Junioři nasázeli Warriors 7 branek a vzdálili se od posledního místa

Helena Hegeďová • 03.12.2021

Valaši se na brněnském ledě dostali jako první do vedení, ale ukázalo se, že ani utkání proti poslednímu týmu tabulky nebude jednoduché, když Warriors na začátku druhého dějství otočili skóre ve svůj prospěch. Vsetínští také zareagovali obratem, a i když houževnaté Brno na většinu gólů dokázalo najít odpověď, odvezli si Vsacané výhru 7:4. S bilancí 2+2 odešel z utkání Štěpán Jurek a dařilo se také Ondřeji Brožovi (2+1) nebo Adamu Bachánkovi (0+3), který se po více než měsíci vrátil po zranění.

Liga juniorů - 22.kolo pá 3.12.
HCM Warriors Brno
4:7(1:1, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 18. Toman (Kala, Vacek), 23. Orsech (Marčík), 48. Heinrich (Staněk, Toman), 52. Marek (Stárek) – 12. Jurek (Bachánek, Sviták), 29. Broža (Jurek), 34. Broža (Sviták, Jurek), 36. Mojžíš (Bednařík, Bachánek), 44. Jurek (Janíček, Broža), 52. Bednařík (Bachánek, Mojžíš), 59. Hrazdira (TS). Rozhodčí: Kratochvíl – Smetková, Kopecký. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7.

HCM Warriors Brno: Horák – Mlčoch, Mareček, Vacek, Milotinský, Kala, Brokeš, Orsech – Rašovský, Zelinka, Novotný, Láryš, Marek, Marčík, Stárek, Heinrich, Toman, Staněk.
VHK ROBE Vsetín: Hořejší – Mojžíš, Prčík, Fojtík, Matějíček, Liss, Sýkora, Čapka, Sviták – Janíček, Maštalíř, Hrazdira, Horský, Jurek, Bachánek, Bednařík, Broža.

Ze strany domácího celku byl úvod utkání plný vyloučení, což se nezměnilo ani po oddechovém čase Warriors. Skóre utkání však otevřel svou přesnou trefou vsetínský útočník Štěpán Jurek a Brno se nezaleklo ani dalšího vyloučení a po ubráněném oslabení se prosadil Jan Toman.

Zkraje druhé třetiny se domácí dostali do vedení, když přesně po třech minutách překonal Hořejšího ve vsetínské brance Richard Orsech. Valachy ovšem ztráta jedné branky nepoložila a do konce čtyřicáté minuty vstřelil dvě brany Ondřej Broža a jeden gól přidal také obránce Matěj Mojžíš. Do kabin se tak šlo za vsetínského vedení 4:2.

Náskok už si Vsacané udrželi. Nejprve jej ještě navýšil Štěpán Jurek, jenže David Heinrich snížil. To se pak opakovalo také s góly hostujícího kapitána Davida Bednaříka a domácího Reného Marka. Gólovou nadílku z trestného střílení zpečetil Richard Hrazdira.