permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Junioři na úvod udolali Zlín s čistým kontem v zádech

Helena Hegeďová, Lukáš Mihal • 13.09.2024

Juniorům se v derby zadařilo, v úvodním kole porazili Zlín a dokráčeli si pro první tři body v sezoně. Skóre Vsetínští otevřeli v první třetině, pak ovšem dlouho na zlínskou obranu ne a ne vyzrát. Druhá přesná trefa přišla v přesilovce krátce před polovinou třetí třetiny a dvoubrankové vedení udrželi Valaši až do konce. Skvělou práci předvedla také vsetínská defenziva v čele s gólmanem Janem Uhrinem, který otevřel sezonu čistým kontem.

Liga juniorů - 1.kolo pá 13.9.17:00
Berani Zlín
0:2(0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15:24 Juráň (Šedlbauer, Vančura; 5/5), 49:31 Plško (Juráň, Koláček; 5/4). Rozhodčí: Šmíd – Wesley, Babulík. Diváci: 65. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 0:2. Průběh utkání: 0:2.

Berani Zlín: Šimšálek – Kotala, Honzík, Ševčík, Zámorský, Řezníček, Hanzlík, Páže – Plšek, Holba, Hampl, Fajkus, Běták, Pravda, Červenka, Haida, Čermák, Veselý, Chromý, Doležal.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Vaněk, Sadílek, Fojtík, Zedek, Herman, Stodůlka, Šedlbauer – Hrdý, Stibůrek, Zezulka, Vančura, Drozd, Juráň, Ignatenko, Urge, Ostrčil, Vaculík, Koláček, Plško.

Hned od úvodních minut to v derby pochopitelně vřelo, nejprve byl potrestán vsetínský Ondřej Vaculík a následně se konalo současné vyloučení. Úvodní pasáž ale branku nepřinesla, oba celky se teprve dostávaly do provozní teploty. Rychleji se ale rozehráli Valaši, kteří ve druhé desetiminutovce první třetiny začali tlačit. Díky tomu se v ideální pozici ocitl Ondřej Hrdý, ale ten přestřelil. O chvíli později se ale hosté přece jen radovali.

Všechno začalo vyloučením Matěje Holby, který si šel odpykat dvě minuty za hákování. V následném přesilovce Vsetín dominoval a dobýval zlínskou klec, leč marně. Přímo při návratu Holby se však skutečně domácí síť rozvlnila. Střelcem se stal Matěj Juráň, který výborně clonil před bránou a ránu Matěje Šedlbauera navíc dokázal tečovat mimo dosah Radka Šimšálka – 0:1. Krátce před první přestávkou ještě mohl navýšit vsetínský náskok Tomáš Herman, který už zakončoval do odkryté klece, ale na poslední chvíli ho fauloval Matěj Kotala, který tak zabránil jasnému gólu.

Ševci po návratu z kabiny oslabení úspěšně zvládli a sami se začali dostávat do šancí. Nejaktivnější byl Dalibor Doležal, který se v rozmezí čtyř minut ocitl ve dvou slibných pozicích, ale ani jednou nepřekonal Jana Uhrina, který již od počátečních minut předváděl skvělý výkon. Druhé dějství bylo obecně nejvyrovnanější třetinou, ale ani jeden tým se nedokázal prosadit, i když si oba celky zahrály přesilovou hru. Do poslední části se tedy šlo za stavu 0:1.

I v poslední třetině stále dominovali brankáři, kteří si připisovali jeden zákrok za druhým, takže stav se dlouho neměnil. Až do 48. minuty se hrálo v klidnějším tempu, pak ale přišel vsetínský faul, který vše nastartoval. Berani však opět potvrdili, že jim to v přesilovkách příliš nelepilo, protože Doležal dokonce fauloval a z následné početní výhody už Valaši trestali. Konečnou podobu skóre stanovil Adam Plško, jenž číhal v předbrankovém prostoru a po přihrávce Matěje Juráně nedal Šimšálkovi šanci k zákroku – 0:2.

Ševci tak měli něco málo přes deset minut na dotáhnutí dvoubrankového manka, ale stěží se dostávali do útočného pásma, a nakonec vůbec nenašli recept na skvěle chytajícího vsetínského brankáře.

Martin Půček (Berani Zlín): Sehráli jsme vyrovnaný zápas. Soupeře jsme dokonce v některých situacích přestříleli, ale bohužel naše zakončení nebylo v pořádku. A bez branek se těžko vyhrává. Kluci jinak předvedli bojovný výkon a s jejich nasazením jsme spokojení.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Byl to těžký zápas na úvod. Všichni mají dost sil, což bylo vidět. Naštěstí jsme dali první gól, což nám psychicky pomohlo, ale musím říct, že Zlín předvedl dobrý výkon. Zápas jsme kontrolovali až v momentu, kdy jsme vedli o dvě branky. Každopádně musím pochválit výkon brankáře Jana Uhrina, který nám k výhře dost pomohl.