Junioři na včerejší výkon nenavázali a z Vítkovic vezou debakl

Helena Hegeďová • 15.09.2018

Domácí celek se dostal do vedení již ve třetí minutě. Jednobrankový náskok soupeře však Valachy nevyvedl z míry a snažili se o vyrovnání. Šance měli ve dvou přesilových hrách, ta v 18. minutě ale skočila gólem v jejich síti. Vítkovičtí svůj náskok nadále navyšovali. Během závěrečných pěti minut druhé třetiny se trefili hned třikrát, a to už bylo skóre 7:0. Ve 40. minutě pak Lukáš Frydrych vstřelil jediný gól Vsetína. Od třetí třetiny strážil vsetínskou branku Jakub Málek. Domácí přidali ještě dvě branky, ale hosté měli stále šanci na jeden bod z nadstavby. Prodloužení nerozhodlo. Na nájezdy se do vsetínského brankoviště opět postavil David Sachr a kotouč za svá záda nepustil ani jedinou. Za Vsetín se trefili Klímek a Petriska, což pro zelenožluté znamená jeden bod do tabulky.

DHL Extraliga juniorů - 4. kolo - 1. část so 15.9.13:00
HC Vítkovice Ridera
9:1(2:0, 5:1, 2:0 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Fridrich (Ivan), 18. Fridrich (Bernovský), 24. Bernovský, 27. Blaško (Fridrich, Kunc), 35. Bernovský (Ivan, Fridrich), 38. Krška (Tvrdý, Mrva), 40. Konečný (Lewandowski, Ivan), 56. Fridrich (Bernovský, Ivan), 59. Blaško (Lewandowski, Konečný) – 40. Frydrych (Lukačka, Houser), rozh. náj. Klímek. Rozhodčí: V. Holaň – M. Hranoš, M. Bartoň. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 58:32. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 9:1.

HC Vítkovice Ridera: Piták – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Kučera, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Krška, Lednický, Lewandowski, Mrva (A), Blaško, Ivan
VHK ROBE Vsetín: Sachr (41.-65.Málek) – Lašák (A), Zeman, Jenáček (A), Pernický, Kožený, Houser -Jindra, Klímek (C), Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frydrych, Šánek