Junioři po sérii proher opět bodovali. Chrudim porazili v nájezdech

Hana Skupinová • 10.12.2023

Poslední utkání proti Chrudimi měli junioři zcela pod kontrolou, a s přehledem zvítězili 7:1. V nedělním zápase se jim ale proti poslednímu celku tabulky tolik nedařilo a rozhodovalo se až při nájezdech. První třetina nepřinesla ani jednu branku, naopak ve druhé periodě přišel už po třech minutách gól Chrudimi a necelou minutu nato se domácí tým radoval ještě jednou. Vsetín dlouho neotálel a náskok soupeře snížil. V poslední části utkání Valaši vyrovnali, ale poté už ani jeden z týmu neskóroval. Zápas se rozhodl až při nájezdech, ve kterých zvítězil Vsetín, a tak si domů odvezl vítězství 3:2. Další zápas čeká juniory v pátek 15. prosince, kdy se vydají do Havířova. Vsetín se nyní nachází na sdíleném druhém až třetím místě s Technikou Brno.

Liga juniorů - 22. ne 10.12.13:00
HC Chrudim
2:3sn(0:0, 2:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 23:25 Kubišta (Kantor, Chvojka; 5/5), 24:21 Kubíček (Macas; 5/5) – 24:50 Kovář (Urge; 4/5), 45:36 Koláček (Heinrich; 5/4), rozh. náj. Heinrich. Rozhodčí: Červenka – Hájková, Teršíp. Diváci: 55. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 2:3. Průběh utkání: 2:0, 2:2.

HC Chrudim: Pithart – Straka, Vašek, Dvořák, Kubišta , Krejčík, Pazdera, Vaníček – Bolehovský, Chvojka, Macas, Matýs, Hemský, Novák, Jedlička, Kubíček, Jirout, Kopecký, Štěpnička, Kantor.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Šedlbauer, Machů, Fojtík, Hamřík, Kotala, Herman, Zedek – Heinrich, Urge, Žárský, Juráň, Kovář, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Stodůlka, Urbánek.