasu hosté vážněji zahrozili. Proti útočníkovi dojíždějícímu volný puk se ale vyřítil Hromada, který sice byl u touše později, vytlačil však Draka ze střelecké pozice a následný centr před branku odpálil do bezpečí Kubo.

A tak to byli v pohodě hrající domácí, kdo znovu udeřil. Ve 31. minutě se ještě bekhendovou střelou neprosadil Vítek, o minutu později se už ale Valaši radovali. Lukeš nahodil kotouč od modré na branku, Misiorz díky výborně clonícímu Motlochovi neviděl a přesně plachtící puk zapadl nic netušícímu brankáři k pravé tyči (5:1). Takřka v zápětí sice dostal puk do domácí branky Drtil, jeho úder vysokou holí však byl nepřehlédnutelný a rozhodčí Škrobák tudíž branku nemohl uznat. Gól tak padl až v minutě 34., Drtila a spol. ovšem rozhodně nepotěšil. Uzdravený útočník VHK David Klimek zůstal zcela osamocen na hranici brankoviště a nadvakrát dorazil puk za bezmocného Misiorze (6:1). V samém závěru třetiny se ještě do šance dostali domácí Klimek a hostující Vejchoda, oba ale při střeleckých pokusech zradil puk, skóre se tak nezměnilo. Po 40. minutách vedl Vsetín bezpečně 6:1.

Třetí třetina, do které Hromadu v brance VHK vystřídal Šenk, už se dohrávala více méně jen z povinnosti. Okleštěná sestava Draků toho očividně měla plné zuby a už po minutě hry se navíc Motloch postaral o to, aby hostům bylo ještě trochu hůře. Svůj brejk zakončil dokonale provedeným bekhendovým blafákem a Vsetín vedl o šest branek (7:1). Takřka v zápětí předvedl Misiorz výborný zákrok lapačkou proti ráně Urbana, v minutě 46. ale přesto inkasoval po osmé. Michal Ondra se dostal na pravém křídle k puku a takřka totožnou střelou, jako při své první zápasové brance, zvýšil na 8:1.

O chvíli později to mohlo být 9:1, Vítkovu akci ale zakončil jeho spoluhráč pouze do tyče, nevyužita zůstala i tři čtvrtě minutová přesilovka Valachů pět na tři. V ní se vyznamenal především Misiorz, který fantastickými zákroky překazil radost Klimkovi i Kubovi. V závěrečných minutách již domácí výrazně zvolnili a v poklidu kontrolovali vedení. Díky tomu si tu a tam sáhl na puk i Šenk, nejtěžší zákrok si zřejmě připsal proti ráně Cinka z minuty 52. Poslední slovo ale měli dominující domácí. Půl minuty před sirénou neudržel Misiorz puk ve svém náručí a Kubo pohodlně dorazil puk do sítě. Svou druhou brankou v utkání stanovil konečné skóre zápasu na 9:1 pro Vsetín.