Junioři na pokraji vyřazení

Václav Trávníček • 15.03.2003

V s e t í n – Hokejové Kladno zažívá týdny naděje – A tým mužů dělí už jen dny od barážového souboje s extraligovým Havířovem, junioři včera vyhráli ve Vsetíně 0:2 a v semifinálové sérii vedou 1:2 na zápasy. Vsetínským se ani jedenkrát nepodařilo překonat kladenského Kopřivu, naopak domácí brankář Žigárdy měl plné ruce práce. Jen jeho zásluhou byl konečný stav zápasu, který sledovala bezmála tisícovka diváku, „pouze“ 0:2. Vsetínská juniorka se tak ocitá na pokraji vyřazení. Chtějí-li se žlutozelení účastnit finálových bojů, musí teď Kladenské dvakrát po sobě porazit.

- 106.kolo pá 14.3.
0:2
9. Tesárek (Wolf), 60. Frolík (Zeman). Rozhodčí: Venglář - Mana, Čech. Střely na bránu: 25:21. Přesilovky: 6:5. Využití: 0:1. Diváků: 900.
VHK ROBE Vsetín: Žigárdy – Štach, Hrabal, Blažek, Kučný, Šimek, Horák – Korotvička, Pfeiler, Brynecký, Rasocha, Vepy, Mička, Kořístka, Hubáček, Machala, Fojtík, Dubec, Bartoň, Vymazal.
Rytíři Kladno: Kopřiva – Zeman, Hořava, Bílek, Povondra, Kolafa, Frolík – Tesárek, Nanda, Klaus Lukáš, Petrák, Hluchý, Evan, Růžička, Štvach, Hlusička.
První šanci zápasu si vytvořil kladenský Frolík, Žigárdy však jeho blafák vyrazil. Skóre se měnilo až v deváté minutě, kdy domácí Blažek namazal před bránu volnému Tesárkovi – 0:1. Vsetínští sice zahrozili šancemi Dubce a Korotvičky, bylo to však z jejich strany vše. Případné propagační střely od modré čáry kryl pozorný Kopřiva.

V druhé části hry domácí hru vyrovnali, branku se jim však vstřelit nepodařilo. Kopřiva vychytal postupně Blažka, Mičku a Kořístku, na druhé straně kluziště pak pálili šance Bílek, L. Klaus a Zeman.

Do třetí třetiny pak Kladenští vstoupili s odhodláním udržet hubené vedení za každou cenu. Zabetonovali obranu a jakýkoliv pokus vsetínských mladíků o srovnání skóre mařili. Stačili i zvýšit stav na 0:2 : Nanda uviděl v brejku Martina Frolíka, který spoluhráčův perfektní pas směle využil. Současně byl vyloučen vsetínský Mička za nedovolené bránění, čímž byl osud Vsetína zpečetěn.