Junioři páteční utkání zdramatizovali, nakonec ale se Šumperkem padli

Alena Ryšavá • 15.10.2021

V pátečním zápase se vsetínská juniorka utkala s Mladými Draky ze Šumperka. V první třetině šli hosté do dvoubrankového vedení, které navýšili ve druhé části hry na vedení tříbrankové. Domácí se ale nenechali zaskočit, ve třetí třetině zápas zdramatizovali dvěma góly. Šumperk si ale své vedení pohlídal trefou do prázdné branky a Valaši, z vypjatého zápasu nakonec po prohře 2:4, body neberou.

Liga juniorů - 9.kolo pá 15.10.19:15
HK MD Šumperk
2:4(0:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Bachánek (Broža, Houser), 52. Vrána (Sýkora, Bachánek) – 5. Polách (Blaháček), 19. Tomiczek (Sedláček, Šotkovský), 39. Šotkovský (Ševčík, Tomiczek), 60. Polách. Rozhodčí: Rimmel – Poláček, Šobáň. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

VHK ROBE Vsetín: Janura – Sýkora, Houser, Machů, Mojžíš, Fojtík, Čapka, Macík – Bednařík, Maštalíř, Janíček, Vrána, Matějíček, Veselý, Bachánek, Sopek, Broža.
HK MD Šumperk: Ryšavý – Minařík, Blaháček, Koutecký, Netolický, Křivohlávek, Sedláček – Šembera, Šucha, Šotkovský, Tomiczek, Ševčík, Fibigr, Polách.

K pátečnímu zápasu přijel na Vsetín tabulkový soused Vsetína, Mladí Draci Šumperk. Fakt, že byly celky v tabulce blízko, sliboval vyrovnané, dramatické utkání a atraktivní podívanou. První perioda tomu ale nejprve nenasvědčovala, jelikož se domácí mnoho ke slovu nedostali. Na puku se většinou drželi jejich soupeři, kteří nejen že hru kontrolovali, ale zároveň na Januru vysílali řadu nebezpečných pokusů. Jeden z nich se ujal už v 5. minutě z hole Adama Polácha. Poté, co skončila početní výhoda domácích, se do přečíslení dostala dvojice Blaháček s Poláchech, druhý jmenovaný prostřelil Januru mezi betony. Hosté po vstřelení branky nadále tlačili a zužitkovali do první sirény ještě jeden pokus. V 19. minutě poslal Mladé Draky do dvoubrankového vedení Filip Tomiczek, který zavěsil pod břevno vsetínské svatyně. Po první dvacetiminutovce tedy do šaten odcházeli tedy právem šťastnější hosté.

Ve druhé třetině se tempo hry mírně srovnalo. Hosté už nebyli tak přesní a domácí si naopak vypracovali šance. Bylo k vidění mnoho chyb, které se oba celky snažily trestat, ale prosadit se povedlo pouze hostům. Ve 39. minutě šli Mladí Draci do přečíslení dva na jednoho. Ševčík přihrál bekhendem na dojíždějícího Ondřeje Šotkovského, který už měl v koncovce lehkou práci. Po druhé dvacetiminutovce měli hosté na svém kontě pohodlné tříbrankové vedení a domácí měli jasno, že musí zabrat, aby mohli skóre zápasu obrátit na svou stranu.

Ve třetí třetině se domácím povedlo prosadit. Do poslední částí zápasu nastoupili s vervou a po jedenácti sekundách snížili na 1:3. Adam Bachánek, který se naskytl osamocen před šumperskou bránou, tváří v tvář Ryšavému se prosadil. Následně tempo hry určovali Vsacané. Hosté si už nebyli tolik jistí svou hrou, zápas se přiostřoval a přišlo četné vyloučení. Vsetín dostal možnost hry pět na tři, které ale nevyužil. Přesto bylo však Na Lapači k vidění drama. Vsetín snížil v 52. minutě na rozdíl jedné branky, když po chybě v šumperské obraně unikl po mantinelu Sýkora, který kotouč poslal na volného Vojtěcha Vránu, jenž zavěsil pod břevno šumperské klece. Následně domácí tlačili, seč mohli. Několikrát se jim povedlo dostat Mladé Draky pod tlak, ale hostující obrana si dávala na útočné akce Valachů velký pozor. Ke konci utkání měli domácí rovněž k dispozici přesilovku, kterou nevyužili. V posledních minutách Vsetín zariskoval, Janura opustil svou klec a domácí zkoušeli srovnat skóre střetnutí v šesti. To se jim nepodařilo, naopak se puku zmocnili hosté, konkrétně Adam Polách, který za zápasem udělal svým gólem do prázdné branky v 60. minutě tečku. Vsetín i přes dramatické završení zápasu vyšel, ze zápasu na prázdno po prohře se Šumperk 4:2, na prázdno.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): V prvních dvou třetinách jsme tahali za kratší konec, ve třetí třetině jsme výkon zlepšili, ale na body to nedosáhlo. Dneska nám nejely nohy a Šumperk byl všude o krok dřív. Ale za poslední třetinu bych chtěl kluky pochválit, doufám, že na ni navážeme v dalších zápasech a budeme bodovat.

Petr Rutar (HK MD Šumperk): Už v minulých dvou zápasech jsme dobře začali, soupeře jsme přehrávali, ale zvítězit se nám nepodařilo, ke konci zápasu jsme hloupě prohráli. Těší nás, že dnes se to povedlo. Po první třetině jsme byli o trošku lepší než domácí, následně jsme zvládli i druhou a třetí třetinu. Za body jsme rádi.