Junioři neobhájili dvoubrankové vedení, nakonec padli

Kristýna Zigmundová • 19.01.2019

Valaši začali utkání moc dobře. V první třetině se podařilo skórovat Jenáčkovi, na něhož na začátku druhé třetiny navázal Petriska. Valachů už stačilo pouze udržet si slibný náskok. Plzeň ale zabrala a ve druhé třetině ještě korigovala na 2:1. Nakonec v posledním dějství zabrala a Vsetín přehrála. Nakonec vítězí 2:3. Prodloužení o zisku bodů nerozhodlo, stalo se tak až v nájezdech, kde byli Valaši lepší a berou jeden bod.

DHL Extraliga juniorů - 13. kolo - 2. část so 19.1.12:00
HC Škoda Plzeň
2:3(1:0, 1:1, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Jenáček (Ondračka, Lukačka), 22. Petriska (Vašenka, Kožený) – 39. Procházka (Princl, Houdek), 49. Slanina (Malát, Kvasnička), 59. Procházka (Lokajíček, Princl). Rozhodčí: Škrobák – Novák, Zapletal.Vyloučení: 4:6 + Houdek a Kolda (oba PLZ) 10min Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85 Střely na branku: 21:37 Průběh utkání: 2:0, 2:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Kunst, Ondračka, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Klímek, Zetocha, Vrána, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frydrych.
HC Škoda Plzeň: Pilc – Houdek, Kovařík, Pánek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Kvasnička, Hollar, Kolář, Balín, Kolda, Slanina, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl.

První třetinu začali Valaši hodně aktivně a nepouštěli hosty do pásma. Z toho se také vyklubala branka v závěru prvního dějství. Jenáček s Ondračkou jeli dva na jednoho. Ondračka ještě těsně před gólmanem nahrál na hokejku Šimonu Jenáčkovi, který se střelou do prázdné brány již nemýlil. Ve druhé třetině navázali Valaši na úspěchy z té minulé, když hned v úvodu navyšoval brankou Ján Petriska. Ten se dostal k odraženému kotouči a opět zakončoval do prázdné. V posledních sekundách prostředního dějství ale Plzeň zabrala a po aktivní hře snížila na 2:1 z hole Jakuba Procházky. V 50. minutě následně srovnal Jan Slanina a v posledních sekundách zápasu navýšil opět Jakub Procházka. Aktivní hra Plzně se tedy vyplatila a Vsetín doplatil na svůj laxní přístup, který od druhé třetiny měl. Asi domácí tým ukonejšila vidina dvoubrankového vedení a ke smůle domácích si ho už nedokázali udržet. V prodloužení se o zisku bodu navíc nerozhodlo, tak musely rozhodovat až nájezdy. V těch byli Valaši lepší, čímž předvedli i to, že jako individuality zvládají moc dobře pracovat, a Ján Petriska tak vstřelil vítěznou branku a domácí tým si tak odnáší aspoň bod do tabulky.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín) - Dnešní zápas se mi hodnotí velmi špatně. Myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepším mužstvem Jedna taková menší individuální chybička rozhodla minutu před koncem druhé třetiny. Tam jsme to měli řešit trochu jinak. Ale samozřejmě, je to juniorský hokej a ty chyby se tu dělají, dělají se i v mužích, nedá se nic dělat. Pak třetí třetina, opět jedna větší chyba, skóre 2:2 a opět stejný scénář jak s Libercem, kdy jsme znovu dostali gól před koncem. Tady ty zápasy, kdy jsme po druhé třetině vedli, těch už bylo tolik, že je to obrovská škoda. Dnes jsme je měli na lopatě a určitě jsme měli bodovat více než jen v nástavbě.

František Černý (HC Škoda Plzeň 1929) - Dnes jsme samozřejmě rádi za vítězství. Tady na Vsetíně se těžko vyhrává, což se vlastně i ukazovalo. My však, i když jsme prohrávali 2:0, tak jsme bojovali až do konce a myslím si, že v té třetí třetině už jsme byli lepším týmem. Šli jsme za tím vítězstvím. Nájezdy už jsou pak taková loterie, která buď vyjde nebo ne.