Junioři na páteční výhru nenavázali, o prohře se Šumperkem rozhodla první třetina

Alena Ryšavá • 07.11.2021

V neděli se Valaši střetli s v tabulce druhými Mladými Draky. Po pátečním vítězství nad Warriors, které Vsetín odlepilo ode dna tabulky, chtěli Vsacané znovu bodovat. To se jim ale v Šumperku nepodařilo. Domácí šli v první třetině do tříbrankového vedení, které ve druhé části hry zvýšili na vedení čtyřbrankové. Vsetínu se podařilo snížit, ale ani tak náskok tří gólů soupeře nestáhl a v Šumperku prohrál 1:4.

Liga juniorů - 16.kolo ne 7.11.
HK MD Šumperk
4:1(3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Horký (Minařík, Holub), 13. Minařík (Horký), 16. Minařík (Horký), 27. Horký (Křivohlávek) – 36. Horský (Sviták). Rozhodčí: Kratochvíl – Kalina, Kopecký.. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:0 . V oslabení: 1:1. Diváci: 65. Průběh utkání: 4:0, 1:4.

HK MD Šumperk: Ryšavý – Minařík, Koutecký, Netolický, Cekr, Holub, Křivohliávek, Sedláček, Plhal – Šembera, Pánek, Kesler, Šotkovský, Tomiczek, Ševčík, Šucha, Horký, Polách.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Sýkora, Matějíček, Macík, Houser, Liss, Prčík, Čapka, Sviták – Janíček, Maštalíř, Jurek, Horský, Sopek, Lavička, Bednařík, Broža.

První třetina zápasu začala velmi rozpačitě. Během klání Vsetína s Mladými Draky je většinou vidět boj a adrenalin od prvních minut. Úplným opakem bylo ze začátku nedělní střetnutí. Úvodních pět minut se hrálo bez střeleckých pokusů na obou stranách. Poté se k palbě dostali domácí. Mladá Draci vysílali na Tkadlece mnoho střel, kterým vsetínský gólman vytrvale čelil. V polovině první periody už byl ale krátký na ránu Jakuba Horkého, na niž mu nahrál přesným pasem Minařík. Touto brankou bylo otevřeno skóre.

Také byla od tohoto momentu k vidění stupňující se aktivita Mladých Draků. Ještě dvakrát do první sirény zaúřadovala dvojice Horký s Minaříkem. Ve 13. minutě byl Tomáš Minařík vyslán sám do akce proti Tkadlecovi, kterého překonal mezi nohama. Následně Tomáš Minařík rozvlnil síť vsetínské klece i v 16. minutě, kdy navýšil náskok Šumperka z dvoubrankového na tříbrankový. Ke konci periody se ke kotouči dostali i hosté, kteří v početní výhodě vyslali na Ryšavého pár střel, ale k žádné výraznější akci ze strany Vsacanů nedošlo. Po prvních dvaceti minutách tedy do šatny odcházeli právem spokojenější domácí.

Druhá část hry nabídla Vsetínu hned ze začátku velkou výhodu v podobě hry ve dvojnásobné početní výhodě. Té Valaši nevyužili a naopak museli po jejím skončení nadále čelit neutichajícímu náporu domácích. Tempo hry ses s časem odehraným v prostřední části zápasu pomalu snižovalo. Mladí Draci už nebyli tolik dominantní, Vsetín se ale přesto do tempa příliš nedostal. Hra byla kouskována četnými vyloučeními ze strany domácích.

Také byly k vidění dvě branky. Trefily se oba celky. Oba skórovali v oslabení. Nejprve ve 27. minutě ujel díky nepozornosti hostů na modré čáře do úniku Jakub Horký, jenž překonal Tkadlece a navýšil na 4:0. Následně ale domácí v přesilovce rovněž inkasovali. Ve 36. minutě poprvé skóroval Vsetín. Matyáš Horský se dostal po levém mantinelu do samostatného úniku. Dostihl ho ještě jeden z domácích zadáků, který se mu kotouč pokoušel vypíchnout, což se podařilo, ale pouze jej posunul k lepší střele Horskému. Vsetínský forvard se prosadil do horní části branky a snížil na 4:1. Ke konci byla Valachům opět nabídnuta přesilová hra, která se z malé části přenesla i do třetí části zápasu. Stále ale platil tříbrankový náskok pro domácí.

Poslední část hry přinesla zpočátku pomalejší hokej, než který bylo k vidění v předchozích čtyřiceti minutách. Vsetín se snažil zvrátit nepříznivý stav zápasu, ale nedařilo se mu to. Valaši sice vytvářeli pomyslný tlak a objevovali se v pásmu, ale příliš nestříleli. A když už stříleli, tak veškeré pokusy nebyly puštěny dál než k nohám domácích zadáků.

Jedinou větší nadějí byla pro hosty tyčka ze začátku třetí třetiny, k žádným větším akcím se nedostali. Domácí kontrolovali hru. Ale jejich výpady dopředu nebyly tolik nebezpečné jako v úvodu zápasu. Ke konci utkání se ještě strhla hromadná bitka po nepřiměřeném zákroku ze strany Vsetína. Branky však už v vidění nebyly. Valaši na vítězství z pátku nenavázali a v podhůří Jeseníků prohráli 1:4.

Petr Rutar (HK Mladí Draci Šumperk): My jsme se velmi rychle zásluhou prvního útoku a ofenzivním situacím dostali do tříbrankového vedení. Poté jsme ale usnuli na vavřínech a jedenáct vyloučení, kterými jsme se provinili, je opravdu moc. Těžko se dá kontrolovat průběh zápasu, když na naší straně bylo tolik vyloučených. Ale jsme rádi, že ve vyrovnané soutěži sbíráme body. Tento víkend se nám povedl, dnes jsme si připsali další tři body, v pátek to rovněž podařilo. Máme šest bodů, s tímto jsme ve výsledku spokojení.

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Do první třetiny jsme nastoupili velice špatně. Celou první část hry jsme byli, jak já říkám: „v autobuse". Špatně jsme bruslili, nebylo vidět žádné nasazení. To se nám bohužel vymstilo, prohrávali jsme 0:3. Od druhé třetiny jsme začali trošku bruslit a napadat, hra se vyrovnala, ne-li jsme byli dle mého názoru lepším týmem. Bohužel jsme inkasovali čtvrtý gól po naší hrubé chybě a poté se zápasem dalo těžko něco dělat. I když to třetí třetiny jsme nastoupili dobře, tlačili jsme, bojovali jsme. Možná, kdyby do branky spadla tyčka ve třetí minutě závěrečné části, tak by se zápasem dalo ještě pracovat, zápas otočit. V tomto případě jsme ale už s průběhem příliš mnoho nenadělali.