Junioři jasně přehráli Warrior Brno

Radek Bařina • 25.11.2011

Jednoznačné vítězství si připsali junioři VHK Vsetín proti Warrioru Brno. Vsetínští nastoupili i s Vítkem, Kubem a Hromadou a jejich účast na ledě byla nepřehlédnutelná. Oba útočníci se společně se svým centrem Josefem Daňkem postarali o čtyři z pěti branek Valachů. Hromada se zase může pyšnit chyceným trestným střílením. Domácí byli po celý zápas jasně lepším mužstvem a po závěrečné siréně se mohou zaslouženě radovat ze zisku dvou bodů za výhru 5:1.

Liga juniorů, skupina Východ - 18.kolo pá 25.11.20:00
HCM Warriors Brno
5:1(2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Vítek (Daněk), 16. Daněk (Kubo, Báchor), 22. Daněk (Vítek, Kubo), 27. Klimek (Tobola), 48. Kubo (Báchor, Vítek) - 42. Křen. Vyloučení: 6:4 navíc Vítek (VSE) 10min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 95. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Studený, Valentík, Zbranek, Báchor, Žabčík, Hradil – Klimek, Daněk, Štrbík, Tobola, Kubo, Medveděv, Vítek, Šimon, Kývala, Horák.
HCM Warriors Brno: Guštafík – Pospíšil, Krytinář, Sedláček S., Lainka, Odehnal, Krunka, Sedláček T., Březa, Křen, Beránek, Zavadil, Hakl, Král, Čtvrtníček, Novotný, Kohoutek, Pokus.

Vsetín nastoupil do utkání s Hromadou v brance, gólman seniorského týmu VHK se ale v první třetině příliš nezapotil. Jediný výraznější zákrok si připsal ve čtvrté minutě proti střele Kohoutka, kterou bez větších problémů zneškodnil hrudí. Jinak se domácí brankář v podstatě nudil, hra se totiž takřka permanentně odvíjela v okolí branky Warrioru. Gólman hostů Guštafík ale působil pozorným dojmem, úvodní domácí pokusy ze střední vzdálenosti jej tudíž příliš nevylekaly. Vážněji zahrozil až Klimek při přesilovce v minutě šesté. Vystřelil z pravého rohu, svou střelu si dokázal dojet a bekhendem se ji pokusil dopravit do sítě ještě jednou – kotouč ale hostující klec minul. V osmé minutě nevyzrál na Guštafíka ani Kývala, střílející z pravého kruhu, o dvě minuty později již ale udeřilo. Puk si po Daňkově střele našel v rohu David Vítek, neohroženě se s ním protáhl před branku, kde si položil Guštafíka a poté nad ležícího brankáře chladnokrevně zavěsil (1:0).

I po této brance pokračovali Valaši v náporu. Klimek byl ale v patnácté minutě, po pěkné samostatné akci, bekhendem znovu nepřesný. O chvíli později si hosté mohli odpočinout při vlastní přesilovce, místo toho ale znovu inkasovali. Draví Valaši se probili do útočného pásma a v signalizované výhodě zamotali Vítek, Kubo a Báchor hostující beky natolik, že dojíždějící Josef Daněk neměl problém uklidit puk z blízka za dezorientovaného brankáře (2:0). V závěru třetiny si domácí vytvořili několik nadějných příležitostí, leč branku z nich přidat nedokázali. Přesto první třetinu jednoznačně ovládli a vyhráli ji 2:0.

Do prostředního dějství vstupovali domácí v početní výhodě. Sice ji nevyužili, přesně ve chvíli, kdy se vyloučený hráč Warrioru vrátil na led, ale přesto zvýšili na 3:0. Střelu z pravého křídla vyrazil Guštafík jen před sebe a Josef Daněk, ač mu na holi visel obránce, dokázal doklepnout touš do brány (3:0). Hosté se pak přeci jen osmělili a několikrát nebezpečně dotírali na Hromadu. Ten si ale s jejich občasnými pokusy poradil a poradil si i s nařízeným trestným střílením po faulu na unikajícího Březu. Sám postižený hráč při penaltě nic moc nevymýšlel, pokusil se nalézt skulinku mezi Hromadovými betony, avšak bez úspěchu.

Domácí odpověď byla rázná. O necelou minutu později, v čase 26:35 se po buly dostal puk k Davidu Klimkovi, který nic nevymýšlel a bombou z mezikruží trefil pravý horní růžek Guštafíkovy klece (4:0). O minutu později měl hostující brankář i trochu štěstí, Hradilovu střelu totiž vůbec neviděl a ta prolétla jen těsně nad nehlídaným koutem branky. V okolí třicáté čtvrté minuty šli za tvrdé zákroky tělem na trestnou lavici Šimon a po chvíli i Vítek a Brno si tak zahrálo minutu a půl pět na tři. Přes soustavné obléhání Hromadovy klece si ale vytvořilo jen jedinou tutovku. Nejlepší hostující hráč v poli, Březa, ale tečoval Krytinářovu střelu jen do pravé tyče domácí svatyně. V závěru třetiny mohl dosáhnout na hattrick Daněk, v dorážce před odkrytou brankou ale ztratil rovnováhu a puk z jeho hole zamířil nad. Po dvou třetinách tak svítilo na časomíře zasloužené skóre 4:0.

Třetí dějství odstartoval raketový nástup Warrioru. Jeho hráči zasypali Hromadu sprškou střel a po dvaasedmdesáti vteřinách se dočkali snížení. Josef Křen byl tím, kdo protlačil touš za Hromadu a připravil brankáře VHK o čisté konto (4:1). Domácí odpověděli zvýšenou aktivitou. Ve čtyřicáté čtvrté minutě mohl vrátit Vsetínu čtyřbrankový náskok, při přesilové hře, Tobola, jeho zakončení z bezprostřední blízkosti ale zneškodnil pohotový beton Guštafíka. Co se nepovedlo Tobolovi, povedlo se o tři minuty později Martinu Kubo. Vše načal Vítek, který právě ukončil svůj dvanáctiminutový pobyt na trestné lavici. Valašský dlouhán byl faulován, dokázal ale podržet puk a při pokračující signalizované výhodě vypálil o modré Stanislav Báchor a jeho pokus sklepl ze vzduchu mezi Guštafíkovy betony Kubo (5:1).

Vzápětí mohl zvýšit Klimek, z bezprostřední blízkosti ale brněnskou branku minul. Zbylé minuty už se spíše jen dohrávaly. Brňané se sice snažili o snížení, příliš šancí si ale nevytvořili a to ani při přesilové hře od padesáté první minuty. V samém závěru zápasu mohl ještě navýšit domácí náskok Štrbík, po skrumáži před Guštafíkem ale napálil puk do břevna. Vsetínští tak v jednoznačném zápase zaslouženě porazili Warrior Brno 5:1.