Junioři otočili zásluhou Janoška zápas s Břeclaví a prodlužují sérii vítězství

Helena Hegeďová • 05.02.2017

Zápas nezačal pro vsetínské béčko vůbec dobře. Valaši byli lepším týmem, tlačili se do útoku, ale Břeclavi dodávaly výhodu vstřelené branky. První třetina skončila 0:2 v neprospěch zelenožlutých a ani úvod do druhého dějství nedopadl světleji. Vypadalo to, že Břeclav si vysoké vedení 1:5 pohlídá, opak byl ale pravdou. Vsetín nasměrovala za vítězstvím trefa Toboly v přesilovce a následně to byla show Miroslava Janoška, který v druhé polovině zápasu vstřelil 5 branek a zajistil tak pro svůj tým další tři body.

KP - 23.kolo ne 5.2.14:00
VHK ROBE Vsetín B
HC Břeclav
7:5(0:2, 4:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Svozílek (Tobola, Vítek), 36. Tobola, 36. Janošek (Šimek), 40. Janošek (Šimek, Hradil), 47. Janošek (Kuchařík), 58. Janošek (Kuchařík), 59. Janošek (Kuchařík) – 3. Abazaj (Zugar), 7. Gabriška (Blaha), 22. Gabriška (Papp), 26. Gabriška (Blaha), 29. Abazaj (Nešpor, Blaha). Rozhodčí: Smilek – Bártek, Poláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 1:3, 1:5, 7:5

VHK ROBE Vsetín B: Machač (26. Musil) – Šimek, Svozílek, Vašíček, Hradil, Vítek – Kuchařík, Janošek, Christov, Fojtů, Lainka, Dědek, Humplík, Tobola, Sušeň, Grygar.
HC Břeclav: Hübner – Dora, Zugar, Pap, Koutný – Čápek, Blaha, Juránek, Gabriška, Průdek, Garčic, Nešpor, Abazaj.

Začátek zápasu se povedl zastihnout Břeclavi, která skórovala již ve třetí minutě. Jakub Abazaj se od vrcholu pravého kruhu trefil přesně pod gólmanův pravý beton. Hosté se dostali do psychické výhody, domácí se ale snažili ze všech sil o vyrovnání. Gólová radost však přišla opět na straně Lvů, a to, když Michal Gabriška využil vybídnutí od Tomáše Blahy a prosadil se střelou mezi betony. Vsetín se nevzdal a svou dobrou prací na sebe natáhl faul. Tato přesilová hra však nepatřila k těm lepším a domácí se k většímu ohrožení Hübnerovy branky nedostali. Obě strany si vytvořili střelecké příležitosti. Vsetín si dokázal vytvořit větší tlak, který ale nedokázal proměnit na branku.

Vsetín začal druhou třetinu opět aktivněji, když se ihned na začátku usadil v útočném pásmu. Branka však padla z první větší šance hostujícího týmu, který předvedl poněkud chaotickou kombinaci zakončenou pokusem Michala Gabrišky na bližší tyčku. Domácí ale ani tentokrát nepolevili a v tomto případě jim snaha vynesla ovoce. Ivo Svozílek nabruslil spolu se svými spoluhráči do útočného pásma a vydal se k brance. Od levé tyčky zakončil mezi betony. Střela mu nesedla, ale hostující gólman nedokázal na tuto situaci včas zareagovat a Vsetín se radoval z prvního gólu. Janošek se ocitl v úniku, ve kterém byl nakonec nucen vystřelit bekhendem k bližší tyčce. O minutu později po nepovedené akci Vsetína dosáhl hattricku Michal Gabriška. V tomto případě se nejednalo o žádné složité vymýšlení nejlepší možné střely. Machač si výborně poradil se střelou Tomáše Blahy, kotouč si následně našel právě Gabriška a poslal jej do odkryté branky nad ležícího gólmana.

Po tomto gólu přenechal Machač své místo v brance Musilovi, a ten musel hned čelit náporu střel, způsobeným oslabením jeho mužstva. Lvi se dokázali prosadit paradoxně  pár vteřin po návratu vyloučeného Sušně na led. Marku Nešporovi se nepovedla střela na betony, a tak se puku chopil Jakub Abazaj, který jej z první poslal k levé brusli. Hostující útočník ztratil puk z dohledu, a tak přestal s dobýváním vsetínské branky. Musil však udělal nešikovný pohyb, čímž posunul kotouč za svá záda. Hosté se stali lepším týmem a Vsetín dostal šanci jen při úniku Lainky. Po vyloučení Koutného ve 34. minutě ale přišly dvě slepené branky Vsetína. Početní výhodu nejprve využil po zmatku brankovišti Dominik Tobola, a to také za pomoci jednoho se soupeřů. Za deset vteřin přidal gól Miroslav Janošek, který se v brejku trefil k levé tyčce. Hosté si vzali oddechový čas, ale ani ten jim nepomohl v zabránění přečíslení Dědka s Lainkou a navýšení náskoku v přesilové hře. Naopak Vsetínští svou další přesilovou hru opět bleskově využili. Miroslav Janošek tečoval v předbrankovém prostoru střelu Šimka od modré.

Třetí třetina přinesla ze začátku vyrovnanou hru, kdy se týmy střídal na kotouči, předháněly. Břeclav v tu chvíli vedla o jednu branku. Z mezikruží se přes břeclavskou obranu zkoušel marně prosadit Christov, nepovedlo se to ani Lukáši Kuchaříkovi, jenž nabil na hokejku, v tomto zápase neomylného, Miroslava Janoška, který už si s kotoučem poradil a poslal jej okolo levé tyčky až za brankovou čáru. Lvi měli na svých holích hned dvakrát vedení. Musil proti Garčicovi vytáhl dva, doslova magické, zákroky.

Hostům se dařilo vytvořit si tlak, domácím naopak brejkové situace, při kterých se lépe dostali do útočného pásma. Vyloučení na straně Břeclavi nedokázali Valaši potrestat, prosadili se ale ve vlastním oslabení. Miroslav Janošek dostal přesnou přihrávku před branku od Lukáše Kuchaříka, který vybojoval útočné pásmo, a poslal bekhendový pokus nad gólmanovo pravé rameno. Do konce základní hrací doby zbývaly necelé tři minuty a Vsetín tak poprvé v zápase vedl. Minutu a sedm vteřin před závěrečnou sirénou se Miroslav Janošek prosadil popáté a pečetil tak vítězství zelenožlutých. Vsetín se delší dobu držel v útočném pásmu, ale právě Janošek se dokázal chopit puku a poslat další bekhendový pokus za záda Hübnera. Domácí špatně rozehraný zápas dovedli do vítězného konce a připsali si další vítězství.