Junioři otočili ve druhé třetině zápas a připsali si výhru nad Mladými Draky

Alena Ryšavá • 18.02.2022

Páteční zápas juniorů proti Šumperku se ze začátku pro Vsetín nevyvíjel příznivě. Hosté šli do dvoubrankového vedení a do půli zápasu byli lepším celkem na hřišti. Vývoj střetnutí změnila kontaktní branka Vsacanů v oslabení a následné vyrovnání ve druhé části hry. Aktivita se překlopila srovnáním skóre na stranu domácích, kteří ve třetí třetině vstřelili vítězný gól a ze zápasu si odnesli těsnou výhru 3:2.

Liga juniorů - 38.kolo pá 18.2.19:15
HK MD Šumperk
3:2(0:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Liss (Maštalíř), 40. Bachánek (Sviták, Ramert), 49. Fojtík (Liss, Mojžíš) – 10. Šucha (Holub, Pánek), 26. Pánek (Blaháček, Šucha). Rozhodčí: Rimmel – Konvička, Piskoř. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 84. Průběh utkání: 0:2,2:2,3:2.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Liss, Prčík, Machů, Sýkora, Fojtík, Sviták, Mojžíš – Janíček, Maštalíř, Przybyla, Juráň, Veselý, Bachánek, Ramert, Broža. Trenér: Aleš Bachánek
HK MD Šumperk: Ryšavý – Minařík, Blaháček, Cekr, Holub, Křivohlávek, Sedláček, Plhal – Šembera, Šucha, Horký, Tomiczek, Šotkovský, Pánek, Haas, Polách, Kavan. Trenér: Petr Rutar

V úvodní třetině pátečního střetnutí byl zprvu vidět větší tlak ze strany domácích. Vsetín se držel na kotouči a snažil se o kombinace v útočném pásmu. Zanedlouho ale byli u kormidla Mladí Draci, kteří se kromě výskytu v útočné třetině pokoušeli o střelbu. Velká šance na otevření skóre se naskytla zhruba v polovině třetiny hostujícímu Poláchovi, jenž obdržel přesný pas na brankoviště. Tváří v tvář Tkadlecovi, ale zakončil mimo vsetínskou svatyni. Šumperk však tento menší nezdar nemusel vůbec mrzet, protože v 10. minutě otevřel skóre zápasu.

O první branku se postarali Mladí Draci po pohledné kombinaci. Vše začalo u Holuba, který posunul puk na Pánka, jenž stál v mezikruží. Šumperský forvard nespěchal se střelou, naopak si všiml u pravé tyče volného Kristiána Šuchy, kterému kotouč poslal a Šucha svou střelou rozvlnil síť za Tkadlecem. Následně se hosté snažili na své jednobrankové vedení navázat. Nejvíce aktivní byl obránce Křivohlávek. Ke slovu se ale dostali i domácí. Ve velké šanci byl Liss, kterého Ryšavý zastavil při průjezdu pásmem a v následné koncovce. Vsetín se ještě do posledních sekund snažil o srovnání stavu a pálil na hostující bránu, ale Šumperk hubený náskok z první dvacetiminutovky uhájil.

Druhá třetina začala opětovnou větší ofenzivní aktivitou ze strany domácích. Jako nejvíce nebezpečný se jevil Bachánek. Za hosty ohrozil klec v úvodních minutách druhé části Horký. Mladí Draci šli ve 26. minutě do dvoubrankového vedení, které si zajistili po využité přesilovce. Blaháček dostal puk na modrou čáru, kde posečkal a nahrál kotouč na mezi kruhy bruslícího Martina Pánka, který byl při zakončení nekompromisní. Následně se tempo o trochu zpomalilo, větší šance se objevovaly na straně Šumperka a zdálo se, že tomu tak bude i nadále, když byl vyloučen domácí Sýkora. V tomto oslabení ale Vsetín snížil. Při chybě forvarda Mladých Draků na modré čáře uzmul kotouč Richard Liss, který z úniku překonal hostujícího gólmana.

Ve 33. minutě byl stav zápasu 1:2. Vsacanům kontaktní branka značně pomohla a na ledě vykazovali větší zápal a aktivitu. Vsetín se dostával do dalších úniků, během kterých si už ale na Ryšavého nepřišel. Přesto minutu do konce prostřední části hry srovnal. Po levém mantinelu se do třetiny dostal Sviták, který vystřelil na branku. Šumperský gólman puk vyrazil do míst, kde stál hostující bek a domácí forvard. Vsetínský útočník Adam Bachánek se v souboji na kotouči představil větší vervou a zacílil do hostující svatyně. To ale nebylo z nebezpečí v podobě ohrožování šumperské brány vše, v poslední minutě to dokonce vypadlo, že Valaši překlopí zápas na svou stranu. Šumperk zdánlivě přestal hrát. Druhá třetina už ale branky nepřinesla a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Ve třetí třetině si domácí, kteří byli od druhé vstřelené branky lepším celkem, pojistili vítězství třetím gólem. Ačkoli se pár minut předtím Šumperk pokoušel získat zpět ztracené vedení a pomoci mu k tomu mohla i přesilovka 5 na 3, byli to Valaši, kdo ukázal, že po vítězství touží více. Ve 49. minutě se Liss prověřil Ryšavého střelou do helmy, ta byla vyražena do prostoru brankoviště, kde si ji našel Ondřej Fojtík, který měl před sebou velkou část prázdné klece, jelikož hostující gólman byl obklopen domácími i hostujícími hráči u druhé tyče. Vsetínský forvard svou úlohu zvládl a vsítil branku na 3:2. Byl to poslední gól zápasu, ačkoli se Mladí Draci snažili urvat dobře rozehrané utkání zpět na svou stranu, nepovedlo se jim to a Vsetín si připsal nad hosty ze severu Moravy výhru za tři body.