Junioři dotáhli zápas s Chrudimí do prodloužení a berou jeden bod

Helena Hegeďová • 04.02.2022

35. kolo Ligy juniorů přineslo Vsetínu odvetu s Chrudimí, na východě Čech minule prohráli o jeden gól. Nyní vyšel vstup do utkání lépe hostům, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. Valaši vyrovnali, ale skóre 2:2 nevydrželo dlouho. Chrudim vstřelila další dvě branky, na což Valaši odpověděli až v závěrečných minutách základní hrací doby. Za stavu 4:4 dospělo utkání do prodloužení, v němž se prosadili hosté.

Liga juniorů - 35.kolo pá 4.2.18:15
HC Chrudim
4:5p(2:3, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Bednařík (Bachánek, Przybyla), 19. Liss (Bachánek, Przybyla), 53. Bednařík (Bachánek, Przybyla), 57. Ramert (Horský, Broža) – 1. Pavlík (Kalužík), 5. Kalužík (Hebek), 19. Macas (Hebek), 32. Pavlík (Kalužík, Hebek), 63. Pavlík (Hebek, Odehnal). Rozhodčí: Rimmel – Klimek, Piskoř. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4.

VHK ROBE Vsetín: Hořejší (37. Tkadlec) – Čapka, Fojtík, Prčík, Liss, Sýkora, Machů, Sviták (A), Mojžíš – Przybyla, Bednařík (C), Bachánek (A), Horský, Veselý, Broža, Maštalíř, Ramert, Janíček.
HC Chrudim: Červinka – Bárta, Prýl (C), Pazdera (A), Odehnal – Hebek, Felcman, Burda, Votava, Štrup, Kalužík, Pavlík, Panchartek, Hykl, Macas, Hrdlička, Pilař, Kubíček (A).

V první třetině padlo celkem pět branek a šťastnější odchází do kabin hosté. Chrudim se prosadila už po šestnácti sekundách hry, kdy po vyhraném vhazování překvapil domácího gólmana Hořejšího Zdeněk Pavlík. Dvoubrankové vedení na sebe nenechalo dlouho čekat, protože za ním šel Tadeáš Kalužík. Hráč s číslem pět, které v Chrudimi normálně nosí produktivní polský útočník Gromadzki, na hranici brankoviště nejprve promáchl, ale druhým pokusem už slavil úspěch.

Z chaosu před brankou po rychlém protiútoku snížil David Bednařík. Vyrovnání měl na hokejce při trestném střílení Horský, ale povedlo se to až Richardu Lissovi střelou od modré. Radost ovšem domácím překazil Matyáš Macas, na jehož schovaný pokus z mezikruží Hořejší vůbec neviděl.

Druhá třetina byla plná emocí a nabídla spíše potyčky než gólové šance a vstřelené branky. Jediný gól v druhém dějství vstřelil v 32. minutě Zdeněk Pavlík, který druhou branku v utkání přidal po střele z mezikruží k pravé tyči. Pro Vsetínské šlo o poměrně studenou sprchu, protože právě oni předtím drželi svého soupeře pod tlakem a hráli také přesilovku pět na tři. V 37. minutě také došlo ke střídání ve vsetínském brankovišti, kdy Hořejšího nahradil Tkadlec.

Do třetí části zápasu vstupovala Valaši s dvoubrankovým mankem, které však zvládli v závěru základní hrací doby dohnat. Nejprve to byl David Bednařík, kdo si obhodil bránícího hráče a sám před gólmanem Červinkou zakončil nad levý beton. Vsetínští měli třetí třetinu pod kontrolou a necelé čtyři minutě před závěrečnou sirénou vyrovnal Jan Ramert, který nejprve nenašel skulinku mezi Červinkovými betony a puk skončil v mezikruží. Tam si jej našel Matyáš Horský, objel branku a nahrál Ramertovi zpět branku. Vsetínskému střelci už pak jen stačilo dostat kotouč mezi levou brusli a tyč.

V prodloužení rozhodl o vítězství Chrudimi svým třetím gólem v zápase Zdeněk Pavlík.

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Do zápasu jsme nastoupili velice špatně. Víceméně jsme si dali dva vlastní góly po našich obrovských chybách a soupeř se dostal do vedení. Pak jsme se vůbec nemohli dostat do tempa, neplnili jsme si povinnosti, hráli jsme hrozně špatně po taktické i systémové stránce. Od druhé třetiny jsme se zvedli a dostali se do zápasu, jenže jsme se vlastními zbytečnými fauly oslabovali. Ve třetí třetině to už bylo o něco lepší, soupeři jsme se trochu vyrovnali a vyrovnali jsme taky skóre. Mohli jsme vyhrát, mohli jsme dát góly ze šancí, kdy jsme byli sami před brankou. A k prodloužení nemám slov. Bylo to plné absolutních chyb a zkratů.

Petr Čáslava (HC Chrudim): Pro nás to byla na konci ztráta bodu. Vedli jsme 4:2 a máme natolik zkušený manšaft, že jsme to měli udržet. Škoda bodu.