Junioři po dvě třetiny vedli, pak přišel obrat

Helena Hegeďová • 02.11.2018

Po z obou stran nenápadném začátku se do toho Vsetínští obuli a zásluhou Frimela a jeho prvního gólu v sezóně vedli v osmé minutě 1:0. Druhou vsetínskou branku přidal Vašenka na začátku druhé třetiny a při pohledu na led vypadalo, že Vsetín má nakročeno ke třem bodům. Jenže ve třetí třetině se vše změnilo. Třinec skóroval pětkrát, z toho třikrát využil nedisciplinovanosti soupeře. Domácí si pak napravili chuť aspoň v nadstavbě, kdy se trefil Jindra. Celé utkání také výborně odchytal gólman David Sachr.

DHL Extraliga juniorů - 15. kolo - 1. část pá 2.11.17:30
HC Oceláři Třinec
2:5(1:0, 1:0, 0:5 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Frimel (Kožený), 21. Vašenka (Petriska, Jenáček), 61. Jindra (Ondračka, Frydrych) – 43. Indrst, 49. Geidl (Matěj, Peterek), 50. Tománek (Pastor, Havránek), 60. Raška (Matěj, Geidl), 60. Havránek (Indrst). Rozhodčí: Šudoma - Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 11:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 26:44. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

VHK ROBE Vsetín: Sachr - Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
HC Oceláři Třinec: Švehlák – Krzak, Rufer, Konderla, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tomanek, Indrst, Pastor, Wardas, Geidl, Peterek, Raška, Čmiel, Matěj.

Opatrný začátek nepřinesl moc atraktivní podívanou. V pásmu se drželi hosté, ale bez střely, jelikož už od prvních minut ukazovali Vsetínští obranu, která je pak po celé dvě třetiny zdobila. V těchto okamžicích se ale defenzivně vytáhli i Oceláři, když svého soka nepustili do pásma. Až kotouč zavezl Petriska, jenž se v kombinaci neshodl s Vašenkou. A pak Martin Kožený s Tomášem Frimelem. Druhý jmenovaný se dostal do pásma v přečíslení spolu s Pospíšilem, vzal to však na sebe a přes pravý beton nakonec dotlačil kotouč do brány. Branka byla hnacím motorem pro oba celky, Oceláři navíc mohli vyrovnat v přesilovce. To však byly chvíle domácího brankáře Sachra.

Byli to ale domácí, kdo se opět radoval. V první minutě druhé třetiny rozvlnil síť za Švehlákem Jan Vašenka, a to povedenou střelou z levého kruhu do pravého horního rohu. I dvoubrankový náskok ale museli Valaši tvrdě bránit, jelikož se dostali do nejednoho oslabení. Vylučovalo se ale také na druhé straně. Například, když se nikým nebráněn ocitl na pravém kruhu Havránek, promáchl a při návratu ke kotouči jej předběhl obránce Kožený. A ten nebyl jediným vsetínským bekem, který byl na ledě hodně vidět. Na obou koncích kluziště si vedl skvěle i Lašák.

Na začátku třetího dějství nebylo ještě pro Oceláře nic ztraceno, což se začalo hned projevovat. Zlikvidovali všechny náznaky vsetínského útoku a Filip Indrst se, stejně jako předtím Vašenka, trefil pod horní tyčku. Třinec tlačil, Sachr se snažil ze všech sil udržet jednobrankový náskok a Ondračka mohl po zadovce Frydrycha v přečíslení uklidnit vsetínské hokejky. Domácí kapitán ale po namíření do prázdné brány trefil boční síť. Frydrych usedl na trestnou lavici a Nico Geidl využil nahrávky Pavla Matěje zpoza branky.

Obrat dokonal Ondřej Tománek poté, co Marek Havránek nastřelil tyčku a v Sachrově brankovišti zavládl chaos. Střídaly se pasáže aktivní s těmi méně záživnými a dostalo se i na potyčku mezi Petriskou a Michálkem. Minutu a půl před koncem byli zároveň vyloučeni Frimel s Krupou, což smazalo vsetínské naděje na tři body. Hosté navíc dvojnásobnou přesilovku využili v podobě trefy Adamy Rašky mezi betony a závěrečné střele Marka Havránka, která přišla zároveň se sirénou. Prodloužení pak byla otázka 15 sekund, po kterých se po rychlé spolupráci vsetínské trojice prosadil Lukáš Jindra.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání se mi hodnotí velice špatně. Ten, kdo tady byl, tak viděl, že vyhraný zápas, který je po dvou třetinách 2:0, se musí odehrát trošku jinak. I minulý týden ve Vítkovicích jsme vedli 2:0, teď se to zopakovalo. Bylo to vlastní nedisciplinovaností. My už s trenéry opravdu nevím, co jim máme říct, jelikož je na to neustále upozorňujeme. Jsme nejhorší v extralize v počtu vyloučených hráčů a nyní se to opět projevilo. Soupeři jsme nabídli ztracený zápas a celé se to zbortilo. Nevím, co klukům na tohle říct, ale pokud si to trošičku neuspořádají v hlavách a nezačnou plnit to, co se od nich očekává, tak takové zápasy budeme ztrácet. Tyto dva zápasy nejsou v letošní sezóně jediné. Někteří hráči už nakukují do mužů a musí trošku zapojit i hlavu. Zatím se nám to vůbec nedaří. Dneska nám i dobře zachytal gólman, všechno nám hrálo do karet, vedeme doma 2:0, to se prostě musí sehrát trochu jinak. Dál už bych to nechtěl rozebírat.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Čekal jsem, že to bude těžké utkání. První dvě třetiny tomu také nasvědčovaly. I když jsme si vytvořili spoustu šancí, tak domácí brankář měl neskutečnou formu. Nemohli jsme se prosadit, ale chtěli jsme hrát úplně do konce. Po prvním vstřeleném gólu nám narostly křídla a domácí se asi trochu zalekli a začali se bát o výsledek utkání. Povedly se nám další čtyři góly, byla to krásná třetina, která pro nás skončila 5:0. Kaňkou na našem výkonu už je pak jen prodloužení.